Maszyny kuchenneOferta dla gastronomii
Czas czytania: 10 minuty

Seria BOXER to linia szybkich i solidnych pakowarek stołowych skierowana do zakładów gastronomicznych, restauracji, supermarketów i cateringu. Wszystkie modele Boxer są standardowo wyposażone w sterowanie czasowe, pamięć 10 programów oraz podwójny zgrzew, zgrzewanie-odcinanie lub szeroki zgrzew. Wybór Zaawansowanego Systemu Kontroli Henkelman(ACS) dodaje znaczącej wartości do Twojego urządzenia. Pakowarki Boxer posiadają również funkcję marynowania.

Dostosuj swoje urządzenie


MAP

Pakowanie w zmodyfikowanej atmosferze

Podczas procesu pakowania próżniowego, przed etapem zgrzewania można wtłoczyć do komory zmodyfikowaną atmosferę. Pakowarki próżniowe Henkelman mogą być wyposażone w opcję przedmuchiwania gazem (Gasflush) lub Pakowanie w zmodyfikowanej atmosferze (MAP). W zależności od rodzaju produktu, dobierana jest odpowiednia mieszanka gazów, która wpływa na wydłużoną żywotność produktu. Skontaktuj się ze swoim dostawcą i dobierz odpowiednią mieszankę gazów dla Twojego produktu.

Mieszanka gazowa

Wstrzyknięcie gazu zwiększa trwałość produktu, zapewnia dodatkową ochronę i zapobiega przebarwieniom. Zwykle stosuje się mieszaninę azotu (N2) i dwutlenku węgla (CO2). Do tej kombinacji można również dodać tlen (O2). Wzrasta użycie argonu (Ar), ponieważ ma on takie same właściwości jak azot (N2).

Czujnik poziomu kontroli próżni

Efektywność i łatwość w sterowaniu

Pakowarki próżniowe wyposażone w sterowanie czujnikiem poziomu kontroli próżni obliczają, kiedy osiągnięto zadaną próżnię. Innymi słowy, zawsze osiągana jest żądana próżnia końcowa, niezależnie od objętości produktu. To główna zaleta oferowanej przez Henkelman opcji Sensor Control. Funkcja ta, jest bardzo praktyczna podczas pakowania próżniowego różnych ilości i rodzajów produktów. Opcja sterowania czujnikiem poziomu kontroli próżni jest dostępna praktycznie w każdej serii. Modele Neo, Lynx i Titaan są standardowo wyposażone w zaawansowane sterowanie, które obejmuje tę opcję.

Czujnik punktu wrzenia

Nadaje się do produktów płynnych, wilgotnych i mokrych

Dlaczego warto korzystać z czujnika punktu wrzenia?

Produkty mokre i płynne szybko osiągają temperaturę wrzenia podczas cyklu pakowania próżniowego. Obniżenie ciśnienia w komorze poniżej ciśnienia atmosferycznego powoduje gotowanie płynów w temperaturze pokojowej i gotowanie produktów na zimno. Czujnik punktu wrzenia wykrywa parowanie płynnego produktu. Urządzenie przestaje wtedy odsysać powietrze i automatycznie przechodzi do następnej fazy, czyli zamykania worka próżniowego.

Nadaje się do zup i sosów

Jak wyciągnąć próżnię dla płynnych produktów?

Aby zapobiec „wybuchowi” zupy lub sosu w komorze próżniowej, skorzystaj z opcji czujnika punktu wrzenia. Koniec z utratą produktu. Koniec z bałaganem w komorze. Koniec z dopływem płynu do pompy. Chroń swój produkt, maszynę i pompę, wybierając czujnik punktu wrzenia.

Konfiguracja zgrzewania

Dostępność różnych konfiguracji listew zgrzewających

Odpowiednie rozwiązanie uszczelniające skutecznie chroni produkty przed czynnikami zewnętrznymi. Henkelman oferuje kilka systemów uszczelnień do konkretnych zastosowań. Zależy to od rodzaju worka próżniowego (PA/PE, worek termokurczliwy, worki z powłoką aluminiową), grubości worka, pożądanego zgrzewu i innych wymagań. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią uszczelkę do swoich opakowań próżniowych.

Standardowe podwójne zgrzewanie

Henkelman stosuje wypukłe druty uszczelniające do zgrzewania Doubleseal, Cut-off i 1-2 Cut-off. Podwójne zgrzewanie to standard Henkelmana. Składa się z dwóch wypukłych drutów uszczelniających 3,5 mm.

