Oferta dla gastronomiiPiece konwekcyjno-parowe
Czas czytania: 5 minuty

Piec Galileo Smeg to urządzenie przeznaczone dla profesjonalistów z branży gastronomicznej, którzy każdego dnia dążą do perfekcji. Zaprojektowany z myślą o doskonałości w kuchni, wprowadza innowacje do tradycji kulinarnej, dzięki prostocie technologii.

Miłość do gotowania zawsze stanowiła integralną część historii kultury w prowincjach Mantua, Reggio Emilia, Parma i Werona.
Wystarczy pomyśleć o książce „Sztuka dobrego gotowania”, napisanej przez książęcego kucharza Bartolomeo Stefani, wydanej w Mantui w XVI wieku, która jest jedną z pierwszych książek z przepisami dedykowanych rodzinie książęcej Księstwa Gonzagi. Kultura ta jest częścią tożsamości Smeg od samego początku.

Kreatywność, wyrafinowanie i technologia to cechy charakterystyczne włoskiego charakteru Smeg, jak również nieustanne zaangażowanie w nadawanie duszy przedmiotom codziennego użytku.

Najwyższy poziom sztuki kulinarnej


Połączone funkcje

Połączenie mocy i temperatury trybu konwekcyjnego z bezpośrednim wtryskiem pary. Minimalna utrata wagi podczas gotowania i doskonała regeneracja żywności.

Para

Zastosowanie pary nasyconej SteamArt optymalizuje wydajność, gwarantuje równomierne gotowanie i pozwala zachować wszystkie składniki odżywcze pożywienia, podkreślając jego kolory i smaki.

Grill

Sterowanie kominem wentylacyjnym umożliwia regulację wilgotności w komorze pieczenia, tak aby uzyskać idealne środowisko, w którym grillowane są potrawy.

Tryb nocny

Pieczenie w niskiej temperaturze optymalizuje czas i gwarantuje, że potrawa jest ugotowana idealnie i delikatnie, z minimalną utratą wagi i przy niskim zużyciu energii.

System ΔT°

Funkcja ΔT°, w połączeniu z precyzyjną kontrolą temperatury zapewnianą przez sondę wielopunktową, gwarantuje doskonałe i powtarzalne wyniki

Suche środowisko

Równomierne pieczenie dzięki systemowi obiegu powietrza, który umożliwia pieczenie potraw z takim samym rezultatem na każdym poziomie, nawet przy pełnym załadunku.

Wszechstronność kulinarna


Profesjonalny piec Galileo jest niezwykle wszechstronnym urządzeniem profesjonalnym, które pozwala doskonale przyrządzić każdą potrawę.
Dzięki dwóm specjalnym bocznym drabinkom można stosować zarówno blachy o wymiarach 530×325 mm (GN 1/1), jak i 600×400 mm.

Idealna konstrukcja


Profesjonalny piec Galileo został zaprojektowany i wyprodukowany we Włoszech. Wyróżnia się wyjątkową wydajnością i wysoką efektywnością energetyczną.

Elegancja i funkcjonalność


Potrójnie przeszklone drzwi

Drzwi zostały wyposażone w trzy szklane panele w celu poprawy izolacji termicznej komory, umożliwiając utrzymanie jednorodnego ciepła i temperatury w jej wnętrzu, podczas gdy temperatura zewnętrzna drzwi pozostaje zawsze niska.

Sonda wielopunktowa

Czteropunktowa sonda temperatury umożliwia precyzyjną kontrolę i dokładny odczyt. Ponadto możliwe jest uzyskanie odpowiedniego poziomu pieczenia bezpośrednio wewnątrz wybranej potrawy, nie pozostawiając miejsca na błąd, co zapewnia doskonałe rezultaty gotowania.

Oświetlenie LED

Umieszczone na drzwiach LEDy zapewniają optymalne oświetlenie, dzięki czemu można szybko monitorować gotowane potrawy na poszczególnych półkach.

