Oferta dla gastronomiiUrządzenia chłodnicze
Czas czytania: 4 minuty

Urządzenia chłodnicze to podstawowy element wyposażenia każdej profesjonalnej kuchni, w której żywność wymaga przechowywania w specjalnych warunkach – tak, aby nie traciła na jakości i była zawsze świeża. Szafy chłodnicze gastronomiczne to urządzenia nowoczesne, zapewniające łatwy dostęp do przechowywanej żywności. Firma Dora Metal wprowadziła na rynek dwie nowe linie szaf chłodniczych: Standard Plus oraz Premium. Zmodyfikowano także podstawową wersję Standard. Oferta obejmuje urządzenia o różnych pojemnościach, rozmiarach i designie.

Szafy chłodnicze gastronomiczne Dora Metal to profesjonalne i nowoczesne urządzenia, które są wydajne, energooszczędne i komfortowe w użytkowaniu. Agregat w postaci monobloku z ekologicznym czynnikiem chłodzącym umieszczony został na zewnątrz. Prace konserwacyjne i czyszczenie skraplacza są dzięki temu nieskomplikowane. W standardzie wyposażenia jest zamek, a dodatkowo można zamówić system monitoringu, tak by zdalnie obsługiwać urządzenie. Projektanci zadbali także o to, by czyszczenie było maksymalnie bezproblemowe. Powierzchnie są gładkie, a dostęp do nich pozwala na utrzymanie niezbędnej w gastronomii higieny.

Co cechuje dobrą szafę chłodniczą?


Dynamika urządzeń chłodniczych

Jedną z najważniejszych, ale mało docenianych cech urządzeń chłodniczych jest ich dynamika. Mówi ona jak szybko dane urządzenie potrafi schłodzić lub zmrozić określoną masę produktów – ma to bezpośredni wpływ na ich jakość. Każdy nowy produkt, który umieszczamy w szafie powinien być jak najszybciej schłodzony do zadanej temperatury, żeby nie zdążył zbytnio ogrzać tych, które z nim sąsiadują. Mała dynamika urządzenia może w takiej sytuacji doprowadzić do częściowego ogrzania lub rozmrożenia produktów sąsiadujących, zwłaszcza gdy nowy produkt ma większą masę.

Autonomia urządzeń chłodniczych

Ważną cechą szaf chłodniczych i mroźniczych jest ich zdolność do utrzymania temperatury w komorze. Pomaga to nie tylko osiągnąć wyższą dynamikę urządzenia, ale również utrzymać nasze potrawy i składniki w wymaganej temperaturze w przypadku przerwy w dostawie zasilania.

Szafy chłodnicze i mroźnicze z linii PREMIUM osiągają długie czasy utrzymania temperatury dzięki wysokiej jakości izolacji o grubości aż 90mm i gęstości 40kg/m3

Proekologiczne projektowanie


Nikogo dziś nie trzeba przekonywać jak ważna jest ekologia. Działania proekologiczne to nie tylko modny trend, ale konieczny kierunek rozwoju technologicznego wszystkich branż przemysłu chroniący nasze środowisko naturalne. Dora Metal jako odpowiedzialny i świadomy ekologiczne producent dokłada wszelkich starań, aby zapewnić użytkownikom wysoką jakość i komfort pracy nie szkodząc przy tym środowisku. Nowa linia szaf została zaprojektowana w oparciu o nowy czynnik chłodniczy R290, który charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem GWP. Kupując nową szafę Dora Metal macie Państwo pewność, że otrzymujecie urządzenie w pełni przyjazne środowisku naturalnemu.

HFC
(grupa gazów starszej generacji)
HC
(grupa gazów nowej generacji)
GWP
(Global Warming Potential)
Węglowodór fluoru, nie występuje naturalnie w środowisku. Gazy z tej grupy zwane są f-gazami. Zalicza się do nich m.in. R134a, R404a, R507. Są to gazy stopniowo wycofywane z użycia.Węglowodór, gazy z tej grupy mają bardzo niski współczynnik GWP. Do gazów tych zalicza się m.in. R290 (propan) i R600 (izobutan).Potencjał tworzenia efektu cieplarnianego. Im wyższy tym gaz jest bardziej szkodliwy dla środowiska.

Dostępne linie


STANDARD

Szafy z linii STANDARD są odpowiedzią na wszystkie podstawowe oczekiwania użytkowników. Ich największe atuty to niezawodność i najlepszy stosunek jakości do ceny. Wzorowa ergonomia, szeroka funkcjonalność i wysokie parametry pracy doskonale sprawdzą się w każdej kuchni.

STANDARD PLUS

Szafy z linii STANDARD PLUS łączą w sobie szeroką funkcjonalność i wysoką jakość wykonania. Komora wewnętrzna oraz poszycie zewnętrzne jest wykonane z wysokiej jakości blachy nierdzewnej w standardzie AISI 304. Przemyślane rozwiązania i wysoka jakość zapewnią długie lata komfortowej pracy.

PREMIUM

Szafy z linii PREMIUM DORA METAL to połączenie najwyższej jakości wykonania, wysokich parametrów pracy i nowych technologii. Tłoczone prowadnice komory oraz dotykowy panel sterowania podnoszą komfort i higienę pracy. Wnętrze oraz poszycie zewnętrzne urządzenia wykonane jest z wysokiej jakości blachy nierdzewnej w standardzie AISI 304. Dzięki aż 90mm izolacji szafy z linii PREMIUM cechują się doskonałymi parametrami oraz długim czasem autonomii.

Wyposażenie szaf chłodniczych i mroźniczych