Maszyny kuchenneOferta dla gastronomii
Czas czytania: 3 minuty

Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu możesz bez wysiłku tworzyć doskonale zapakowane próżniowo produkty. Wystarczy wybrać produkt lub obraz na panelu sterowania Henkelman H-touch, a Aura automatycznie włączy (lub wyłączy) odpowiednie funkcje. Tę inteligentną formę pakowania próżniowego nazwano I-vac. Dzięki dziesiątkom wstępnie ustawionych produktów Aura gwarantuje, że każdy produkt można doskonale zapakować próżniowo. Funkcje takie jak kontrola cieczy, marynowanie i wieloetapowe pakowanie próżniowe są standardem i w pełni zintegrowane z Aurą.Umożliwia to optymalne pakowanie próżniowe ostrych lub wrażliwych produktów bez uszkodzenia produktu lub worka próżniowego.


Wykrywa ciśnienie podciśnienia i automatycznie zatrzymuje proces po osiągnięciu zadanego procentu podciśnienia.


Krótkie wtryski powietrza zapobiegają odgazowaniu mięsa w fazie zgrzewania. Zapewnia to dłuższy okres przydatności do spożycia i zapobiega tworzeniu się pęcherzyków powietrza w opakowaniu.


Cokolwiek chcesz zapakować próżniowo, Aura jest wyposażona w szereg wstępnie ustawionych programów pakowania próżniowego, które pozwalają stworzyć optymalny i profesjonalnie zamknięty produkt. Innowacyjne oprogramowanie dba o włączenie lub wyłączenie właściwych ustawień w maszynie. Możesz także dodać lub zoptymalizować programy odsysania, aby dostosować je do swoich konkretnych potrzeb. Dlatego Aura doskonale wpasowuje się w proces pakowania. Cykl za cyklem. Oto inteligentne pakowanie próżniowe.


Aura to pierwszy produkt w asortymencie z ekskluzywnym, zaawansowanym, pełnokolorowym panelem sterowania Henkelman H-touch. Dzięki temu obsługa maszyny jest jeszcze łatwiejsza. Nowoczesny ekran dotykowy z ikonami sprawia, że nawigacja pomiędzy wszystkimi dostępnymi opcjami jest na tyle prosta, że każdy użytkownik z łatwością znajdzie potrzebny mu program. Następnie wystarczy kliknąć i gotowe.


Ta maszyna do pakowania próżniowego została zaprojektowana nie tylko tak, aby była wyjątkowo przyjazna dla użytkownika, ale także aby była ucztą dla oczu. Piękne zaokrąglone narożniki i duży, zintegrowany panel sterowania H-touch świetnie prezentują się w otwartych kuchniach czy sklepach. Częściowo dzięki płynnemu przejściu pomiędzy komorą (wewnętrzną) a obudową zewnętrzną, model ten jest łatwy w utrzymaniu czystości zgodnie z normami higienicznymi. Ten model pakowarki stołowej Henkelman jest również przeznaczony do podłączenia (w późniejszym terminie) do systemu przepłukiwania gazem lub drukarki etykiet, jeśli zajdzie taka potrzeba.Pakowanie w atmosferze modyfikowanej (MAP) polega na dodaniu gazu konserwującego podczas pakowania próżniowego wrażliwych produktów, takich jak siekana sałata, chipsy, półwypieki i/lub gotowane ryby. Oprócz wydłużenia okresu przydatności do spożycia i ochrony tych produktów, dodatek gazu zapobiega również przebarwieniom i zniekształceniom.

Jak to działa?
Gaz konserwujący wtryskiwany jest do worka próżniowego po procesie odsysania, ale przed zgrzaniem. Gaz jest zazwyczaj mieszaniną azotu (N2) lub argonu (Ar) i dwutlenku węgla (CO2), a w niektórych przypadkach dodatkowego tlenu (O2). W przypadku mieszanin gazów zawierających więcej niż 20% tlenu potrzebna jest specjalna pompa tlenu.