Oferta dla gastronomiiPiece konwekcyjno-parowe
Czas czytania: 4 minuty

Tecnoinox to włoska firma produkcyjna, która oferuje szeroką gamę kuchni modułowych i profesjonalnych pieców dla branży restauracyjnej. 

Od ponad 30 lat Tecnoinox kontroluje cały cykl produkcyjny, począwszy od arkusza blachy, a na gotowym produkcie skończywszy, aby zapewnić najwyższą staranność i jakość. Ponadto gwarantuje terminowe i niezawodne usługi w zakresie aktywnego wsparcia sprzedaży, gwarancji i pomocy posprzedażowej. 

DLACZEGO TAP? 

Tap to rozwiązanie kierowane do szefa kuchni, który w efektywny sposób chce organizować pracę w kuchni, pozwalające oszczędzać czas, nakłady pracy, surowce i energię. 

Tap to profesjonalny piec konwekcyjno-parowy z ekranem dotykowym, który zapewnia powtarzalność sukcesów nawet w przypadku dużych i dynamicznych brygad kuchennych: szef kuchni ustala przepis, a następnie każdy z jego asystentów może codziennie go powielać. 

Polecany do: 

  • Kuchni w restauracjach wyróżniających się ze względu na liczbę serwowanych posiłków i/lub ekskluzywność
  • Kuchni ze złożonym menu i skomplikowaną organizacją 
  • Nowoczesnej gastronomii 
  • Punktów gastronomicznych i innych lokali (sklepów mięsnych i warzywnych), które wytwarzają produkty gotowe do spożycia 
  • Punktów gastronomicznych wielkich sieci handlowych i zorganizowanej dystrybucji 
  • Stołówek
  • Firm cateringowych 

WIELE FUNKCJI

DAJĄCYCH JEDEN WYNIK: SATYSFAKCJĘ SZEFA KUCHNI 

Prawdziwą innowacją jest prostota użytkowania, technologia w zasięgu każdego. Ekran dotykowy Tap to drzwi dostępu do treści i systemu organizacyjnego. Dzięki prostemu i intuicyjnemu interfejsowi, Tap jest narzędziem ułatwiającym codzienną pracę. 

Jeden kolor dla każdej funkcji: dioda LED pod pokrętłem pieca Tap zmienia kolor i informuje szefa kuchni o działaniu pieca.

GREENSTEAM 

Bojler wewnątrz piekarnika Tap Gastronomia został zaprojektowany tak, aby zapewnić wysoką wydajność przy zmniejszonym zużyciu wody i energii. 

SMARTHEAT

To system, który w Tap moduluje zużycie energii w inteligentny sposób, kalibrując moc w zależności od wsadu obecnego w komorze.

OSZCZĘDNOŚĆ SUROWCÓW

Dzięki powolnemu nocnemu gotowaniu, Tap minimalizuje utratę wagi i gwarantuje oszczędność surowców do 30%.
Na przykład na kilogram pieczonej wołowiny utrata wagi zmniejsza się o około 20%.

ODKAMIENIANIE BOJLERA

Piec informuje o konieczności umycia bojlera.
Gdy bojler zatrzymuje się, gdyż wymagane jest odkamienianie, Tap kontynuuje gotowanie korzystając z natrysku bezpośredniego.

Odkamienianie jest prostą operacją,
która jest wykonywana autonomicznie, bez potrzeby korzystania z usług serwisu, tak jak jest to wymagane w przypadku innych pieców.

TAP CLOUD

Dzięki funkcji Tap Cloud użytkownik, po utworzeniu konta, może uzyskać dostęp do swojego pieca Tap
(lub pieców, jeśli korzysta z kilku urządzeń) za pośrednictwem połączenia Wi-Fi z komputera osobistego, laptopa lub tabletu.

Przy użyciu Tap Cloud szef kuchni może:

• W PROSTY SPOSÓB TWORZYĆ I MODYFIKOWAĆ PRZEPISY: siadając wygodnie, tworzy przepis korzystając ze swojego komputera osobistego lub tabletu, wybierając zdjęcia i wypełniając bardzo prosty formularz.

• POŁĄCZYĆ SWOJE PIECE TAP W SIECI: jeśli restaurator ma kilka pieców, które mogą znajdować się w różnych lokalizacjach, dzięki Tap Cloud może udostępniać przepisy swoim piecom, bez konieczności ładowania ich do każdego pieca osobno. Ta funkcja jest szczególnie cenna w przypadku sieci gastronomicznych i dużych detalistów.

CLIMAFIX

Dzięki funkcji Climafix, Tap zarządza wilgotnością w komorze podczas poszczególnych etapów gotowania, tzn. eliminuje nadmiar wody poprzez szybkie wydobycie pary lub szybko nasyca komorę, w zależności od potrzeb. Climafix umożliwia szybkie przełączanie z gotowania przy użyciu wilgoci na konwekcyjne (i odwrotnie). Procentowa wartość wilgotności wskazana na wyświetlaczu to wartość, którą Tap zarządza w poszczególnych etapach. Staranne bilansowanie wilgotności pozwala zminimalizować utratę wagi i, nawet w przypadku delikatnych surowców, takich jak szpinak, zachować ich formę i żywe kolory.

NON-STOP-COOKING

Pozwala na pracę z tym samym cyklem pieczenia przez długie okresy. Piec powiadamia kiedy potrawa na danej półce jest gotowa. Funkcja przydaje się w przygotowywania podstawowych oraz najczęściej serwowanych potraw. Jest zalecana również w przypadku menu à la carte, gdy najważniejsze jest szybkie obsłużenie klientów.

GOTOWANIE Z SONDĄ

SONDA WIELOPUNKTOWA. Tap jest wyposażony w wielopunktową sondę, która wykrywa temperaturę gotowanego produktu w 5 różnych miejscach wzdłuż szpikulca, aby ułatwić i zwiększyć dokładność pomiaru temperatury rdzenia.
Sonda wielopunktowa jest umieszczona wewnątrz komory gotowania: dzięki temu jej użycie jest
prostsze, a sonda jest cały czas w zasięgu ręki.

SONDA IGŁOWA DO GOTOWANIA PRÓŻNIOWEGO. Dostępna jako akcesorium, sonda igłowa do do gotowania próżniowego znajduje się w wygodnej Utility Box pod drzwiczkami pieca.

WENTYLATORY

Tap jest wyposażony w wysokowydajne falowniki i wentylatory, które oferują wysoką skuteczność działania: zmniejszają zużycie energii, a przede wszystkim umożliwiają lepsze zarządzanie wentylacją i zapewniają idealne rozprowadzanie ciepła.
Falownik pozwala wybrać spomiędzy 6 prędkości z automatyczną zmianą kierunku obrotów oraz z 6 prędkości impulsowych.
W przypadku prędkości impulsowych wentylatory obracają się przez 30 sekund w jednym kierunku, zatrzymują się na 2,5 minuty, a następnie uruchamiają się ponownie w przeciwnym kierunku na 30 sekund.

Pauzy w pracy wentylatora są cennym sprzymierzeńcem, pozwalającym na doskonałe upieczenie potraw spulchnianych, a w szczególności delikatnych produktów takich, jak bezy, makaroniki i suflety.