Filtry do wodyOferta dla gastronomii
Czas czytania: 5 minuty

Szacowany czas czytania: 7 minut

Woda odgrywa zasadniczą rolę w gastronomii i hotelarstwie. Twój gość ma z nią kontakt przy każdym kęsie i każdym łyku. Kawa i herbata przyrządzone przy użyciu odpowiedniej wody uwalniają pełnię aromatu. Para wodna czyni z pieczywa chrupki, pachnący smakołyk. Szczególnie w kuchni obowiązuje jedna zasada. Gdzie dobra woda, tam dobry efekt.

Chleb zyskuje chrupiącą skórkę, warzywa zachowują witaminy i apetyczny kolor, pieczone potrawy zachwycają podniebienie soczystym smakiem, przyrumienioną powierzchnią i wspaniałym zapachem. A po posiłku idealna woda zapewni nieskazitelną czystość umytych naczyń, szklanek i sztućców. BWT indywidualnie uzdatni Twoją wodę na miejscu w zależności od obszaru zastosowania i jakości wody.

Gdzie dobra woda, tam dobry efekt – pełniejszy aromat kawy i herbaty, chrupiący chleb i wypieki, oraz lśniące naczynia

Optymalizacja wody do parzenia kawy i herbaty

Jeśli espresso pite po posiłku nie spełni oczekiwań gościa, może się zdarzyć, że koneser nie będzie już chciał wrócić w to samo miejsce niezależnie od całego menu. Dlatego zarówno w małych kawiarniach, jak i eleganckich restauracjach obowiązuje zasada. Aby zadowolić podniebienia gości, potrzebne są produkty najwyższej klasy. BWT Ci w tym pomoże. Woda jest podstawowym składnikiem w wymagającej i trudnej branży gastronomicznej. Znakomitej jakości woda stanowi bazę do przyrządzania napojów na najwyższym poziomie. Doskonałej, zielonej herbaty typu sencha, aromatycznej mokki z kawy rosnącej na wyżynach Etiopii czy eleganckiego espresso z meksykańskich ziaren odmiany Maragogype. Do tego celu służą wkłady filtracyjne BWT, które można stosować w profesjonalnych ekspresach do kawy.

BWT bestmax PREMIUM


BWT bestmax PREMIUM to innowacyjny system filtrów, który uzdatnia wodę pobieraną do celów gastronomicznych bezpośrednio z sieci wodociągowej. Woda ta jest przy tym oczyszczana ze wszystkich niepożądanych składników, takich jak kamień, drobne cząsteczki i substancje zmieniające smak, jak np. chlor.

Dzięki technologii mineralizowania magnezem wkład filtrujący wzbogaca wodę wodociągową o cenny magnez. Zapewnia to doskonały smak gorących napojów.

Uzdatnianie wody w branży vendingowej

Branża nowoczesnych automatów do kawy nazywanych też automatami vendingowymi przeżywa rozkwit. Maszyny osiągnęły jakość pozwalającą na doskonałe wydobycie charakteru i bogactwa aromatu z różnego rodzaju kaw. Wraz z podniesieniem poziomu usług oferowanych przez automaty vendingowe wzrosły także wymogi dotyczące wody, która ma decydujący wpływ na idealny smak kawy. Komu zależy na udoskonaleniu jakości produktów sprzedawanych w automatach vendingowych, ten musi postawić na jak najlepszą wodę. Niezależnie od warunków panujących w danym miejscu. Systemy uzdatniania wody BWT nie tylko gwarantują odczuwalną jakość produktów sprzedawanych w automatach vendingowych, lecz zapewniają także niezawodną ochronę przed osadami z kamienia oraz najwyższe bezpieczeństwo eksploatacji.

BWT bestmax


BWT bestmax to uniwersalne rozwiązanie filtracyjne opracowane tak, aby spełniać różnorodne wymogi obowiązujące w gastronomii. Filtr BWT bestmax idealnie nadaje się do ekspresów do kawy, automatów do napojów oraz do wytwarzania czystej pary w piekarnikach i piecach konwekcyjno-​parowych.

Efekt pełen smaku to niezmiennie wysoka jakość wszystkich napojów zimnych i gorących oraz wszelkich potraw i wypieków.

Uzdatnianie wody do pieców konwekcyjno-​parowych i piekarników

W piecach konwekcyjno-​parowych i piekarnikach wysoka jakość wody zapewnia idealny smak potraw. Pachnący bochen chleba, delikatny, soczysty stek lub chrupiący półmisek wiosennych warzyw pełnych witamin. Wszystko to dzięki znakomitej wodzie. Ponadto uzdatniona na potrzeby gastronomii woda zapobiega osadzaniu się w drogich urządzeniach, takich jak piece konwekcyjno-​parowe czy piekarniki kamienia, który zatyka delikatne mikro-​dysze.

BWT bestprotect


BWT bestprotect jest rozwiązaniem filtracyjnym, które za pomocą znakomitej technologii BWT doskonale chroni urządzenia gastronomiczne do produkcji napojów gorących. Specjalna konstrukcja tych filtrów zapewnia optymalną wartość pH i doskonałą mineralizację wody – dwa czynniki stanowiące idealną podstawę dobrego smaku kawy i espresso. BWT bestprotect niezwykle efektywnie zapobiega odkładaniu się osadu wapiennego i gipsowego, zapewnia stabilną i wysoką wartość pH oraz zapobiega problemom wżeru korozyjnego części ze stali szlachetnej, powodowaną wysoką zawartością soli w wodzie.

Uzdatnianie wody w technologii płukania

W gastronomii oprócz jakości potraw i napojów istotną rolę odgrywa też oczywiście strona wizualna. Doskonałe efekty zmywania zapewniają czystość, higienę i nieskazitelny wygląd naczyń, szkła i sztućców.


Oprócz jakości zmywarki i detergentu decydującą rolę w nadaniu blasku i doskonałego wyglądu naczyń, szkła i sztućców odgrywa także woda. W zależności od swoich cech, woda może pozostawiać na mytych przedmiotach plamy z kamienia i smugi, które negatywnie wpływają na ogólny wizerunek miejsca. Zoptymalizowana woda BWT pomoże wywrzeć na gościach olśniewające wrażenie pod każdym względem.

BWT Bestaqua 14 ROC


Dzięki BWT bestaqua 14 ROC BWT Water + more ustanawia nowe standardy optymalizacji wody w branży gastronomicznej.
BWT bestaqua 14 ROC z BWT water + more został specjalnie opracowany do użytku w gastronomii i hotelarstwie. Dzięki unikalnej technologii odwróconej osmozy wyznacza nowe standardy optymalizacji wody. Wyposażony w moduł membranowy BWT bestaqua 14 MEMBRANE, jest bardzo wydajny i wytwarza czystą wodę, na przykład w technologii zmywania naczyń i do wytwarzania pary w piecach konwekcyjno-​parowych lub kuchenek parowych lub do prowadzenia pary podczas pieczenia.

Uzdatnianie wody do dystrybutorów

A może coś orzeźwiającego do picia? Obecnie w wielu firmach w dobrym tonie jest zaoferowanie gościom i odwiedzającym coś do picia. Dystrybutory do wody to idealne rozwiązanie w hotelach i restauracjach.

BWT bestdrink PREMIUM


Wkłady filtracyjne z magnezem stosowane w nowoczesnych dystrybutorach do wody pitnej usuwają z wody wapń, drobinki i substancje zmieniające smak oraz mineralizują wodę magnezem. Woda do dystrybutorów jest pobierana bezpośrednio z sieci wodociągowej.
To idealne rozwiązanie, które pozwala w każdej chwili zaproponować gościom odrobinę orzeźwienia. Można samodzielnie zdecydować, czy woda będzie podawana w temperaturze pokojowej, jako orzeźwiająco chłodna, czy gorąca.