Zgrzewanie i odcinanie również w standardzie

System zgrzewania i odcinania składa się z jednego wypukłego drutu uszczelniającego 3,5 mm i jednego okrągłego drutu tnącego o średnicy 1,1 mm, aby łatwo oderwać resztkę worka.

Podobnie wygląda płatna opcja 1-2 Cut-off seal

Jedyna różnica polega na tym, że w przypadku zgrzewania 1-2 Cut-off czas i ustawienia zgrzewania i drutu tnącego mogą być zarządzane oddzielnie. Henkelman opracował generalnie 1-2 Cut-off seal dla worków termokurczliwych i niektórych worków próżniowych wykonanych z wytrzymałej, ale cienkiej folii.

Szerokie zgrzewanie

Niektóre rodzaje worków próżniowych są wstępnie zgrzewane z 3 stron. Aby uzyskać profesjonalny wynik, zgrzew po jest równy szerokości pozostałych 3 zgrzewów wstępnych. Główną zaletą szerokiego zgrzewania jest estetyczny, profesjonalny efekt.

Zgrzewanie Bi-Active

Zgrzewanie Bi-Active stosowane jest przy próżniowym zgrzewaniu worków aluminiowych lub grubszych. Ten system zgrzewania ma listwy zgrzewające zarówno po wewnętrznej stronie pokrywy, jak i z przodu komory próżniowej, dzięki czemu worek próżniowy jest zgrzewany z obu stron worka. Zgrzewanie Bi-Active jest płatną opcją w urządzeniach do pakowania próżniowego Henkelman.

Zgrzewanie Bi-Active jest dostępne w modelach: Boxer 42XL, Toucan, Falcon oraz Polar

Zaawansowane sterowanie ACS

Advaced Control System to nowa generacja zaawansowanego sterowania wyznaczającą standardy na rynku pakowania próżniowego. System ACS Henkelman’a jest czymś więcej niż tylko systemem sterowania. Zawiera on unikalne rozwiązania, specjalne opcje i inteligentne funkcje, które oferują jeszcze więcej narzędzi w Twojej profesjonalnej kuchni.

Serie Lynx i Titaan są standardowo wyposażone w ACS. ACS jest dostępny jako opcja w modelach Boxer, Toucan, Marlin, Falcon i Polar.

Standardowe funkcje systemu ACS

1 – PANEL LCD

 • Kolorowy 4.7-calowy ekran LCD
 • Wyświetlacz alfanumeryczny
 • 5 wersji językowych, inne języki dostępne opcjonalnie
 • Animowany cykl pakowania
 • Aktualny czas i data

4 – KONTROLA DOSTĘPU 

• Wielopoziomowy dostęp (dystrybutor, właściciel, operator) z różnymi uprawnieniami
• Dla bezpieczeństwa i ochrony

7 – KOMPATYBILNOŚĆ Z DRUKARKĄ 

• Drukarka termotransferowa, która drukuje nazwę produktu, datę pakowania, trwałości użytkowania, temperaturę przechowywania i skład mieszaniny gazu.

10 – „GATE CHECK”/ALARM DIAGNOSTYKI

• Łatwa diagnostyka serwisowa tzw. „GateCheck” (z poziomu dostępu dystrybutora). W panelu kontrolnym możesz bezpośrednio poprzezaktywację, sprawdzić każdy element urządzenia

2 – 20 PROGRAMÓW

 • Personalizacja oraz możliwośćkomputerowego programowaniaz poziomu przeglądarki internetowej
 • Możliwość wpisania nazwy produktu
 • Import i export danych

5 – OPROGRAMOWANIE SZYTE NA MIARĘ 

• Możliwość dodania własnego logo

8 – ZGODNOŚĆ Z HACCP

 • Możliwość zapisu i eksportu czynnościserwisowych oraz historii serwisowania
 • Zaawansowany poziom dostępu
 • Przechowywanie danych serwisowych

3 – KONTROLA PRÓŻNI W STANDARDZIE 

• Pomiar określonego poziomu próżniw komorze, określony w mbar, hPa lub %

6 – PORT USB

• Implementacja programów przez port USB

9 – SERWIS I UTRZYMANIE

 • Wskaźnik wymiany oleju (możliwośćwyłączenia oraz reaktywowania przezdystrybutora)
 • Program czyszczenia pompy z alarmem przypominającym

Funkcje


PRÓŻNIA SEKWENCYJNA

Aby mieć pewność, że całe powietrze zostało usunięte z produktu, użyj próżni sekwencyjnej. Ta funkcja ewakuuje powietrze, zatrzymuje cykl, ponownie dokonuje ewakuacji, zatrzymuje i tak dalej. Maksymalnie można zaprogramować 5 cykli. Jest to szczególnie przydatne dla produktów, które zawierają dużo powietrza takich jak sery, ciasta czy musy czekoladowe.

