Filtry do wodyOferta dla gastronomiiZmywarki gastronomiczne
Czas czytania: 4 minuty

W gastronomii, piekarnictwie i w zmywarkach kuchennych para jest kluczowym komponentem generowanym z wody pochodzącej z sieci wodociągowej. Jednakże różne rodzaje wody np. woda twarda lub powodująca korozję wymagają stosowania filtrów do wody.

PROGUARD Gastronomy to uniwersalne, profesjonalne rozwiązanie do filtracji wody, z elektrycznym systemem odwróconej osmozy (RO) o dużej wydajności, z filtrem wstępnym w postaci bloku węglowego zatrzymującego cząsteczki o wielkości 5 μm oraz ≥ 97 % soli w parze wodnej. Wysoko wydajny system o dużym przepływie spełnia wszystkie warunki i potrzeby profesjonalnych kuchni. Jest to bardzo skuteczny sposób ochrony przed kamieniem wapiennym, gipsem i korozją powodowaną przez wysoki poziom chlorków i siarczanów. Sprawdza się dobrze w przypadku każdego rodzaju wody.


  • Niezawodna ochrona: 2 wysokiej klasy membrany odwróconej osmozy (RO) o współczynniku zatrzymania soli wynoszącym ≥ 97%, skutecznie chronią Twoje urządzenie przed osadzaniem się korozji, kamienia i gipsu
  • Indywidualna regulacja: poziom mineralizacji dostosowany do urządzenia poprzez możliwość regulacji mieszania wstępnie przefiltrowanej wody kranowej
  • Duża wydajność: wysoce wydajny system, który charakteryzuje się odpowiednim przepływem wynoszącym 140 l/godz. (przy temperaturze wody wejściowej wynoszącej 15°C) i 200 l/godz. (przy 25°C)
  • Łatwa obsługa i eksploatacja: elektryczny system odwróconej osmozy z pompą wyposażoną w obrotowy zawór

Parowniki pomagają zatrzymać w ugotowanych potrawach substancje odżywcze, smaki i aromaty. PROGUARD Gastronomy zapewnia jakość gotowania poprzez usuwanie niechcianych substancji z wody, zanim stanie się ona parą. W ten sposób poprawia się jakość potraw, wydłuża się czas użytkowania urządzeń, koszty serwisu i czyszczenia sprzętu są redukowane. Poziomy mineralizacji są również dostosowywane do indywidualnych specyfikacji, zapewniających optymalną wydajność urządzenia dzięki sprawnie działającemu systemowi tworzenia pary.

Pracownicy piekarni powinni być pewni, że rezultatem pieczenia przy użyciu pary wodnej będzie pieczywo z pyszną chrupiącą skórką wolne od nieapetycznych pęknięć. Wszystkie substancje niekorzystnie wpływające na smak i aromat muszą być usunięte z wody zanim stanie się ona parą. Dwie membrany odwróconej osmozy w PROGUARD Gastronomy oraz filtr wstępny w postaci bloku węglowego zapewniają nie tylko wysokiej jakości filtrację każdego rodzaju wody, ale również redukcję przestojów i kosztów serwisu spowodowanych niechcianymi elementami, które mogą uszkodzić dysze parowe i cewki. Wydłuża się czas eksploatacji urządzeń a dzięki znacznej wydajności i opcjonalnemu zbiornikowi buforowemu, całe zapotrzebowanie na wodę jest zaspokojone, nawet w szczytowym okresie.

PROGUARD Gastronomy to wysoko wydajny system zapewniający wodę nie pozostawiającą zacieków podczas mycia zastawy kuchennej w zmywarkach. Przepływ wody wynosi 200 l/h przy temperaturze wody na wejściu 25°C i 140 l/h przy 15°C. Podwójna membrana RO to rozwiązanie o dużym przepływie wody, przeznaczone dla profesjonalnych kuchni, które wymagają stałej ilości wody zdemineralizowanej, zapewniającej krystaliczną czystość naczyń, szkła i ceramiki. PROGUARD Gastronomy idealnie nadaje się do intensywnego użytkowania, ponieważ przekształca do 50% wody w filtrat, oszczędzając wodę i pieniądze.


1 Filtracja wstępna
Filtracja wstępna przy pomocy bloku węglowego, umieszczone- go w filtrze poza obudową systemu. Zatrzymuje duże cząsteczki do 5 μm i chroni dwie wysokiej jakości membrany RO. Ponadto węgiel aktywny filtruje substancje niekorzystnie wpływające na smak i zapach wody.

2 Membrana RO
Dwie wysokiej jakości membrany RO usuwają jony i cząstecz- ki np. sole. Zatrzymywanie soli na poziomie ≥ 97 %, skutecznie chroni przed korozją, nawet w przypadku wody o trudnych pa- rametrach. Dodatkowo RO pomaga uniknąć osadów z kamienia lub gipsu czy innych zanieczyszczeń mogących dostać się do urządzenia. W połączeniu z mineralizacją, uzyskany filtrat jest nieskazitelnie czysty i ma neutralne pH.

3 Bypass
Regulacja zaworu obejścia zapewnia możliwość ustawienia poziomu mineralizacji poprzez mieszanie wody kranowej. Jest to szczególnie ważne dla bojlerów piekarników wymagających poziomu mineralizacji określonego w indywidualnych specyfika- cjach producenta.

4 Wyświetlacz
Wbudowany wyświetlacz pokazuje wszystkie istotne parametry takie jak ciśnienie, przepływ wody oraz przewodność filtratu w celu łatwego monitorowania pracy systemu.

5 Pompa
Elektryczny system RO z pompą z zaworem obrotowym zapew- nia wysoką wydajność, łatwą obsługę i wysoki poziom nieza- wodności.


*Podane wydajności wynikają z badań i obliczeń przeprowadzonych dla typowych zastosowań, warunków i typów urządzeń. Ze względu na wpływ zewnętrznych czynników (na przykład zmiennej jakości wody kranowej i/lub typu urządzenia) wartości te mogą być inne w rzeczywistości.

Zapytaj o cenę

Wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę

    Odwrócona osmoza BRITA PROGUARD Gastronomy 200