AktualnościObróbka termicznaOferta dla gastronomii
Czas czytania: 7 minuty

Szacowany czas czytania: 12 minut

iVario Pro to jedno z najnowocześniejszych urządzeń gwarantujących niesłychaną wydajność produkcyjną, elastyczność i prostotę. Wysoka jakość potraw bez konieczności nadzorowania, łatwa obsługa bez pracochłonnej nauki. Oto wsparcie ograniczające błędy i oszczędzające czas.

Gotowanie z wykorzystaniem iVario

Jedno z łatwiejszych zadań

Bez konieczności nadzorowania – mimo to zgodnie z upodobaniem.

Warzywa, makaron, risotto, mleko, sos beszamelowy – z wykorzystaniem iVario można ugotować pożądane potrawy szybciej niż w kotle czy garnku. Bez konieczności nadzorowania. Dzięki wbudowanej inteligencji energia jest w delikatny sposób przekazywana do produktów, proces przyrządzania stale nadzorowany, a w razie potrzeby dostosowywany. Nic nie kipi, nic się nie przypala.

System grzewczy iVarioBoost

Napełnianie urządzenia precyzyjną ilością wody i doprowadzanie jej do wrzenia w rekordowym czasie. Dzięki iVarioBoost, wysoce wydajnemu systemowi grzewczemu, woda gotuje się nawet po umieszczeniu w niej zimnych produktów.

Nieprzerwana regulacja temperatury

iCookingSuite, inteligentny system kontroli gotowania, pomaga w codziennej pracy i przejmuje żmudne rutynowe czynności, takie jak nieustanna regulacja temperatury i nadzorowanie. Makarony, zupy, desery – dotknąć, wybrać, ugotować. A na stół trafią pożądane rezultaty.

AutoLift

30, 300 lub jeszcze więcej porcji makaronu al dente. W 30 minut. Bez konieczności nadzorowania. Łatwe zadanie dla iVario. Ponieważ inteligentny system kontroli gotowania nadzoruje proces gotowania, a dodatkowo w odpowiednim czasie wyjmuje gotowe produkty z wody. Precyzyjne dogotowanie.

Precyzyjne dozowanie wody

iVario napełnia się wodą z dokładnością co do litra, a dzięki wbudowanemu odpływowi również szybko ją odprowadza. Zapobiega to poparzeniom, poślizgnięciom na mokrej podłodze oraz uciążliwemu przenoszeniu ciężkich zbiorników z wodą. Większa ergonomia i bezpieczeństwo pracy.

Smażenie z wykorzystaniem iVario

Szybko, precyzyjnie, jednolicie

Podsmażanie w rekordowym czasie.

Za pomocą iVario Pro można w krótkim czasie przyrządzić delikatne, soczyste mięso oraz wyśmienitą rybę. Dzięki wysoce wydajnemu systemowi grzewczemu iVarioBoost można w tym samym czasie podsmażyć dwukrotnie większą ilość mięsa, a do tego w lepszej jakości niż z wykorzystaniem tradycyjnych patelni przechylnych czy płyt grillowych.

System grzewczy iVarioBoost

Z 0°C do 200°C w zaledwie 2,5 minuty. Lub: 500 porcji indyka w sosie curry w 34 minuty. To prawdziwa moc. Tak jak system grzewczy iVarioBoost. Już po upływie kilku sekund do dyspozycji jest całkowita moc grzewcza i można rozpocząć przyrządzanie. Dzięki systemowi grzewczemu iVarioBoost mięso pozostaje cudownie soczyste, a zużycie surowców jest mniejsze nawet o 10%.

Wyjątkowe rezultaty gotowania

Czynności rutynowe, takie jak ciągłe nadzorowanie produktów, przejmuje iVario. Inteligentny system kontroli gotowania iCookingSuite powiadamia np. o nadejściu odpowiedniego momentu na obrócenie steku. To gwarancja najlepszych rezultatów.

iZoneControl

iZoneControl umożliwia indywidualne podzielenie dna kadzi na strefy grzewcze z różnymi temperaturami. Jedną kadź można więc podzielić na cztery mniejsze iVario. Dla wybranych stref należy wprowadzić pożądany rezultat i uruchomić ścieżkę przyrządzania. A ponieważ iZoneControl sugeruje, która ze stref jest najlepsza dla danej potrawy, można pracować jeszcze bardziej wydajnie, oszczędzać czas i energię.