CZERWONE MIĘSO

Poprzez niewielką i szybką iniekcję powietrza, funkcja czerwonego mięsa zatrzymuje odgazowywanie cieczy z mięsa w fazie zgrzewania. To zapobiega tworzeniu się komór powietrznych w opakowaniu próżniowym. Funkcja czerwonego mięsa generuje wiele usprawnień w jakości i przydatności do spożycia czerwonego mięsa.

MARYNOWANIE

Marynowanie to funkcja używana w celu stworzenia lepszych rezultatów tego procesu. Po prostu włóż marynowany produkt do komory i rozpocznij cykl pakowania. Dzięki inteligentnemu oprogramowaniu, które generuje pulsacyjne wydostawanie się powietrza, struktura mięsa otwiera się znacznie szybciej. Dzięki temu marynata przenika w strukturę produktu. Otwarcie struktury komórek pozwala produktowi w pełni absorbować marynatę w minuty zamiast długie godziny.

TENDERYZOWANIE

Dzięki funkcji tenderyzowania możesz utrzymać komorę próżniową w zadanym ciśnieniu przez określony czas (maksymalnie 30 minut). Podtrzymywana różnica ciśnień pomiędzy komórkami produktu, a ciśnieniem w komorze powoduje rozrywanie struktury komórkowej. Podział struktury komórkowej powoduje zmiękczenie produktu.

SŁOIKI

Przy użyciu jednego przycisku, funkcja “Jars” zapewnia zamykanie w próżni słoików oraz pojemników spożywczych. Umieść słoiki lub pojemniki spożywcze w komorze, wybierz odpowiednią funkcję i zamknij komorę. Dzięki tej opcji każdy słoik jest szczelnie zamknięty i osiąga maksymalną próżnie na poziomie 99,80%. Ponieważ zgrzewanie listwy oraz delikatne napowietrzanie jest wyłączone, cykl jest osiągany w bardzo krótkim czasie.

OPCJONALNIECZUJNIK PUNKTU WRZENIA

Nie dopuszcza do wrzenia produktu w czasie pakowania i chroni wilgotne lub płynne produkty. Kiedy punkt wrzenia zostaje osiągnięty, urządzenie zatrzymuje ewakuację powietrza i rozpoczyna zgrzewanie worka barierowego. Główne zalety: brak utraty wody, wagi, zapachu, ochrona zarówno produktu, pompy jak i komory próżniowej, brak dehydratacji oraz optymalizowanie czasu cyklu.

Dostępne modele


Boxer 30

Sterowana elektronicznie pakowarka BOXER 30 z pojedynczą listwą o długości 350 mm wyposażona jest w pompę próżniową marki Busch o wydajności 8 m³/h, która pozwala uzyskać 99,80 % próżni. Pojedynczy cykl pracy wynosi 25-45 sekund. Urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej, posiada higieniczną tłoczoną komorę wykonaną z jednego kawałka blachy. Wyposażona w cyfrowy panel sterowania z możliwością zapamiętania 10 programów, kontrolkę poziomu oleju, funkcję stop oraz listwę odcinająco-zgrzewającą. Dodatkowo ten model posiada również funkcję delikatnego napowietrzania (SoftAir), która zapobiega uszkodzeniom i deformacjom pakowanego produktu jak i worka. Zawiera przezroczystą pokrywę, łatwo demontowane bezprzewodowe listwy zgrzewające w komorze próżniowej oraz płytki regulacyjne do ustawiania wysokości komory próżniowej.

Boxer 35

Sterowana elektronicznie pakowarka BOXER 35 z pojedynczą listwą o długości 350 mm wyposażona jest w pompę próżniową marki Busch o wydajności 16 m³/h, która pozwala uzyskać 99,80 % próżni. Pojedynczy cykl pracy wynosi 15-30 sekund. Urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej, posiada higieniczną tłoczoną komorę wykonaną z jednego kawałka blachy. Wyposażona w cyfrowy panel sterowania z możliwością zapamiętania 10 programów, kontrolkę poziomu oleju, funkcję stop oraz listwę odcinająco-zgrzewającą. Dodatkowo ten model posiada również funkcję delikatnego napowietrzania (SoftAir), która zapobiega uszkodzeniom i deformacjom pakowanego produktu jak i worka.Zawiera przezroczystą pokrywę, łatwo demontowane bezprzewodowe listwy zgrzewające w komorze próżniowej oraz płytki regulacyjne do ustawiania wysokości komory próżniowej.

