Oferta dla gastronomiiZmywarki gastronomiczne
Czas czytania: 4 minuty

Seria PT jest wszechstronnym urządzeniem. Prawdziwy tytan pracy. Można ją dostosować w zależności od różnorodności naczyń. Szybka i wydajna, jest niezawodnym zakulisowym partnerem w każdym hotelu lub restauracji

Zmywarka kapturowa PT-M

Kompaktowa klasa serii PT. Idealna do mycia naczyń.

 • Wymiary koszy: 500x500mm
 • Wewnętrzna wysokość wejścia o komory zmywarki: 440mm
 • Wymiary podczas zamknięcia (szer. x głęb. x wys.) 635x750x1515 (2195 z EnergyPlus) mm
 • Dostępna jako zmywarka do naczyń, szkła, bistro lub maszyna do płukania sztućców.

Zmywarka kapturowa PT-L

Ekstra szeroki model z serii PT. Do naczyń, dużych talerzy do pizzy i tac.

 • Wymiary koszy: 500x600mm
 • Wewnętrzna wysokość wejścia o komory zmywarki: 440mm
 • Wymiary podczas zamknięcia (szer. x głęb. x wys.) 735x750x1515 (2195 z EnergyPlus) mm
 • Dostępna jako zmywarka do naczyń, szkła, bistro lub maszyna do płukania sztućców.

Zmywarka kapturowa PT-XL

Ekstra duży model z serii PT. Do naczyń, koszy transportowych Euronorm i tac GN 2/1.

 • Wymiary koszy: 500x600mm
 • Wewnętrzna wysokość wejścia o komory zmywarki: 560mm
 • Wymiary podczas zamknięcia (szer. x głęb. x wys.) 735x750x1635 (2435 z EnergyPlus) mm
 • Dostępna jako zmywarka do naczyń, szkła, bistro lub maszyna do płukania sztućców.

Regulacja ciśnienia mycia

Każda zmywarka PT standardowo wyposażona jest w regulację ciśnienia wody: »VarioPower« precyzyjnie dostosowuje ciśnienie mycia do rodzaju zmywanych naczyń i stopnia ich zabrudzenia. Cienkie naczynia szklane oraz delikatne miski są myte pod niskim ciśnieniem wody, podczas gdy solidne naczynia są myte przy wyższym ciśnieniu. Dzięki temu zabrudzenia usuwane są w sposób niezawodny – podczas gdy naczynia traktowane są delikatnie.

Ekran dotykowy

Łatwy i przejrzysty: intuicyjny w obsłudze ekran dotykowy z intuicyjnymi piktogramami. Uruchamianie maszyny za pomocą 1 przycisku, z funkcją wyświetlania postępu mycia. Po wprowadzeniu kodu PIN, szefowie kuchni i serwisanci mają dostęp do bezpiecznego obszaru z dodatkowymi funkcjami.

Pompa ciepła

Oprócz dwóch systemów odzysku ciepła z wody ściekowej i z powietrza wylotowego, pompa ciepła »ClimatePlus« jest również opcjonalnie dostępna dla PT w rozmiarach M i L: nie tylko pobiera energię cieplną z wnętrza maszyny do podgrzania wody w zbiorniku – wykorzystuje również ciepło powietrza z pomieszczenia. Pozwala to obniżyć koszty eksploatacyjne nawet o kolejne 50%, obniża poziom wilgotności w powietrzu i zapewnia w zmywalni o wiele przyjemniejsze warunki dzięki efektowi klimatyzacji.

Odzysk ciepła z powietrza wylotowego

Ta opcja szybko się zwraca: w przeciwieństwie do wymiennika ciepła do wody ściekowej »EnergyLight«, który jest standardowo montowany, »EnergyPlus« oferuje zarówno bardziej wydajny wymiennik ciepła zarówno z wody ściekowej, jak i z powietrza. Wykorzystuje on energię z gorącej pary do wstępnego ogrzania zimnej wody dopływowej. Zaleta: oszczędność do 20% kosztów eksploatacyjnych na każdy cykl zmywania. Kiedy otwierasz maszynę, prawie wcale nie wydobywa się para.

CONNECTED WASH

Cyfryzacja stwarza nowe możliwości w zakresie przemysłowego zmywania oraz poprawia bezpieczeństwo i wydajność. Dzięki aplikacji CONNECTED WASH, model PT można zintegrować z Twoją siecią LAN lub WLAN. Twoje dane operacyjne są analizowane i oceniane w celu przedstawienia Ci konkretnych zaleceń dotyczących optymalizacji procesu zmywania. Dzięki powiązanej aplikacji masz przez cały czas dostęp do danych, które są dla Ciebie ważne i jesteś powiadamiany o każdej usterce.

Odzysk wody ściekowej

Seryjne wyposażenie serii PT obejmuje odzysk ciepła z wody ściekowej »EnergyLight«: wymiennik ciepła wykorzystuje energię z zanieczyszczonej wody do podgrzania zimnej wody dopływowej. Zaleta: oszczędzasz na zasobach, a koszty energii są zredukowane o nawet 10% na cykl zmywania.

Filtrowanie pełnoprzepływowe

Im czystsza woda do mycia, tym lepszy rezultat zmywania. Dlatego PT jest wyposażony w pełnoprzepływową filtrację ługu. Podczas etapu 1 pokrywa zbiornika doprowadza całą wodę do sita cylindrycznego. Podczas etapu 2 usuwane są grube cząstki brudu, a następnie drobniejsze cząstki. Podczas etapu 3 Mediamat filtruje najdrobniejsze cząstki, takie jak fusy z kawy. Wreszcie, podczas etapu 4, uruchamia się sito pompy, chroniąc pompę przed uszkodzeniami mechanicznymi. W rezultacie woda do mycia pozostaje czysta przez cały czas.