Frytowanie z wykorzystaniem iVario

Bez kompromisów

W iVario bez problemów i błyskawicznie udaje się blanszowanie, smażenie na głębokim oleju czy też konfitowanie. Dzięki wysoce wydajnemu systemowi grzewczemu iVarioBoost olej jest podgrzewany w rekordowym czasie i szybko można rozpocząć smażenie. Jednocześnie temperatura jest regulowana z tak niezwykłą precyzją, że możliwe jest konfitowanie nawet mięsa, ryb czy też warzyw.

iVarioBoost

Urządzenie, które jest w stanie przejąć wiele zadań, musi szybko dostosowywać się do zmiennych warunków. Tak jak iVario. Przykład: gotowanie ryżu na mleku, szybkie czyszczenie, smażenie frytek. Tę niezwykłą elastyczność zapewnia iVarioBoost, wysoce wydajny system grzewczy, gwarantujący błyskawiczne rozgrzewanie i możliwość szybkiego rozpoczęcia pracy.

AutoLift

AutoLift to montowany seryjnie automatyczny system podnoszenia i zanurzania, przejmujący wiele czynności związanych z nadzorowaniem, bez kompromisów w kwestii jakości. Ponieważ inteligentny system kontroli gotowania nadzoruje proces przyrządzania, a dodatkowo w odpowiednim czasie wyjmuje gotowe produkty z oleju. Ryby i mięso są delikatnie dogotowane i soczyste. Frytki podsmażone na chrupko.

Przyrządzanie potraw w niskich temperaturach z wykorzystaniem iVario

Elastyczność. Doskonały smak. Wydajność

Dlaczego sprzęty kuchenne są wyłączane, jak tylko gaśnie światło w kuchni? Czy produkcja nie byłaby bardziej wydajna w nocy lub w okresach przestoju? Na przykład z wykorzystaniem iVario. Urządzenie pracuje skutecznie, precyzyjnie i przez całą dobę. Bez konieczności nadzorowania. Pieczone mięsa, potrawy duszone, wywary – opracowana przez RATIONAL metoda przyrządzania potraw w niskich temperaturach nie zna praktycznie żadnych granic, za to oferuje wiele dodatkowych możliwości. Gwarantuje precyzyjne rezultaty i pyszne dania od pierwszego do ostatniego kęsa. Niemalże bez utraty masy. A dzięki inteligencji iVario zgodnie z preferencjami użytkownika. Za każdym razem.

Duszenie – w produkcji nie ważna jest godzina, jedynie doskonałe rezultaty

Niewielki nakład pracy gwarantuje ogromne powodzenie gulaszy, rolad, osso bucco i wieprzowiny po azjatycku: wystarczy ustawić pożądany rezultat i gotowe. Wszystkim innym zajmie się iVario: urządzenie rozgrzewa się, wspiera podczas podsmażania, wzywa do podlania potrawy i dolania płynów. Następnie mięso jest delikatnie duszone. Bez uszczerbku na jakości. Inteligentny system przyrządzania potraw w iVario dostosowuje temperaturę w zależności od wielkości załadunku, rozmiarów produktów i ich stanu. Zgodnie z instrukcjami użytkownika. Rezultat: kruche, soczyste mięso z pysznym pieczonym aromatem. Które można przechowywać przez wiele godzin bez uszczerbku na jakości.

Pieczone mięsa – dla wszystkich, którzy mają wielkie plany

Z wykorzystaniem funkcji „przyrządzania potraw w niskich temperaturach” pieczenie mięs stanie się drobnostką. Pod kątem ich przyrządzania. Pieczenie wieprzowe, wołowe, cielęce. Duże i małe. Wszystko zgodnie z wytycznymi i preferencjami. Wystarczy jak zwykle podsmażyć mięso, ułożyć je na ruszcie na dnie kadzi, napełnić kadź płynem i wprowadzić stopień dogotowania – a następnie można iść do domu. 14, 15 lub więcej godzin, nie ma problemu, urządzenie gwarantuje mistrzowskie rezultaty pod względem wyglądu i jakości.

Gotowanie – klasyczna kuchnia, inteligentne przyrządzanie

Tafelspitz, szynka, schab, ozorki, szponder wołowy. Klasyczne dania. Delikatnie przyrządzone. Ze smakiem, bez dużego nakładu pracy. Wystarczy umieścić zimne produkty w iVario, wybrać pożądany rezultat, a całą resztą zajmie się urządzenie. Przykładowo z zastosowaniem opracowanej przez RATIONAL metody gotowania Delta-T, w ramach której początkowo bardzo niska temperatura jest stopniowo zwiększana równolegle z temperaturą rdzenia. To gwarancja delikatności przyrządzania potraw, minimalnej utraty ich masy i najwyższej jakości. W razie potrzeby dania można utrzymywać gotowe do spożycia nawet przez 23 godziny – bez utraty jakości.

Wywary i buliony.
Długie czasy przyrządzanie i wysiłek fizyczny odchodzą do przeszłości również w przypadku wywarów i bulionów. Ponieważ również je można teraz przyrządzać w iVario bez konieczności nadzorowania.

Sous-vide – aby ucieszyć kubki smakowe swoich gości

Zdrowe i dziecinnie proste. Ryby, warzywa, mięso przyrządzane metodą sous vide. W tym celu wystarczy przygotować produkty jak dotychczas i zamknąć w woreczkach próżniowych wraz z marynatą lub przyprawami. Następnie można gotować je w niskiej temperaturze w kąpieli wodnej przez dłuższy czas. Ponieważ jeżeli temperatura przyrządzania – jak w przypadku tej metody – jest tylko nieco wyższa od pożądanej temperatury rdzenia, mięso staje się wyjątkowo delikatne, a potrawy nie tracą masy. W razie potrzeby można w ten sposób przyrządzać kilka różnych produktów jednocześnie.

Konfitowanie – wyjątkowa metoda przyrządzania, wyjątkowy smak

Typowo francuskie, niezwykle smaczne: konfitowanie. W tym celu produkty są przyrządzane w oleju lub tłuszczu własnym w stałej temperaturze. Cała sztuka polega na tym, aby z jednej strony utrzymać temperaturę oleju na poziomie spełniającym wymogi higieniczne. Z drugiej strony w przypadku wielu produktów nie wolno jednak przekroczyć określonej temperatury rdzenia, aby nie doszło do utraty jakości. Rozwiązanie: konfitowanie z wykorzystaniem inteligencji iVario. Rwana wieprzowina (tzw. pulled pork), kacze udka, warzywa, a nawet ryby i skorupiaki zyskują indywidualną nutę smakową.

Gotowanie pod ciśnieniem w iVario Pro

Bardzo szybko. Gotowe

Aby zmniejszyć presję, wystarczy podnieść ciśnienie: jeżeli wymagana jest szybka praca, można skorzystać z opcjonalnej, inteligentnej funkcji gotowania pod ciśnieniem. Zamknięte za pomocą wewnętrznej blokady ryglującej gulasze, potrawy duszone, wywary, zupy i potrawki są gotowe nawet o 35% szybciej. Oczywiście bez uszczerbku na jakości. Bez konieczności konserwacji. Po naciśnięciu przycisku system grzewczy iVarioBoost zwiększa ciśnienie i utrzymuje je na stałym poziomie. Przez cały proces przyrządzania. W ramach tej delikatnej metody struktura komórkowa produktów pozostaje zachowana, ale mimo to potrawy trafiają na stół w błyskawicznym tempie.

Bez konieczności konserwacji

Ciśnienie w iVario Pro zostało dobrane w taki sposób, aby przyrządzanie trwało znacznie krócej. Z drugiej strony nie wymaga ono konserwacji, którą zgodnie z przepisami należy przeprowadzać w przypadku wyższego ciśnienia.

Kontrolowane rozprężanie

Inteligentny system kontroli gotowania iCookingSuite zapewnia równomierny poziom ciśnienia i tym samym optymalną jakość potraw.

Gotowanie sous vide

Delikatne potrawy dzięki funkcji gotowania próżniowego sous vide. Sous vide to delikatna i zdrowa metoda przyrządzania potraw, która doskonale sprawdza się w menu dietetycznym.

Pozwala zachować naturalne substancje smakowe

Zapewnia wyjątkową jakość potraw. Filety, udźce jagnięce, rostbefy czy też szpinak – iVario pozwala przyrządzać te wrażliwe potrawy w delikatny sposób w woreczkach próżniowych. Wystarczy umieścić czujnik temperatury rdzenia w napełnionej wodą kadzi, wprowadzić rozmiar produktu i żądaną temperaturę gotowania. iVario automatycznie zaproponuje minimalny czas przyrządzania i zajmie się nadzorowaniem procesu.

Precyzyjne dozowanie wody

Większa ergonomia i bezpieczeństwo pracy. iVario można napełnić wodą z dokładnością co do litra i opróżnić za pomocą zintegrowanego odpływu. Pozwala to na błyskawiczne przygotowanie kąpieli wodnej do gotowania sous vide i szybkie odprowadzanie wody.

Jesteś zainteresowany? Zapraszamy na bezpłatny pokaz iVario Pro

https://elektro-serwis.com/szkolenie-rational-ivario/

Zapytaj o cenę

Wybierz model i wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę

    Rational iVario