Maszyny kuchenneOferta dla gastronomii
Czas czytania: 4 minuty

Pakowanie próżniowe produktów przez urządzenia pakujące HENKELMAN jest skutecznym sposobem na przedłużenie trwałości produktu i jego ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Ponieważ z otoczenia żywności usuwane jest powietrze zatem również tlen w nim zawarty, więc mikroorganizmy tlenowe nie są w stanie się rozwijać i powodować psucia się produktów spożywczych. Szczelne opakowanie jest także idealnym rozwiązaniem dla wielu produktów nieżywnościowych. Pakowanych w ten sposób przez urządzenia pakujące jest dużo delikatnych lub cennych produktów, takich jak pliki pieniędzy, elementy elektryczne, biżuteria i zegarki. Ta lista produktów jest niemal nieskończona. Cokolwiek można wymyślić może być pakowane próżniowo dzięki naszemu sprzętowi.

Seria NEO

Z nową serią NEO, Henkelman przenosi technologię pakowania próżniowego na wyższy poziom. Zaawansowana technologia z dodatkową funkcjonalnością. Inteligenta. Pełna możliwości. Rozwojowa i intuicyjna. Współczesny design powoduje, że ten model przyciąga wzrok.

  • Pamięć na 20 programów 
  • Czujnik kontroli próżni 
  • Zdalne sterowanie
  • Dostępny tylko dla serii NEO 

APLIKACJA 

Podstawowe opcje mogą być zaprogramowane na urządzeniu. Aby zarządzać pozostałymi funkcjami, Henkelman stworzył aplikację VacAssist dostępną za darmo w App Store oraz Google Play. Prosta w użyciu stanowi świetne wsparcie w codziennym procesie pakowania. 

FUNKCJONALNOŚĆ APLIKACJI 

  • Definiowanie nazw programów i ikon 
  • Kontrola ustawień
  • (De)aktywacja opcji i funkcji
  • Zarządzanie danymi HACCP 
  • Bezprzewodowe ustawienie drukowania 

Neo 42

Nnajnowsza maszyna pakująca próżniowa Henkelman o rewolucyjnym wzornictwie i pełnych możliwościach. standard z kontrolą czujnika i funkcją bluetooth do drukowania bezprzewodowego.

Wielkość komory (Długość/szerokość/wysokość): 370 x 420 x 180 mm 

Wielkość maszyny (Długość/szerokość/wysokość): 528 x 493 x 440 mm 

Długośc listwy zgrzewającej: 420 mm 

Wydajność pompy: 21 m3/h 

Czas cyklu: 15 – 35 sec.

Neo 42XL

Najnowsza maszyna pakująca próżniowa Henkelman o rewolucyjnym wzornictwie i pełnych możliwościach. standard z kontrolą czujnika i funkcją bluetooth do drukowania bezprzewodowego.

Rozmiar komory (Długość/szerokość/wysokość): 460 x 420 x 180 mm 

Rozmiar urządzenia (Długość/szerokość/wysokość): 637 x 499 x 466 mm 

Długość listwy zgrzewającej: 420 mm 

Wydajność pompy: 21 m3/h 

Czas cyklu: 15-35 sec.

Seria Boxer

Pakowarki BOXER służą do pakowania produktów żywnościowych takich jak: mięso, ryby, wędliny, sery, owoce i warzywa, pozwalając na znaczne wydłużenie terminu przydatności do spożycia bez utraty ich właściwości organoleptycznych (produkty nie wysychają, nie tracą aromatu). Idealne do gotowania metodą sous-vide (gotowanie w opakowaniu próżniowym). Pakowarki próżniowe mogą być również wykorzystywane do pakowania artykułów przemysłowych tj. farmaceutyków, tkanin itp. doskonale zabezpieczając produkty przed wilgocią, kurzem i powietrzem. Seria BOXER to linia szybkich i solidnych pakowarek stołowych skierowana do zakładów gastronomicznych, restauracji, supermarketów i cateringu.

Najmniejszy model z serii może być wyposażony w wypełnienie gazowe, sensor próżni, kontrole punktu wrzenia i inne.

Rozmiar komory (Długość/szerokość/wysokość): 370 x 350 x 150 mm 

Rozmiar maszyny (Długość/szerokość/wysokość): 525 x 450 x 385 mm 

Długość listwy zgrzewczej: 350 mm 

Wydajność pompy: 016 m3/h 

Czas cyklu: 1 5- 30 sec

Maszyna z długą listwą i dużą ilością opcji dodatkowych.

Rozmiar komory (Długość/szerokość/wysokość): 370 x 420 x 180 mm

Rozmiar maszyny (Długość/szerokość/wysokość): 520 x 480 x 450 mm 

Długość listwy zgrzewczej: 420 mm 

Wydajność pompy: 021 m3/h 

Czas cyklu: 15 – 35 sec

Seria Jumbo

Podstawowa wersja modeli stołowych do profesjonalnych zastosowań w najlepszej możliwej cenie. Idealna do rozpoczęcia przygody z pakowaniem próżniowym. Zaspokoi twoje potrzeby z zakresu pakowania. Daj się przekonać serii Jumbo!

To w pełni profesjonalne i nowoczesne urządzenie stołowe. Urządzenie, które sprawdza się w praktyce. Obudowę pakowarki wykonano z solidnej, szlachetnej stali nierdzewnej. Posiada głęboko tłoczoną komorę próżniową z zaokrąglonymi narożnikami – dla zachowania optymalnego poziomu higieny oraz by ułatwić proces czyszczenia maszyny. Dla wygody czyszczenia ma także łatwo odpinane paski uszczelniające. Ze względów bezpieczeństwa, komora robocza zamykana jest od góry poliwęglanową, wytrzymałą, przezroczystą pokrywą. Z tego samego również powodu, każde urządzenie wyposażone jest w umieszczony na zewnątrz, w widocznym miejscu panelu sterowania, awaryjny przycisk STOP, za pomocą którego można przerwać częściowo cykl pracy lub też zupełnie wstrzymać funkcjonowanie urządzenia. Nad poprawnym działaniem funkcji pakowarki czuwa niezwykle szybka i zaawansowana technika. Elektroniczne sterowanie obejmuje szereg ważnych podzespołów, a to zapewnia ich optymalne wykorzystanie. Sterowana cyfrowo pompa próżniowa firmy Busch osiąga wydajność 8 m3/godzinę, uzyskując aż 99,80% próżni. Dzięki temu pojedynczy cykl pakowania trwa raptem 20-40 sekund.

Wykonana całkowicie ze stali nierdzewnej, głęboka komora próżniowa z zaokrąglonymi rogami dla łatwiejszego utrzymania czystości, przezroczysta pokrywa.

Rozmiar komory (Długość/szerokość/wysokość): 370 x 350 x 150 mm 

Rozmiar maszyny (Długość/szerokość/wysokość): 525 x 450 x 370 mm 

Długość listwy zgrzewającej: 350 mm 

Wydajność pompy: 008 m3/h 

Czas cyklu: 15 – 35 sec

Jedna z najlepiej sprzedających się maszyn Henkelman. umożliwia stosowanie worków o rozmiarach do 400 x 400 mm oraz montaż drugiej listwy zgrzewającej dla zwiększenia produktywności.

Rozmiar komory (Długość/szerokość/wysokość): 370 x 420 x 180 mm 

Rozmiar maszyny (Długość/szerokość/wysokość): 525 x 480 x 430 mm 

Długość listwy zgrzewczej: 420 mm 

Wydajność pompy: 16 m3/h 

Czas cyklu: 20 – 40 sec

Więcej modeli pakowarek Henkelman dostępne w katalogu poniżej: