Ekspresy gastronomiczneOferta dla gastronomii
Czas czytania: 5 minuty

Dzięki XT7 zyskujesz elastyczność i możesz dowolnie poszerzać swoją ofertę specjałów typu kawa, kakao czy herbata. Dostępny jest jeden lub dwa młynki do jednego lub dwóch rodzajów ziaren. Druga opcja ze świeżym mlekiem, jedno lub dwa rozwiązania instant do przygotowania kakao lub polewy, jeśli nie ma świeżego mleka. Ponadto: gorąca woda dla przyjemności picia herbaty o różnych temperaturach, opcjonalnie z oddzielnej wylewki gorącej wody. Dzięki opcji bypass można rozszerzyć swoją gamę napojów o kawę lungo lub chłodzoną. Dokładne ilości są zapisane w recepturze danego produktu. Jak na przykład prawdziwe „americano” – w odróżnieniu od „long black”, gdzie nalewa się najpierw espresso, potem gorąca woda, kawa chłodzona lub „chilled cofee”. Na ciepło bądź na zimno: Dodawanie wody do zaparzonej kawy odbywa się w sposób automatyczny. Rurka do spieniania mleka lub rurka parowa są dostępne jako opcja i służą do oddzielnego dozowania pianki mlecznej lub spieniania mleka w dzbanku baristy.
Urządzenie XT7 jest również elastyczne w obsłudze. To Ty decydujesz, czy chcesz powierzyć serwowanie napojów personelowi, czy też postawić na samoobsługę swoich gości i uruchomić XT7 w trybie samoobsługowym.

Zalecana wydajność dzienna: 250 filiżanek


Moduł zaparzania ze stali szlachetnej z systemem ACS®

Moduł zaparzania ze stali szlachetnej jest symbolem najwyższej precyzji, stabilności, długiej żywotności i bezpieczeństwa higienicznego, poza tym nie trzeba go demontować do czyszczenia. Maksymalna gramatura 20 g umożliwia przygotowanie napojów w rozmiarze XL w ramach jednego procesu parzenia. Regulowane i precyzyjnie odtwarzane ciśnienie tłoka (VPS®) zapewniają stały poziom ekstrakcji przez cały czas. Dzięki konstrukcji ze stali szlachetnej tłok może naciskać i kompresować fusy z siłą ponad 1000 niutonów –co wspomaga uzyskiwanie pożądanego smaku kawy, na przykład do przygotowania intensywnego ristretto. Mikrosito symbolizuje niczym niezmąconą przyjemność rozkoszowania się smakiem. Nawet przy bardzo drobnym mieleniu stanowi ono gwarancję, że do wylotu nie przedostaną się żadne cząsteczki z komory zaparzania.

Młynek ze stali nierdzewnej

Podstawą uzyskania najlepszego smaku jest proces mielenia. Również tutaj XT7 prezentuje najwyższą klasę. Stosunkowo duże tarcze mielące (75 mm) wykonane z wytrzymałej stali nierdzewnej, gwarantują delikatny proces mielenia z niskim momentem obrotowym i ostrymi krawędziami tnącymi. Dzięki specjalnie szlifowanemu profilowi bez miejsc połączeń śrubowych, można uzyskać szczególnie jednorodny efekt mielenia, co umożliwia optymalną ekstrakcję w późniejszym procesie parzenia. System ACS® (Automatic Coffee quality System) monitoruje parametry procesu mielenia i parzenia i automatycznie je koryguje, jeśli występują jakiekolwiek odchylenia.

Melitta® TopFoam

Na zimno czy na ciepło? Podgrzewane na parze czy bez pary? Piana musująca, normalna czy stała? Odkryj szeroką gamę pianek mlecznych wytwarzanych niezawodnie i pysznie dzięki naciśnięciu jednego przycisku. System przygotowania mleka Melitta® TopFoam zapewnia zimną lub gorącą piankę mleczną o różnej konsystencji. W zależności od zapisanej receptury, w ramach jednego napoju można połączyć piankę TopFoam podgrzewaną bez pary z innymi rodzajami pianek mlecznych wytwarzanych za pomocą pary.

Clean in Place (CIP®)

Jeśli chcesz zawsze serwować swoim klientom najwyższą jakość i najlepszy smak, codzienne czyszczenie ekspresu do kawy jest niezbędne. Dzięki systemowi Melitta® CIP® można zaoszczędzić cenny czas, ponieważ w pełni automatyczne czyszczenie jednostki zaparzającej i systemu mleka odbywa się w układzie zamkniętym, bez konieczności ręcznego wyjmowania poszczególnych podzespołów. Wszystko czego potrzebujesz to środek czyszczący w postaci tabletek. Dzięki certyfikacji HCV (HACCP Compliance Verification) i systemowi codziennego czyszczenia można z powodzeniem spełnić wszystkie wymagania kiedy mowa o wymogach prawnych!

Automatyczna wylewka (opcja)

Główna wylewka wykonana z cynkowego odlewu stanowi efektowny i indywidualny akcent. W poniedziałki na niebiesko? W soboty na czerwono? A na zielono w przypadku kawy z bio upraw? Dwie wąskie podświetlane listwy można stopniowo regulować, wybierając dowolny kolor. Stabilna i pięknie zaprojektowana wylewka zapewnia wystarczająco dużo miejsca na wszystkie potrzebne napoje w jednym centralnym miejscu. Wylewka automatycznie opuszcza się na wysokość naczynia, zapewniając czyste napełnianie i optymalną konsystencję pianki. Dwie lampki LED rozświetlają miejsce serwowania napoju.

Steam Control Plus

Dwa obiegi grzejne do wody gorącej i pary oraz opcjonalnie napięcie 400 V umożliwiają: zaparzenie espresso i spienianie mleka w tym samym czasie dzięki oddzielnemu spieniaczowi Steam Control Plus.


Niezależnie od tego, czy to w branży gastronomicznej, hotelarstwie, czy żywieniu zbiorowym: ekspresy do kawy muszą być optymalnie wykorzystywane, aby generować maksymalny obrót. Dzięki Melitta® INSIGHTS możesz zawsze mieć oko na swoje ekspresy do kawy. Dzięki inteligentnemu połączeniu w sieć możesz niemal w czasie rzeczywistym pobierać wiele danych z ekspresów, uzyskując cenny wgląd w ich codzienne użytkowanie. W ten sposób Melitta INSIGHTS daje Ci możliwość jeszcze lepszego dostosowania Twojego biznesu kawowego do potrzeb gości, a co za tym idzie – zwiększenia sprzedaży.

Cenne dane w zasięgu wzroku

Melitta® INSIGHTS to internetowy portal umożliwiający perfekcyjną organizację Twojego biznesu kawowego. Dzięki niemu możesz na przykład sprawdzać funkcjonalność swoich ekspresów, monitorować czasy pracy, analizować wykorzystanie, tworzyć obszerne raporty, pobierać statystyki i wiele więcej. Po prostu za pomocą przeglądarki na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Jest to rozwiązanie natychmiast zrozumiałe i intuicyjne w obsłudze. Trudno o bardziej komfortowe niż to.

Wszystkie korzyści w skrócie


* Wydajność godzinowa i dzienna zostały określone w zależności od wyposażenia ekspresu, przyłącza wody, wielkości zbiornika oraz ustawień jakości i służą wyłącznie jako wskazówka orientacyjna.

Zapytaj o cenę

Wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę

    Zasilanie

    Wyposażenie opcjonalne