Boxer 42

Sterowana elektronicznie pakowarka BOXER 42 z pojedynczą listwą o długości 420 mm wyposażona jest w pompę próżniową marki Busch o wydajności 21 m³/h, która pozwala uzyskać 99,80 % próżni. Pojedynczy cykl pracy wynosi 15-35 sekund. Urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej, posiada higieniczną tłoczoną komorę wykonaną z jednego kawałka blachy. Wyposażona w cyfrowy panel sterowania z możliwością zapamiętania 10 programów, kontrolkę poziomu oleju, funkcję stop oraz listwę odcinająco-zgrzewającą. Dodatkowo ten model posiada również funkcję delikatnego napowietrzania (SoftAir), która zapobiega uszkodzeniom i deformacjom pakowanego produktu jak i worka. Zawiera przezroczystą pokrywę, łatwo demontowane bezprzewodowe listwy zgrzewające w komorze próżniowej oraz płytki regulacyjne do ustawiania wysokości komory próżniowej.

Boxer 42 XL

Sterowana elektronicznie pakowarka BOXER 42 z pojedynczą listwą o długości 420 mm wyposażona jest w pompę próżniową marki Busch o wydajności 21 m³/h, która pozwala uzyskać 99,80 % próżni. Pojedynczy cykl pracy wynosi 15-35 sekund. Urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej, posiada higieniczną tłoczoną komorę wykonaną z jednego kawałka blachy. Wyposażona w cyfrowy panel sterowania z możliwością zapamiętania 10 programów, kontrolkę poziomu oleju, funkcję stop oraz listwę odcinająco-zgrzewającą. Dodatkowo ten model posiada również funkcję delikatnego napowietrzania (SoftAir), która zapobiega uszkodzeniom i deformacjom pakowanego produktu jak i worka. Zawiera przezroczystą pokrywę, łatwo demontowane bezprzewodowe listwy zgrzewające w komorze próżniowej oraz płytki regulacyjne do ustawiania wysokości komory próżniowej.

Boxer 42 XL Bi-Active

Do zgrzewania grubszych i aluminiowych worków. Sterowana elektronicznie pakowarka BOXER 42 z pojedynczą listwą o długości 420 mm wyposażona jest w pompę próżniową marki Busch o wydajności 21 m³/h, która pozwala uzyskać 99,80 % próżni. Pojedynczy cykl pracy wynosi 15-35 sekund. Urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej, posiada higieniczną tłoczoną komorę wykonaną z jednego kawałka blachy. Wyposażona w cyfrowy panel sterowania z możliwością zapamiętania 10 programów, kontrolkę poziomu oleju, funkcję stop oraz listwę odcinająco-zgrzewającą. Dodatkowo ten model posiada również funkcję delikatnego napowietrzania (SoftAir), która zapobiega uszkodzeniom i deformacjom pakowanego produktu jak i worka. Zawiera przezroczystą pokrywę, łatwo demontowane bezprzewodowe listwy zgrzewające w komorze próżniowej oraz płytki regulacyjne do ustawiania wysokości komory próżniowej.

Boxer 42 XL ESD

Specjalnie zaprojektowane do pakowania próżniowego bez ładunku statycznego. Sterowana elektronicznie pakowarka BOXER 42 z pojedynczą listwą o długości 420 mm wyposażona jest w pompę próżniową marki Busch o wydajności 21 m³/h, która pozwala uzyskać 99,80 % próżni. Pojedynczy cykl pracy wynosi 15-35 sekund. Urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej, posiada higieniczną tłoczoną komorę wykonaną z jednego kawałka blachy. Wyposażona w cyfrowy panel sterowania z możliwością zapamiętania 10 programów, kontrolkę poziomu oleju, funkcję stop oraz listwę odcinająco-zgrzewającą. Dodatkowo ten model posiada również funkcję delikatnego napowietrzania (SoftAir), która zapobiega uszkodzeniom i deformacjom pakowanego produktu jak i worka. Zawiera przezroczystą pokrywę, łatwo demontowane bezprzewodowe listwy zgrzewające w komorze próżniowej oraz płytki regulacyjne do ustawiania wysokości komory próżniowej.

