Ekspresy gastronomiczneOferta dla gastronomii
Czas czytania: 6 minuty

WMF 9000 S+ to sztandarowy model klasy premium automatycznych ekspresów do kawy WMF. Wprowadza on użytkowników w zupełnie nowe doświadczenia. Zaprojektowany pod kątem bardzo dużej wydajności i w pełni automatyczny spełnia oczekiwania klientów pod każdym względem – niezależnie od tego, czy chodzi o jakość produktu, elastyczność czy też różnorodność napojów.

Wyposażony standardowo w system Dynamic Milk pozwala na spienianie mleka na zimno lub na ciepło w kilku konsystencjach, a dzięki nowej stacji syropowej rozszerzamy nasze menu o napoje z dodatkami 4 syropów – wszystko za dotknięciem jednego przycisku i zawsze w najwyższej jakości.

Rekomendowana wydajność do 350 kaw dziennie

Zalecany do miejsc o średnim zapotrzebowaniu na 350 filiżanek dziennie, WMF 9000 S+ parzy każdy napój do własnej idealnej temperatury, w tym trzy różne opcje gorącej wody. Ponadto maszyna automatycznie podnosi lub opuszcza stolik na filiżanki do odpowiedniej wysokości. Dzięki tak nienagannej dbałości o szczegóły po prostu wiesz, że każdy napój będzie serwowany do perfekcji w pożądanym tempie.

Cechy charakterystyczne


Wytrzymały zaparzacz

Zaparzacz ze stali nierdzewnej jest wykonany z wytrzymałych komponentów, aby zagwarantować wysoką wydajność i maksymalną niezawodność przez wiele lat. Jego konstrukcja obejmuje solidną, kutą matrycowo ramę i drobne sito, a jego pojemność 19 g pozwala na większe partie i szybsze parzenie. Zainstalowany na stałe w maszynie, nie wymaga dodatkowego czyszczenia.

Do 4 młynków do kawy


Dzięki możliwości użycia do czterech młynków na przepis i ustawienia różnych proporcji mielonej kawy, WMF 9000 S+ pozwala tworzyć własne specjalne mieszanki. Innowacyjne, sterowane elektronicznie, wysokowydajne żarna są precyzyjnie dostrojone i solidnie zbudowane, aby zapewnić długą żywotność, a także szybkość i wyjątkowo cichą pracę.

Nowy, 10″ calowy wyświetlacz

Wyświetlacz dotykowy z realistycznym przedstawieniem produktów i możliwością personalizacji wyglądu menu. Nawigacja jest intuicyjna, przy użyciu menu dotykowego. Idealny do prezentacji informacji о wartościach odżywczych, jak i wyświetlania filmów lub grafik, na przykład do promocji ofert specjalnych o określonych porach dnia.

System Dynamic Coffee Assist

System ten kontroluje i automatycznie reguluje optymalne parametry do zaparzenia idealnego espresso za każdym razem. DCA przez cały czas monitoruje ustawienia żaren, aby utrzymać ustawiony, nominalny przepływ oraz automatycznie je reguluje wprowadzajac wymagane korekty.

System Dynamic Milk Assist

Innowacyjna technologia Dynamic Milk Assist zapewnia stałą i wysoką jakość wszystkich napojów mlecznych. Korzystając z wbudowanych czujników stale monitoruje temperaturę mleka w lodówce oraz jego przepływ w ekspresie. W oparciu о te wartości reguluje i dopasowuje m.in. prace pompy mleka, aby stworzyć idealną piankę mleczna o wybranej wcześniej konsystencji. Ponadto, DMA informuje o braku mleka w lodówce.

2 milk solution

Dzięki opcjonalnemu rozwiązaniu możesz zaoferować dwa różne rodzaje mleka dając swoim klientom wybór mleka o np. niskiej zawartości tłuszczu, soi lub niskiej zawartości laktozy. Funkcja automatycznego przełączania zaworu powoduje, że dwa rodzaje mleka nie stykają się ze soba, a do przygotowania napoju wykorzystywany jest tylko wybrany rodzaj mleka.

Indywidualne zoptymalizowane temperatury

Możesz ustawić optymalną temperaturę wody da każdego napoju, zapewniając najlepszą temperaturę parzenia dla każdego rodzaju kawy, aby zapewnić wyjątkową jakość w filiżance.

Tacka na napoje

Tacka z filiżanką, lub kubkiem automatycznie dostosowuje swoje położenie do optymalnej wysokości dla każdego wybranego napoju. Pozwala to na dopasowanie każdego rodzaju kubka oraz podawania napojów w idealnej temperaturze. Dodatkową korzyścią jest czysta przestrzeń wydawania napojów.