Cyfrowy wyświetlacz

Nowo zaprojektowany graficzny interfejs oferuje liczne funkcje i umożliwia dostosowanie trybów pracy. Najnowsza generacja 7’’ dotykowego wyświetlacza jest jeszcze szybsza i bardziej intuicyjna. Ułatwia sterowanie piecem, tak aby uzyskać najlepsze możliwe wyniki pieczenia.

Ergonomiczny uchwyt

Solidny mechanizm otwierający i smukła konstrukcja zwiększają komfort użytkowania.

Port USB

Umieszczony na drzwiach, w wygodnym i łatwo dostępnym miejscu, umożliwiającym natychmiastową aktualizację i ładowanie nowych przepisów.

Technologiczne innowacje


Nowa komora ThermoFunnely


Starannie zaprojektowana nowa komora, ze ścianką tylną w kształcie paraboli i nową geometrią deflektora, poprawia dystrybucję powietrza i zapewnia jednorodne podgrzewanie wszystkich rodzajów żywności. Zapewnia to równomierne pieczenie i doskonałe rezultaty przy jednoczesnym skróceniu czasu gotowania i zmniejszeniu zużycia energii.

Rozwiązania technologiczne zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować rezultaty i podnieść wydajność w celu uzyskania doskonałych rezultatów pieczenia.

Dzięki profesjonalnemu piecowi Galileo przygotowywanie potraw z użyciem pary osiąga doskonały poziom. Dwie różne technologie wytwarzania pary pozwalają szefowi kuchni kontrolować ilość, jakość i stopień wytwarzania pary w zależności od wymagań kulinarnych i rodzaju potrawy.

Bezpośredni wtrysk pary

Łączy w sobie cechy pieczenia konwekcyjnego z parą w komorze pieca. Odpowiedni do pieczenia kombinowanego mrożonek i dużych ilości żywności.

Technologia SteamArt 

Umożliwia wytwarzanie nasyconej pary przez gotowanie bezpośrednio w piecu, bez konieczności stosowania zewnętrznego bojlera, w bardzo krótkim czasie i nawet w niskich temperaturach (od 30°C do wspomagania wyrostu). Optymalne rozwiązanie do delikatnego gotowania z wykorzystaniem 100% pary, na przykład podczas przygotowywania warzyw i ryb, przy zachowaniu właściwości potraw i przy minimalnej utracie wagi.

Wykorzystanie pary podczas gotowania pozwala na przygotowanie smacznych przepisów w krótszym czasie i przy mniejszej utracie wagi.

System automatycznego mycia


System WashArt

Rozprowadza wodę i detergent równomiernie wewnątrz komory, zapewniając czyszczenie i suszenie w bardzo krótkim czasie i przy ograniczonym zużyciu energii i wody. Dostępne są trzy automatyczne cykle zmywania: lekki, średni i mocny.

Konstrukcja komory i innowacyjny system zmywania WashArt gwarantują doskonałe rezultaty zmywania i czystość pieca po skończonej pracy.

Eco Design


W profesjonalnym piecu Galileo, w trosce o środowisko naturalne, najwyższa wydajność łączy się z niskim zużyciem energii.

Dane techniczne


Wyposażenie opcjonalne


Aby zmaksymalizować funkcjonalność pieca, dostępny jest wyciąg i blast chiller.

Wyciąg / okap filtrujący

 • Konstrukcja ze stali AISI 430
 • 4 prędkości
 • Wydajność 900m3/h
 • 220-240 V / 50 Hz – 323 W
 • 220 V / 60 Hz – 323 W
 • KITPO45: zestaw łączący do pieca SPO5L2S

Blast chiller ze stali AISI 304

 • Izolacja o wysokiej gęstości bez HFC Chłodzenie szokowe, Zamrażanie Sanitaryzacja ryb, Hartowanie lodów Sonda temperatury
 • Przepisy
 • 5 blach GN1/1 lub 600×400 mm Kondensacja powietrza
 • Komora z zaokrąglonymi narożnikami wewnętrznymi dla doskonałego czyszczenia i sanitaryzacji
 • Podłączenie elektryczne 230V / 1 / 50Hz 1 faza
 • Wymiary (SxGxW): 784x800x900 mm

Zapytaj o cenę

Wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę