Maszyny kuchenneOferta dla gastronomiiOferta dla sklepówUrządzenia
Czas czytania: 5 minuty

Pakowarki próżniowe serii MARLIN są idealnym połączeniem wysokiej jakości urządzenia z optymalną wydajnością. Ten niewielkich gabarytów model wolnostojący dedykowany jest szczególnie do małych zakładów przemysłu spożywczego, hurtowni, sklepów mięsnych oraz cateringu.

Seria Marlin oferuje długotrwałą jakość, optymalną pojemność i atrakcyjną cenę. Funkcja pakowania w zmodyfikowanej atmosferze MAP, sterowanie za pomocą procentowego poziomu próżni, czy systemu ACS to tylko kilka z dostępnych opcji, z których można skorzystać w modelach Marlin.


Seria Marlin jest standardowo wyposażona w pompę 63 m³/h, 2 listwy zgrzewające i pamięć 10 programów. Dostępnych jest wiele opcji dostosowywania maszyny.

 • W standardzie: pamięć na 10 programów
 • W standardzie: czujnik kontroli czasu
 • Darmowe opcje: podwójny zgrzew, zgrzewanie-odcinanie i szeroki zgrzew
 • W standardzie: funkcja delikatnego napowietrzania

Podczas procesu pakowania próżniowego, przed etapem zgrzewania można wtłoczyć do komory zmodyfikowaną atmosferę. Pakowarki próżniowe Henkelman mogą być wyposażone w opcję przedmuchiwania gazem (Gasflush) lub pakowanie w zmodyfikowanej atmosferze (MAP). W zależności od rodzaju produktu, dobierana jest odpowiednia mieszanka gazów, która wpływa na wydłużoną żywotność produktu. Wstrzyknięcie gazu zwiększa trwałość produktu, zapewnia dodatkową ochronę i zapobiega przebarwieniom. Zwykle stosuje się mieszaninę azotu (N2) i dwutlenku węgla (CO2). Do tej kombinacji można również dodać tlen (O2). Wzrasta użycie argonu (Ar), ponieważ ma on takie same właściwości jak azot (N2).

Pakowarki próżniowe wyposażone w sterowanie czujnikiem poziomu kontroli próżni obliczają, kiedy osiągnięto zadaną próżnię. Innymi słowy, zawsze osiągana jest żądana próżnia końcowa, niezależnie od objętości produktu. To główna zaleta oferowanej przez Henkelman opcji Sensor Control. Funkcja ta, jest bardzo praktyczna podczas pakowania próżniowego różnych ilości i rodzajów produktów.

Dlaczego warto korzystać z czujnika punktu wrzenia? Produkty mokre i płynne szybko osiągają temperaturę wrzenia podczas cyklu pakowania próżniowego. Obniżenie ciśnienia w komorze poniżej ciśnienia atmosferycznego powoduje gotowanie płynów w temperaturze pokojowej i gotowanie produktów na zimno. Czujnik punktu wrzenia wykrywa parowanie płynnego produktu. Urządzenie przestaje wtedy odsysać powietrze i automatycznie przechodzi do następnej fazy, czyli zamykania worka próżniowego. Aby uzyskać idealne rozmieszczenie produktu w komorze warto zastosować specjalne wkładki dostępne u producenta.

Jak wyciągnąć próżnię dla płynnych produktów?

Aby zapobiec „wybuchowi” zupy lub sosu w komorze próżniowej, skorzystaj z opcji czujnika punktu wrzenia. Koniec z utratą produktu. Koniec z bałaganem w komorze. Koniec z dopływem płynu do pompy. Chroń swój produkt, maszynę i pompę, wybierając czujnik punktu wrzenia.

Henkelman ACS (Advanced Control System) to więcej niż system sterowania. Zaawansowany system sterowania obejmuje unikalne programy i specjalne opcje, które znacznie zwiększają wartość procesu pakowania próżniowego.

Standardowe opcje ACS

 • Panel LCD
 • Oprogramowanie w 5 językach
 • Pamięć 20 programów
 • Połączenie USB do przesyłania programów
 • Czujnik kontroli poziomu próżni
 • Kompatybilność z drukarkami etykiet
 • Zgodność z HACCP
 • Bezpieczny dostęp mobilny

System ACS posiada programy takie jak:

 • Pakowanie w słoikach
 • Marynowanie
 • Tenderyzowanie
 • Pakowanie czerwonego mięsa
 • Sekwencyjne wyciąganie próżni

Odpowiednie rozwiązanie uszczelniające skutecznie chroni produkty przed czynnikami zewnętrznymi. Henkelman oferuje kilka systemów uszczelnień do konkretnych zastosowań. Zależy to od rodzaju worka próżniowego (PA/PE, worek termokurczliwy, worki z powłoką aluminiową), grubości worka, pożądanego zgrzewu i innych wymagań. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią uszczelkę do swoich opakowań próżniowych.

Standardowe podwójne zgrzewanie

Henkelman stosuje wypukłe druty uszczelniające do zgrzewania Doubleseal, Cut-off i 1-2 Cut-off. Podwójne zgrzewanie to standard Henkelmana. Składa się z dwóch wypukłych drutów uszczelniających 3,5 mm.

Zgrzewanie i odcinanie również w standardzie

System zgrzewania i odcinania składa się z jednego wypukłego drutu uszczelniającego 3,5 mm i jednego okrągłego drutu tnącego o średnicy 1,1 mm, aby łatwo oderwać resztkę worka.

Podobnie wygląda płatna opcja 1-2 Cut-off seal

Jedyna różnica polega na tym, że w przypadku zgrzewania 1-2 Cut-off czas i ustawienia zgrzewania i drutu tnącego mogą być zarządzane oddzielnie. Henkelman opracował generalnie 1-2 Cut-off seal dla worków termokurczliwych i niektórych worków próżniowych wykonanych z wytrzymałej, ale cienkiej folii.

Szerokie zgrzewanie

Niektóre rodzaje worków próżniowych są wstępnie zgrzewane z 3 stron. Aby uzyskać profesjonalny wynik, zgrzew po jest równy szerokości pozostałych 3 zgrzewów wstępnych. Główną zaletą szerokiego zgrzewania jest estetyczny, profesjonalny efekt.

Zgrzewanie Bi-Active

Zgrzewanie Bi-Active stosowane jest przy próżniowym zgrzewaniu worków aluminiowych lub grubszych. Ten system zgrzewania ma listwy zgrzewające zarówno po wewnętrznej stronie pokrywy, jak i z przodu komory próżniowej, dzięki czemu worek próżniowy jest zgrzewany z obu stron worka. Zgrzewanie Bi-Active jest płatną opcją w urządzeniach do pakowania próżniowego Henkelman.


 • Sterowana elektronicznie pakowarka Marlin 52, z dwoma listwami o długości 520 mm, wyposażona jest w pompę próżniową marki Busch o wydajności 63 m³/h, która pozwala uzyskać 99,98 % próżni.
 • Pojedynczy cykl pracy wynosi 15-40 sekund. Urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej, posiada higieniczną tłoczoną komorę wykonaną z jednego kawałka blachy.
 • Wyposażona w cyfrowy panel sterowania z możliwością zapamiętania 10 programów, kontrolkę poziomu oleju, funkcję stop oraz listwę odcinająco-zgrzewającą.
 • Dodatkowo ten model posiada również funkcję delikatnego napowietrzania (SoftAir), która zapobiega uszkodzeniom i deformacjom pakowanego produktu jak i worka.
 • Zawiera przezroczystą pokrywę, łatwo demontowane bezprzewodowe listwy zgrzewające w komorze próżniowej oraz płytki regulacyjne do ustawiania wysokości komory próżniowej.
 • Sterowana elektronicznie pakowarka Marlin 90, z dwoma listwami o długości 320 mm, wyposażona jest w pompę próżniową marki Busch o wydajności 63 m³/h, która pozwala uzyskać 99,98 % próżni.
 • Pojedynczy cykl pracy wynosi 15-40 sekund. Urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej, posiada higieniczną tłoczoną komorę wykonaną z jednego kawałka blachy.
 • Wyposażona w cyfrowy panel sterowania z możliwością zapamiętania 10 programów, kontrolkę poziomu oleju, funkcję stop oraz listwę odcinająco-zgrzewającą.
 • Dodatkowo ten model posiada również funkcję delikatnego napowietrzania (SoftAir), która zapobiega uszkodzeniom i deformacjom pakowanego produktu jak i worka.
 • Zawiera przezroczystą pokrywę, łatwo demontowane bezprzewodowe listwy zgrzewające w komorze próżniowej oraz płytki regulacyjne do ustawiania wysokości komory próżniowej.

Zapytaj o cenę

Wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę

  Wybierz model

  Opcje dodatkowe