Oferta dla gastronomiiZmywarki gastronomiczne
Czas czytania: 4 minuty

Musi być kompaktowa. Ponieważ w zmywalni zazwyczaj jest mało miejsca. Musi być szybka. Ponieważ ilości zmywanych naczyń w godzinach największego ruchu są bardzo duże. Musi być modułowa. W ten sposób można ją precyzyjnie dostosować do indywidualnych wymagań i życzeń. I oczywiście powinna być opłacalna w eksploatacji. To, co wydaje się niemożliwe, staje się prawdą w przypadku CTR firmy Winterhalter: wysoka wydajność mycia przy kompaktowych wymiarach. 

Do 195 koszy na godzinę. Niskie wartości zużycia i niskie koszty eksploatacji. Maksymalne bezpieczeństwo higieniczne – i ogromna elastyczność. Ponieważ dzięki systemowi modułowemu, zmywarki CTR można łatwo planować, indywidualnie konfigurować i doposażać. Idealne rozwiązanie dla od 100 do 400 gości.

Inteligentny wyświetlacz dotykowy

Gotowy na przyszłość: W kokpicie zmywarki CTR pracuje inteligentny wyświetlacz dotykowy. Z obsługą za pomocą jednego przycisku. Z neutralnym językowo interfejsem użytkownika. I z niewymagającymi wyjaśnienia piktogramami. Wyświetlacz reaguje w sposób czuły i może być bezproblemowo obsługiwany w rękawicach. Powierzchnia wykonana jest ze szkła i jest wyjątkowo wytrzymała. Na trzech poziomach obsługi dostępnych jest wiele funkcji dla użytkowników, szefów kuchni i techników serwisowych. Wyświetlacz znajduje się na ergonomicznej wysokości po stronie dopływu – dla zapewnienia wygodnej pracy.

Opracowując zmywarkę CTR, mieliśmy przed oczami jasny cel. Chcieliśmy zaoferować naszym klientom zmywarkę, która zapewni wysoką wydajność zmywania nawet w najbardziej ograniczonych przestrzeniach. Kompaktowa, elastyczna i wydajna. To właśnie CTR.

Norman Kammler, menedżer międzynarodowy ds. produktu

Tryb higieniczny

Innowacyjną cechą zmywarki CTR jest tryb higieniczny: Jeśli temperatura zbiornika lub bojlera spadnie poniżej wartości zadanej, maszyna automatycznie redukuje szybkość transportu, zapewniając tym samym higieniczne mycie. W razie potrzeby użytkownik może w każdej chwili przejść do „trybu prędkości”. W ten sposób CTR utrzymuje stałą prędkość transportową i zmywa z wybraną wydajnością koszy.

System zmywania

Wysokowydajny system zmywania CTR składa się z pięciu ramion myjących u góry i czterech ramion myjących u dołu. Dzięki swojemu kształtowi i geometrii dysz zapewniają, że woda jest rozprowadzana po całej powierzchni. System został zrównoważony w celu osiągnięcia optymalnego stosunku ciśnienia pomiędzy górnym i dolnym systemem zmywania. W ten sposób naczynia zmywane są bezpiecznie utrzymywane w odpowiednim położeniu, co pozwala osiągnąć maksymalną wydajność zmywania. 

Duża uniwersalność

Oferuje szeroką gamę wariantów maszyn, jest dostępna z maksymalnie trzema zbiornikami i posiada moduły i funkcje z możliwością doinstalowania: CTR opiera się na systemie modułowym i może być dokładnie dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta. Także w przypadku niewielkiej ilości dostępnego miejsca.

Bezpieczeństwo higieniczne

Model CTR konsekwentnie stawia na higienę. Drzwi obrotowe w zakresie 180° i głęboko tłoczone zbiorniki. Higieniczna grzałka zbiornika. Dodatkowo wstępnie ustawiony tryb higieniczny: jeśli temperatura zbiornika lub bojlera spadnie poniżej wartości zadanej, maszyna automatycznie redukuje szybkość transportu, gwarantując tym samym higieniczne mycie. Potwierdza to certyfikat higieniczny zgodny z normą DIN SPEC 10534.

Strefa mycia wstępnego M

Dla lepszego rezultatu zmywania i znacznego zwiększenia wydajności koszy: Strefa mycia wstępnego M jest wyposażona we własny, głęboko tłoczony zbiornik, podwójny system zmywania u góry i na dole oraz własną pompę. Jej szerokość to 800 mm. Dwuczęściowy system sit filtruje resztki jedzenia i zapobiega przedostawaniu się ich do strefy głównego zmywania. Kolejna zaleta: Dzięki wykorzystaniu energii ze strefy głównego zmywania, zmywarka podgrzewa naczynia bez dodatkowych kosztów – a tym samym stabilizuje poziom temperatury w całym procesie zmywania. Oddzielne drzwi zapewniają wygodną obsługę i ergonomiczne czyszczenie. Strefę mycia wstępnego M można doposażyć.

Sterowana zmywanymi naczyniami aktywacja strefy mycia

Ekonomiczna cecha zmywarki CTR: Strefy mycia wstępnego, mycia głównego i płukania końcowego są aktywowane przez sterowanie maszyny tylko wtedy, gdy rzeczywiście są potrzebne – innymi słowy, gdy naczynia znajdują się w danej strefie. Częściowe wykorzystanie maszyny oszczędza zasoby i obniża koszty eksploatacji. Ponieważ woda, prąd, środek myjący i nabłyszczacz są stosowane w rozsądny i oszczędny sposób.