Boxer 52

Sterowana elektronicznie pakowarka BOXER 52 z dwoma listwami (po prawej i lewej stronie) o długości 410 mm wyposażona jest w pompę próżniową marki Busch o wydajności 21 m³/h, która pozwala uzyskać 99,80 % próżni. Pojedynczy cykl pracy wynosi 15-35 sekund. Urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej, posiada higieniczną tłoczoną komorę wykonaną z jednego kawałka blachy. Wyposażona w cyfrowy panel sterowania z możliwością zapamiętania 10 programów, kontrolkę poziomu oleju, funkcję stop oraz listwę odcinająco-zgrzewającą. Dodatkowo ten model posiada również funkcję delikatnego napowietrzania (SoftAir), która zapobiega uszkodzeniom i deformacjom pakowanego produktu jak i worka. Zawiera przezroczystą pokrywę, łatwo demontowane bezprzewodowe listwy zgrzewające w komorze próżniowej oraz płytki regulacyjne do ustawiania wysokości komory próżniowej.

Boxer 62

Sterowana elektronicznie pakowarka BOXER 62 z pojedynczą listwą o długości 620 mm wyposażona jest w pompę próżniową marki Busch o wydajności 21 m³/h, która pozwala uzyskać 99,80 % próżni. Pojedynczy cykl pracy wynosi 15-35 sekund. Urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej, posiada higieniczną tłoczoną komorę wykonaną z jednego kawałka blachy. Wyposażona w cyfrowy panel sterowania z możliwością zapamiętania 10 programów, kontrolkę poziomu oleju, funkcję stop oraz listwę odcinająco-zgrzewającą. Dodatkowo ten model posiada również funkcję delikatnego napowietrzania (SoftAir), która zapobiega uszkodzeniom i deformacjom pakowanego produktu jak i worka. Zawiera przezroczystą pokrywę, łatwo demontowane bezprzewodowe listwy zgrzewające w komorze próżniowej oraz płytki regulacyjne do ustawiania wysokości komory próżniowej.

Dane techniczne


Boxer 30Boxer 35Boxer 42Boxer 42 XL
Zasilanie:230V-1-50 Hz230V-1-50 Hz230V-1-50 Hz230V-1-50 Hz
Moc:0,4 kW0,55 kW0,75 – 1,0 kW0,75 – 1,0 kW
Maksymalny rozmiar worków:370 x 330 mm370 x 330 mm370 x 400 mm460 x 400 mm
Wymiary komory:370 x 350 x 150 mm370 x 350 x 150 mm370 x 420 x 180 mm460 x 420 x 180 mm
Długość listwy zgrzewającej:350 mm350 mm420 mm420 mm
Wydajność pompy:8 m³/h16 m³/h21 m³/h21 m³/h
Czas pojedynczego cyklu:25-45 sekund15-30 sekund15-35 sekund15-35 sekund
Wymiary maszyny:551 x 450 x 367 mm554 x 450 x 405 mm528 x 493 x 440 mm616 x 493 x 440 mm
Waga:46 kg52 kg64 kg72 kg
Boxer 42 XL BABoxer 42 XL ESDBoxer 52Boxer 62
Zasilanie:230V-1-50 Hz230V-1-50 Hz230V-1-50 Hz230V-1-50 Hz
Moc:0,75 – 1,0 kW0,75 – 1,0 kW0,75 – 1,0 kW0,75 – 1,0 kW
Maksymalny rozmiar worków:400 x 400 mm400 x 400 mm520 x 390 mm360 x 600 mm
Wymiary komory:460 x 420 x 120 mm460 x 420 x 120 mm410 x 520 x 180 mm360 x 620 x 180 mm
Długość listwy zgrzewającej:420 mm420 mm2x 410 mm620 mm
Wydajność pompy:21 m³/h21 m³/h21 m³/h21 m³/h
Czas pojedynczego cyklu:15-35 sekund15-35 sekund15-35 sekund15-35 sekund
Wymiary maszyny:620 x 490 x 453 mm620 x 490 x 453 mm528 x 698 x 440 mm528 x 698 x 440 mm
Waga:72 kg72 kg81 kg81 kg

Zapytaj o cenę

Wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę

  Wybierz model

  Opcje dodatkowe