Młynki do kawy

Nowe żarna młynków do kawy zapewniają mniejsze pylenie podczas mielenia i wysoką precyzję, co gwarantuje ich maksymalną trwałość i łatwość konserwacji. Aby zaoferować swoim klientom szeroki wybór kaw, można użyć do czterech różnych młynków do stworzenia bogatego menu.

Podświetlane panele boczne

Boczne panele świetlne (możliwość dopasowania indywidualnej kolorystyki) to nie tylko elegancki wygląd, ale również ułatwienie codziennej pracy. W przypadku np. konieczności napełnienia zbiornika na ziarna kawy, panele zaczną ostrzegawczo migać dając informację personelowi.

Podgrzewacz filiżanek WMF SteamJet

Dzięki wbudowanemu w podstawę systemowi podgrzewania filiżanek parą wodną, podawane espresso lub Cafe Creme dłużej utrzyma odpowiednia temperaturę i aromat.

Stacja syropowa

Wyposaż ekspres w stację z syropami smakowymi i wzbogać swoje menu. Syropy dodawane sa bezposrednio do napojów przygotowywanych przez ekspres WMF. Stacja posiada pojemnik na 4 syropy, które są wybierane bezpośrednio z menu ekspresu.

Zgodność z HACCP

Wszystkie profesjonalne ekspresy do kawy WMF, spełniają standardy HACCP. Ekspresy pozwalaja m.in. na pobranie danych dotyczących czyszczenia ekspresu, wykonania zapasowch kopii danych jak i aktualizacji oprogramowania prez port USB.

CoffeeConnect

WMF CoffeeConnect to pionierska cyfrowa platforma chmurowa. Przekształca potencjał Twojego nowego WMF 9000 S+ i wszelkich innych podłączonych maszyn, dając im możliwość zdalnego dostarczania cennych danych i otrzymywania instrukcji. Gromadząc, analizując i przetwarzając informacje dotyczące sprzedaży, eksploatacji, zużycia i konserwacji, WMF CoffeeConnect umożliwia optymalizację procesów i redukcję kosztów obsługi. A to dopiero początek. Możesz go również użyć do zwiększenia obrotów, wysyłając reklamy i specjalne oferty bezpośrednio z biurka na wyświetlacz maszyny. WMF CoffeeConnect oferuje funkcje spełniające wszystkie wymagania w zakresie zarządzania maszynami, konserwacji i obsługi oraz wydajności biznesowej. Funkcje te są dostępne w formie monitoringu dashboardu lub raportów.

Spienianie mleka


DYNAMIC MILK

Gorące/zimne mleko, gorące/zimne spienione mleko, różne rodzaje gorącej i zimnej piany (patent WMF).

EASY STEAM (opcja)

Gorące napoje, gorące mleko, gorąca mleko spienione za pomocą dyszy spieniającej. Automatyczne wyłączanie spieniania – czujnik temperatury.

AUTO STEAM (opcja)

Gorące napoje, gorące mleko, gorące spienione mleko,  3 rodzaje napowietrzania, w pełni automatyczne spienianie za pomocą automatycznej dyszy spieniającej, czujnik temperatury.

Czyszczenie


CLEAN IN PLACE (dla systemu spieniania DYNAMIC MILK i ekspresu ze stałym podłączeniem do wody)

W pełni automatyczny system mycia za pomocą tabletki czyszczącej oraz specjalnego pojemnika „blue box”. „Blue box” z tabletką w środku musi być podłączony do ekspresu zamiast zbiornika na mleko.  Po uruchomieniu automatycznego program mycia, ekspres doprowadza gorącą wodę do zbiornika, rozpuszczona tabletka tworzy roztwór myjąco-dezynfekujący, który myje całą sekcje mleka. Następnie cały system jest płukany czystą wodą. Nie ma potrzeby ręcznego mycia głowicy.

Dane techniczne


WMF 9000 S+
Zasilanie230 V lub 400 V
Moc3,4 – 3,8 kW (230 V) | 6 – 7 kW (400 V)
Wydajność dzienna350 kaw
Dynamic MilkTAK
Mleko w proszkuNIE
Świeże mlekoTAK
Plug & CleanNIE
Zbiornik na wodęNIE
Podłączenie do wodyTAK
Ilość młynków do kawy1 – 4 (w zależności od wybranej konfiguracji)
Pojemnik na czekoladę1 – 2 (w zależności od wybranej konfiguracji)
Szerokość390 mm
Głębokość598 mm
Wysokość744 mm
Masa67 kg