Filtry do wodyOferta dla gastronomii
Czas czytania: 5 minuty

Bez delikatnej i efektywnej technologii gotowania i pieczenia w nowoczesnych piecach konwekcyjno-parowych współczesna produkcja specjałów kulinarnych w gastronomii i piekarnictwie jest nie do pomyślenia. Drobna mgiełka pary wodnej o wysokiej temperaturze ogromnie rozszerzyła spektrum metod gotowania i pieczenia.

Nowe uniwersalne rozwiązania do wymagających zastosowań komercyjnych zależą jednak od najwyższej jakości wody. Każdy niepożądany składnik w wodzie ogranicza wydajność i uniemożliwia wykorzystanie ich pełnego potencjału. W najgorszym przypadku wpływa niekorzystnie na same gotowane lub wypiekane produkty. Wykorzystaj w pełni potencjał swojego wyposażenia.

Korzyści dla Ciebie

Wszechstronne rozwiązanie do uzdatniania wody


Prawdziwie wszechstronnym rozwiązaniem przeznaczonym do pieców konwekcyjno-parowych i piekarników jest filtr BWT bestmax. Wszechstronne rozwiązanie filtracyjne zapewnia doskonałą wodę w bardzo wydajny sposób jako podstawę do uzyskania optymalnej czystej pary. BWT bestmax z „High Efficiency Technology“ (HET) zapewnia najlepsze możliwe wsparcie procesu wypieku, usuwając z wody wapń i inne niepożądane substancje. Dzięki temu produkty końcowe charakteryzują się niezmiennie wysoką jakością smaku, a wydajność pieców również pozostaje wysoka przez długi czas. Jednocześnie zapewniona jest maksymalna ochrona urządzeń, ponieważ osady kamienia nie mają już szansy na uszkodzenie mikro-dysz, cennego wyposażenia do gotowania.  A wszystko to nawet przy bardzo słonej i zawierającej wapń wodzie oraz przy dużym zapotrzebowaniu na wodę.

High Efficiency Technology – nowy wymiar pojemności

Nowa technologia pod nazwą „High Efficiency Technology” (HET) zastosowana we wkładach filtra BWT bestmax czyni uzdatnianie wody jeszcze bardziej efektywnym. Efekty te są osiągane dzięki ulepszonemu prowadzeniu przepływu, specjalnie zoptymalizowanemu materiałowi filtracyjnemu, nowemu typowi filtracji wstępnej węglem aktywnym przed wymieniaczem jonowym i maksymalnemu wykorzystaniu całego złoża filtracyjnego.

Tak działa High Efficiency Technology BWT.

Produkty do optymalnego gotowania i pieczenia


BWT bestmax – uniwersalna ochrona przed osadzaniem się wapnia

BWT bestmax jest prostym i praktycznym, uniwersalnym rozwiązaniem filtrowania przeznaczonym do różnych zastosowań w gastronomii: woda do przygotowywania kawy, do automatów sprzedażowych, do urządzeń wytwarzających parę w piecach piekarskich itp. Dzięki nowej technologii HET (High Efficiency Technology) polepszanie jakości wody jest teraz jeszcze bardziej ekonomiczne. Rezultaty to jednakowa, wysoka jakość gorących i zimnych napojów w każdej szklance i filiżance, w kuchni i w piekarni, do potraw i wypieków.

Dane techniczne


BWT bestprotect – Ochrona przed osadzaniem się wapnia i kamienia

BWT bestprotect jest rozwiązaniem filtra do wody o szczególnych właściwościach. Zapobiega on nie tylko osadom wapnia i kamienia, ale zapewnia także stały wysoki poziom wartości pH. Dzięki temu filtr BWT bestprotect chroni cenne urządzenia przed osadzaniem się kamienia i zapobiega korozji elementów ze stali szlachetnej. Poza tym dostarcza wodę o wysokich walorach smakowych do przygotowywania najwyższej jakości gorących napojów.

Dane techniczne


BWT besttasate – Węgiel aktywny polepsza smak wody

Wkłady filtrów BWT besttaste zapewniają najlepszą wodę do automatów sprzedających, ekspresów do kawy i w dystrybutorach wody. Zawarte w wodzie cząstki stałe lub niepożądane zapachy i smaki zostaną niezawodnie usunięte. Gwarantuje to idealny smak wszystkich zimnych i gorących napojów. Woda z dystrybutorów uzyskuje wyczuwalnie lepszy smak. Filtry BWT besttaste 20 ze zintegrowaną filtracją wstępną nadają się znakomicie do filtracji wstępnej przed systemmi odwróconej osmozy BWT bestaqua ROC.

Dane techniczne


BWT bestaqua MEMBRANE – membrana odwróconej osmozy

Membrana BWT bestaqua jest znaczącym momentem w rozwoju prostego i bezpiecznego zastosowania membran do osmozy odwróconej. Nigdy przedtem montaż i wymiana membrany odwróconej osmozy nie były tak proste. Wystarczy wyjąć filtr i ponownie wkręcić go w głowicę filtra BWT besthead… i gotowe. Bez skomplikowanego rozłączania różnych połączeń rurkowych. Ponadto dzięki specjalnej budowie tego filtra, opracowanej przez BWT i inteligentnego sposobu łączenia z membraną osmozy odwróconej, podkładką i wewnętrznemu przepływowi wody, jest on bardzo trwały i nadaje się idealnie do codziennego zastosowania w gastronomii.


BWT bestsediment

Wkłady filtra BWT bestsediment 20 nadają się znakomicie do filtracji wstępnej lokalnej wody nieuzdatnionej o bardzo dużej zawartości cząstek stałych. Instalowane za nimi inne wkłady filtra BWT water+more są chronione przed przedwczesnym ich zatkaniem, co zmniejsza całkowity koszt polepszania jakości wody. Podstawą ich działania jest specjalna budowa wewnętrzna tych polipropylenowych filtrów głębokich, która może efektywnie zatrzymać duże ilości cząstek stałych o różnej wielkości. Ponadto nadają się znakomicie do filtracji wstępnej – przed systemem osmozy odwróconej BWT bestaqua ROC – wody nieuzdatnionej o niskiej zawartości chloru.


BWT bestaqua ROC – System odwróconej osmozy

Systemy BWT bestaqua ROC BWT water+more zostały opracowane specjalnie do zastosowania w gastronomii i hotelarstwie. Dzięki wyjątkowej technologii odwróconej osmozy wyznaczają one nowe standardy uzdatniania wody. Systemy wyposażone w nowe moduły membranowe BWT bestaqua MEMBRANE są bardzo wydajne i produkują czystą wodę, która jest potrzebna do zmywania naczyń oraz wytwarzania pary do pieców konwekcyjno-parowych i parowników lub podczas pieczenia.

Zobacz systemy filtracyjne innych producentów