Ekspresy gastronomiczneOferta dla gastronomii
Czas czytania: 3 minuty

Zwiększ swoje menu napojów dzięki systemowi Melitta® Cafina®XT Aroma. Bez wysiłku dodawaj do pięciu smaków do swoich napojów, zapewniając precyzyjne, idealne dozowanie za każdym razem. Z łatwością korzystaj z różnorodności i ciesz się płynnym, zautomatyzowanym procesem czyszczenia. Odkryj nieograniczoną kreatywność napojów za naciśnięciem jednego przycisku.

Łatwe łączenie: System Aroma o szerokości zaledwie 18 centymetrów elegancko mieści się po prawej stronie w pełni automatycznego ekspresu. Pięć butelek z napojami jest bezpiecznie przechowywanych w wysuwanym uchwycie na butelki. Sprężyna gazowa podnosi moduł pompy nośnika i tworzy miejsce na wygodne podłączenie ulubionych smaków. Dla każdej butelki dostępne jest złącze węża, a każda z nich jest obciążona małym stożkiem, który służy również jako zakrętka do butelki. Każda rurka jest wyposażona we własną pompę perystaltyczną i biegnie wewnątrz w pełni automatycznego ekspresu jako kolejna oddzielna linia do końca centralnego wylotu. Tam kawa, mleko, pianka mleczna, gorąca woda, kakao i do pięciu smaków przepływają oddzielnie od siebie w swoich własnych liniach do pojemnika pod spodem. Wiele pysznych miksów za naciśnięciem jednego przycisku.


Automatyczne mieszanie

System Melitta® Cafina® XT Aroma rozszerza różnorodność automatycznie przygotowywanych napojów o maksymalnie pięć różnych smaków, zapewniając wiele nowych pomysłów na mieszanie za naciśnięciem jednego przycisku. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych komponentów, wybrane dodatkowe smaki są po prostu zaprogramowane w recepturze. Wystarczy raz dotknąć wybranego napoju na ekranie, aby centralny dozownik niezawodnie dozował wszystkie składniki dokładnie według przepisu.

Swobodny wybór

Spersonalizowaną mieszankę marzeń można przygotować na ekranie dotykowym: wybierając indywidualnie wybrane składniki lub po prostu dotykając jednego z wcześniej zaprogramowanych napojów mieszanych. Każdy ze smaków jest transportowany do dozownika za pomocą osobnej rurki, co pozwala na ich oddzielenie. Graficzny interfejs użytkownika (GUI) w Melitta®Cafina® XT5, 6, 7, 8 nie zna granic: na ekranie dotykowym można przechowywać kilkaset receptur produktów, a różne warianty można przedstawić graficznie lub za pomocą realistycznych zdjęć. Melitta Professional osobiście doradza klientom i realizuje ich życzenia podczas instalacji.

Więcej różnorodności

Wanilia, cynamon, truskawka, solony karmel, bazylia, Amaretto, prażony orzech laskowy? Wiele syropów smakowych rozszerza ofertę napojów o nowe odmiany. System Melitta® Cafina® XT-Aroma otwiera możliwości specjalnych kaw, koktajli mlecznych, koktajli kawowych, kakaowych lub mlecznych z alkoholem lub bez, a nawet mrożonej herbaty z nowymi pomysłami na mieszanie za naciśnięciem jednego przycisku. Pięć butelek z syropem lub napojami można podłączyć do wąskiego modułu w pełni automatycznych ekspresach do kawy XT5 do XT8 firmy Melitta Professional.

Mniej wysiłku

System XT Aroma jest niezwykle łatwy i bezpieczny w czyszczeniu: wyciągnij uchwyt na butelki, włóż pojemnik czyszczący do uchwytu, włóż zakładki czyszczące, wsuń uchwyt z powrotem – i już można rozpocząć automatyczne czyszczenie systemu, w tym wszystkich pięciu linii, na ekranie dotykowym. Po rozpoczęciu procesu czyszczenia przebiega on automatycznie. Nic więcej nie trzeba robić.


  • Obsługa za pomocą ekranu na maszynie
  • Nadaje się do samoobsługi
  • Czyszczenie na miejscu (CIP®)
  • Do 5 smaków za naciśnięciem jednego przycisku
  • Dozowanie przez centralny wylot
  • Obudowa zawsze zamykana na klucz

Zapytaj o cenę

Wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę

    Stacja syropów Melitta® Cafina® Aroma