Oferta dla sklepówPiece
Czas czytania: 4 minuty

Branża piekarnicza, podobnie jak inne, mierzy się częstokroć z problemem ograniczonej przestrzeni. Właściciele oraz obsługa piekarni, punktów sprzedaży detalicznej czy gastronomii systemowej dysponują zazwyczaj ograniczoną ilością miejsca. Tymczasem rośnie różnorodność urządzeń, zapotrzebowanie na świeże wypieki, a tym samym zakres oferowanych produktów. Do tego wzrasta powszechna świadomość wydajności energetycznej i ochrony środowiska. Od sprzętu i oferowanych rozwiązań oczekujemy więc maksymalnej elastyczności.

Więcej blach, ta sama powierzchnia użytkowa

W ten sposób przy mniejszej liczbie procesów wypiekania uzyskuje się tyle samo wyrobów. Zoptymalizowana izolacja i technologia pakietów 3-szybowych zapewniają, że energia pozostaje dokładnie tam, gdzie trzeba, czyli we wnętrzu pieca.

Nowy model pieca WIESHEU E3 odpowiada na aktualne wymagania rynku. Projektując i udoskonalając E3 producent postawił sobie następujące wyzwania:

 • większa pojemność przy wykorzystaniu tej samej przestrzeni
 • zoptymalizowany bilans energetyczny
 • ułatwienie procesu obsługi
 • duża elastyczność w planowaniu przestrzeni
  Dla tej samej ilości wypiekanych produktów, E3 wymaga mniejszej liczby procesów pieczenia. Wypiek odbywa się na 6 blachach jednocześnie w małym piecu i na 11 blachach jednocześnie w dużym, przy jednakowym rozstawie blach. (*Dostępne są również wersje na 12 blach).

Odpowiednia izolacja, 3-szybowy front i stosunkowo wąskie drzwi zapewniają, że ciepło pozostaje dokładnie tam, gdzie powinno, tj. wewnątrz pieca. Strona otwierania drzwi pieca E3 nie jest stała i można ją zmienić już po instalacji. Daje to dużą swobodę w planowaniu ustawienia urządzenia, jego integracji z pozostałym wyposażeniem obiektu, a także możliwość późniejszych zmian w aranżacji powierzchni. Można zamówić piec E3 i spokojnie oczekiwać jego dostawy, nie znając jeszcze ostatecznego umiejscowienia pieca.

Systemy mycia


Jeśli chodzi o czyszczenie, E3 oferuje bardzo praktyczną komorę pieczenia, łatwą do utrzymania w czystości. Nie ma tam ostrych krawędzi i narożników a więc miejsc, w których mogłyby gromadzić się osady. Dzięki możliwości rozdzielenia poszczególnych szyb, można je czyścić pojedynczo od wewnątrz i od zewnątrz. Standardowo E3 wyposażony jest w system czyszczenia ProClean, umożliwiający gruntowne mycie urządzenia. Opcjonalnie dostępny jest w pełni automatyczny system czyszczenia ProClean365.

ProClean


ProClean to automatyczny system samooczyszczania wykorzystujący wkłady ze środkiem czyszczącym i płuczącym. Po włożeniu wkładu ze środkiem czyszczącym, wystarczy nacisnąć przycisk, by uruchomić program czyszczenia. Piec czyści się sam.

Efektem jest doskonała czystość, mniej pracy dla pracowników i tym samym więcej czasu na obsługę klientów oraz przyciągający wygląd pieca.

ProClean

ProClean365


Dzięki ProClean365 utrzymywanie zapasów środków czyszczących, tabletek lub wkładów czyszczących oraz związana z tym uciążliwa logistyka w codziennej pracy to już przeszłość. Kompaktowa jednostka czyszcząca jest podłączana tylną ścianką do pieca i została zaprojektowana tak, aby środek do czyszczenia mógł być uzupełniany tylko raz w ciągu roku, podczas przeglądu technicznego.

ProClean 365

Sterowanie


Wtouch to pierwszy w pełni dotykowy sterownik WIESHEU stanowiący skok w przyszłość oparty na sprawdzonych w codziennym użyciu standardach. Układ sterowania Wtouch posiada 7“ kolorowy wyświetlacz z funkcją Multi-touch, która podobnie jak na smartfonach pozwala na przesuwanie pojedynczych ikon oraz na przechodzenie pomiędzy różnymi widokami. Dzięki intuicyjnej strukturze menu oraz konfigurowanemu interfejsowi Wtouch jest niezwykle prosty w obsłudze i doskonale sprawdzi się również u Państwa. Ponadto sterownik pozwala na indywidualne skonfigurowanie interfejsu obsługi oraz funkcji zarządzania prawami użytkowników i tym samym na dostosowanie ich do własnych potrzeb i procesów.

 • 7“ kolorowy wyświetlacz z funkcją Multi-touch
 • Szybka edycja dzięki intuicyjnemu interfejsowi obsługi opartemu na sprawdzonych w codziennym użyciu standardach (np. smartfonie)
 • Bardzo dobra widoczność z każdego kąta
 • Powiększanie i gesty znane ze smartfonów
 • Maksymalnie trzy kliknięcia do każdego punktu menu w sterowania
 • Zarządzanie uprawnieniami użytkowników
 • Adaptowany interfejs użytkownika l Funkcja kalendarza
 • Możliwość łączenia układów sterowania w sieć w ramach jednej filii
 • Możliwość zmian w trakcie procesu pieczenia
 • Szkło bezpieczne z podwyższoną odpornością na pękanie, odporne na resztki jak np. tłuszcze czy oleje
 • Możliwość obsługi także przy użyciu cienkich rękawic
 • Przycisk połowy wsadu lub IBC (Parametry pieczenia dzięki czujnikom są dopasowywane w pełni automatycznie do ilości wyrobów w piecu. Niezmienna jakość i optymalne wykorzystanie energii – opcja)
 • Funkcja schładzania
 • Menu pomocy w formie tekstowej
 • Aktualizacja firmware i programów pieczenia poprzez USB lub Wnet

Wyposażenie


Wyposażenie standardoweWyposażenie opcjonalne
Sieciowy, w pełni dotykowy panel sterowania Wtouch z kolorowym wyświetlaczemAutomatyczne wykrywanie załadunku i narzędzie do oszczędzania energii IBC
Oświetlenie LED (ok. 50 000 godzin pracy) System komunikacji LEDW pełni automatyczny system czyszczenia ProClean365 z rocznym zapasem
System czyszczenia ProCleanBezpotencjałowe wyjście sygnałowe
Przycisk reset i złącze USBPołączenie pieców w sieć Wnet
Zaparowanie rurowe
Wentylator dwukierunkowy
8 prędkości wentylatora

Dane techniczne


Zapytaj o cenę

Wybierz model i wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę

  Wyposażenie opcjonalne: