Oferta dla pralniPralnice profesjonalneSuszarki profesjonalne
Czas czytania: 4 minuty

Wszędzie tam, gdzie jest ograniczona ilość miejsca, postawienie pralki obok suszarki stanowi problem. Miele Professional oferuje w takim przypadku optymalne rozwiązanie w formie słupka złożonego z pralnicy i ustawionej na niej suszarki: 2 wydajne urządzenia na powierzchni mniejszej niż 1 m². Urządzenia pralnicze Miele Professional przekonują bardzo niskimi wartościami dotyczącymi zużycia i są znane ze swojej maksymalnej efektywności. Już podczas projektowania produktu obowiązuje zasada: optymalne rezultaty przy zastosowaniu materiałów nadających się do recyklingu i zużyciu wody, energii i środków myjących w ilości nie większej, niż to konieczne. Miele PDW 909 to profesjonalny słupek pralnica i suszarka, nagrzewany elektrycznie, z pompą odpływową.

 • Objętość bębna 80 l lub 180 l, ładowność 2 x 9 kg
 • Ergonomia – środkowa jednostka sterująca M Touch Pro (Plus)
 • Duża przepustowość prania – bardzo krótkie cykle programowe
 • Przyszłościowa łączność za pośrednictwem sieci LAN i WLAN

 

Cechy charakterystyczne


Maksymalne bezpieczeństwo higieniczne

Niezawodna dezynfekcja jest warunkiem prania tekstyliów w szpitalach i domach opieki. Specjalne programy termicznej i chemiczno-termicznej dezynfekcji, m.in. zgodnie z listą Instytutu Roberta Kocha z Berlina, tworzą podstawę niezbędnego bezpieczeństwa higieny

Inteligentne suszenie prania

Aby zapobiec nawijaniu się prania, sterownik suszarki zmienia kierunek obrotów bębna w określonych odstępach czasu, dzięki czemu pranie nie gniecie się i jest równomiernie oraz delikatnie wysuszone. Inteligentna technika procesowa zapewnia doskonały efekt suszenia, szczególnie w przypadku dużych tekstyliów.

Przyjazna obsługa

Dzięki elastycznym koncepcjom obsługi sterownik Profitronic L Vario umożliwia doskonałe dopasowanie do indywidualnych potrzeb klientów w profesjonalnej pielęgnacji tkanin – zarówno podczas prania, jak i suszenia.

Automatyczny zamek drzwiowy

Wystarczy lekkie naciśnięcie drzwi. Po uruchomieniu programu mycia drzwi blokują się samoczynnie. Po zakończeniu programu drzwi otwierają się automatycznie.

Krótki czas trwania programów

Czy najważniejsze są najkrótsze czasy trwania programów? W takiej sytuacji urządzenia pralnicze Miele Professional będą najlepszym wyborem: Dzięki najwyższej jakości profesjonalnej technice pranie można wykonać w najkrótszym czasie.

Dowolnie programowalne sterowanie

Dzięki dowolnie programowanemu sterowaniu wszystkie parametry prania można dostosować do konkretnych zastosowań i potrzeb. Istnieje możliwość zapisania tych indywidualnych programów w wybranej kolejności. Zapisane są już różne programy do przygotowywania szerokiej gamy tekstyliów. Dzięki temu sterownikowi można sprostać wszystkim wymaganiom z zakresu profesjonalnej pielęgnacji prania.

Bęben SoftCare

Dzięki strukturze plastra miodu powierzchni bębnów, które są przeznaczone do prania delikatnego, w pralce pomiędzy ścianką bębna a tekstyliami tworzy się cienka warstewka wody. Pranie ślizga się na tej warstewce i jest w ten sposób optymalnie chronione.brW suszarce bęben o strukturze plastra miodu pozwala na utworzenie poduszki powietrznej pomiędzy ściankami bębna i tekstyliami. Ślizganie po tej poduszce zapewnia optymalną pielęgnację prania oraz perfekcyjne wykończenie prania.

Bezprzewodowa wymiana danych

Interfejs WLAN idealnie nadaje się do bezprzewodowej komunikacji lokalnej i sieciowej. Oprócz przesyłania danych procesowych umożliwia np. sterowanie układami dozowania i/lub kasowania.

Inteligentne wirowanie

Szczególnie w przypadku wodoszczelnych tekstyliów istnieje ryzyko tworzenia się kieszeni z wodą. Wirowanie interwałowe dostosowane do takich tekstyliów zapobiega temu niepożądanemu efektowi i umożliwia osiąganie zawsze optymalnych rezultatów prania.

WetCare – Czyszczenie tekstyliów na mokro

Czyszczenie na mokro wrażliwych tekstyliów jak np. garnitury jest nieodzownym elementem nowoczesnej pielęgnacji tkanin. Stworzony przez Miele oryginalny system czyszczenia na mokro WetCare osiąga doskonałe rezultaty czyszczenia i posiada wiele zalet w porównaniu do czyszczenia chemicznego: tekstylia pachną przyjemnie świeżo, zanieczyszczenia rozpuszczalne w wodzie zostają optymalnie wypłukane, a środowisko nie doznaje uszczerbku.

Łagodne suszenie tekstyliów

Kosz suszarniczy umożliwia szczególnie łagodne suszenie wrażliwych tekstyliów specjalnych i syntetycznych. Ponadto można w nim suszyć na przykład obuwie sportowe bez obciążenia mechanicznego. W razie potrzeby kosz jednym ruchem ręki umieszcza się w bębnie.

Perfekcyjna ochrona przed zagniataniem – Automatyczne napuszanie

W przypadku, gdy tekstylia nie zostaną wyjęte od razu po zakończeniu programu, suszarka w regularnych odstępach czasu napusza pranie. Zapobiega to skutecznie tworzeniu zagnieceń.

Dane techniczne


Wersje zasilania:

 • 3 AC 230 V 50 Hz  
 • 3 N AC 400 V 50 Hz

Kolor:

 • Stal nierdzewna
 • Szary stalowy

Zapytaj o cenę

Wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę

  Kolor

  Zasilanie