Oferta dla gastronomiiPiece konwekcyjno-parowe
Czas czytania: 3 minuty

Delikatne i precyzyjne przyrządzanie potraw. 

Opcja sous vide.

Opcja sous vide RATIONAL została opracowana specjalnie z myślą o gotowaniu próżniowym. Gwarancją wyjątkowej jakości potraw jest przede wszystkim delikatny wzrost temperatury i jej precyzyjne utrzymywanie, a także najwyższe możliwe nasycenie komory pieca parą.

Specjalny, bardzo cienki czujnik temperatury rdzenia sous vide zapewnia precyzyjne osiąganie temperatury w produkcie bez zakłócania warunków próżniowych w woreczku.

Przegląd zalet:

  • Wyjątkowa jakość potraw
  • Utrzymanie koloru, witamin i intensywnego smaku
  • Redukcja strat dzięki delikatnemu gotowaniu
  • Wydajność w ramach przedprodukcji i optymalizacji procesów pracy
  • Jakość potraw, która daje się powtórzyć

Możliwości zastosowania. 

Delikatne i zdrowe.

Opcja sous vide doskonale sprawdza się do produkcji potraw w kuchni centralnej, a następnie dostarczania ich do powiązanych kuchni. Pozwala to zapobiec kosztownej nadprodukcji, ponieważ w powiązanych kuchniach wykańczane są jedynie te potrawy, która naprawdę są potrzebne.

W ramach obsługi hotelowej można produkować pojedyncze składniki lub całe potrawy, które następnie są chłodzone i wykańczane jako pojedyncze porcje na zamówienie w ramach room service. W ten sposób pracownicy recepcji mogą oferować gościom tę usługę przez całą dobę.

Delikatna i zdrowa metoda gotowania sous vide doskonale nadaje się do przyrządzania potraw dietetycznych. Dzięki dodatkowi aromatów i zachowaniu naturalnych smaków, produkty smakują wyśmienicie również bez solenia.

„Na RATIONAL mogę polegać w 100 procentach. Od wielu lat urządzenia tej firmy są moimi stałymi towarzyszami w kuchni”

Pascal Heide-Nigg, szef kuchni i syn właściciela w Heide Volm & Oktoberfestzelt „Pschorr Bräurosl”

Czujnik temperatury rdzenia.

Opcja sous vide zawiera 2 czujniki temperatury rdzenia do wyboru: standardowy oraz specjalny czujnik sous vide. Są one podłączane na zewnątrz urządzenia.

A. Sous vide

Bardzo cienki i elastyczny czujnik temperatury rdzenia sous vide umożliwia proste wkłuwanie w produkt bez zakłócania warunków próżniowych.

B. Czujnik temperatury rdzenia

Czujnik temperatury rdzenia posiada 6 punktów pomiarowych i jest przeznaczony do wszystkich pozostałych procesów gotowania.

Gniazdo przyłączeniowe.

Gniazdo przyłączeniowe umożliwia łatwe przekłuwanie czujnika temperatury rdzenia. Jeżeli czujnik nie jest wykorzystywany, gniazdo można w łatwy sposób zasłonić przymocowaną nakładką chroniącą przed zachlapaniem.

Przygotowanie. 

Proste i wydajne.

  • Surowe lub podsmażone, a następnie dobrze schłodzone produkty (maks. 3°C) należy umieścić z przyprawami lub marynatami i aromatami w woreczku próżniowym lub woreczku sous vide.
  • Cebulę, por i czosnek należy przed gotowaniem próżniowym podgotować na parze lub podsmażyć.
  • Potrawy duszone należy wstępnie podsmażyć na następnie schłodzić do temperatury maks. 3°C.
  • Mięso należy zamknąć w woreczku próżniowym wraz z sosem z patelni.
  • Produkty należy zamknąć próżniowo w taki sposób, aby nie było w nim powietrza (ok. 90-99%).