Obróbka termicznaOferta dla gastronomii
Czas czytania: 6 minuty

Wygląda jak patelnia przechylna, ale umie więcej: gotować, smażyć, frytować i gotować pod ciśnieniem – iVario Pro zastępuje praktycznie wszystkie tradycyjne sprzęty kuchenne. Ponieważ posiada wystarczającą moc: wyjątkową technologię grzewczą łączącą wydajność z precyzją. Ponieważ dysponuje inteligentnymi funkcjami pomocniczymi, które myślą, uczą się i wspierają. Ponieważ jest nawet 4 razy szybszy, przy nawet o 40% mniejszym zużyciu energii i znacznej oszczędności przestrzeni w porównaniu z tradycyjnymi sprzętami kuchennymi. Lub innymi słowy: ponieważ potrafi. Z gwarancją najwyższej jakości potraw, bez konieczności nadzorowania i kontrolowania.


iVarioBoost to opatentowana technologia wykorzystująca ceramiczne elementy grzewcze w połączeniu z odpornym na zadrapania dnem kadzi gwarantującym szybkie reakcje. Dzięki temu urządzenie iVario Pro równomiernie rozgrzewa całe dno kadzi do 200°C w zaledwie 2,5 minuty, a w razie potrzeby błyskawicznie obniża temperaturę. Jednocześnie urządzenie posiada wystarczające rezerwy mocy, aby szybko wyrównać wahania temperatury również w przypadku podsmażania większych ilości produktów lub w razie podlewania ich płynem. Oznacza to najwyższą moc, bez przypalania i kipienia. Dodatkowo lepszą jakość potraw, większą wydajność produkcyjną, mniejsze straty podczas smażenia oraz mniejsze zużycie energii.

Istnieją grube dna kadzi o długich czasach rozgrzewania i powolnej reakcji. Istnieją cienkie dna kadzi o nierównomiernym rozprowadzaniu temperatury, na których potrawy przypalają się. Istnieje również iVarioBoost, połączenie ceramicznych elementów grzewczych z odpornym na zadrapania dnem kadzi, gwarantującym szybkie reakcje. O niezwykłej skuteczności, wyjątkowej prędkości i równomiernym rozprowadzaniu ciepła.

Zintegrowany system zarządzania energią iVarioBoost pozwala zużywać znacznie mniej energii niż tradycyjne sprzęty kuchenne. Ale mimo to posiada ogromne rezerwy mocy. Aby można było podsmażać szybciej, a przy dodawaniu zimnych składników nie dochodziło do znacznego obniżania temperatury jak w przypadku urządzeń tradycyjnych.


Inteligentna regulacja, jednym przyciskiem. Z funkcją iCookingSuite, inteligencją gotowania w iVario Pro. Indywidualnie dostosowuje ona ścieżkę przyrządzania do konkretnej potrawy, prowadząc do osiągania pożądanych rezultatów. Uczy się od użytkownika, dopasowuje do jego przyzwyczajeń i wzywa, jeżeli konieczne jest podjęcie działania. Np. obrócenie steku. Nic się nie przypala ani nie kipi. Gotowanie w niskiej temperaturze, delikatne desery – wszystko to nie sprawia żadnego problemu, a dzięki AutoLift makaron jest nawet automatycznie wyjmowany z wody. A w razie konieczności nadania potrawom wyjątkowej nuty smakowej, użytkownik może zmienić przebieg przyrządzania.

Pełna kontrola.

iCookingSuite to inteligencja gotowania w iVario umożliwiająca prostą obsługę i gwarantująca najlepsze wsparcie podczas gotowania, smażenia, frytowania oraz wszystkich innych rodzajów przyrządzania. Inteligentne czujniki w dnie kadzi rozpoznają wielkość załadunku, jego stan oraz rozmiary potraw, stale dostosowując proces przyrządzania. W razie konieczności podjęcia działania, użytkownik otrzymuje od iCookingSuite stosowne powiadomienie. Przyrządzanie potraw w niskich temperaturach z zachowaniem jednakowo wyśmienitej jakości udaje się również w nocy, ponieważ iCookingSuite reguluje wszystko automatycznie. Dodatkowo na życzenie można otrzymać ścieżki przyrządzania licznych potraw z kuchni z całego świata – japońskiej, chińskiej, meksykańskiej, indyjskiej, włoskiej lub hiszpańskiej. Wystarczy podać w urządzeniu, jakie potrawy będą przyrządzane, a ono od razu uruchomi odpowiednią ścieżkę przyrządzania. Oznacza to ogromną elastyczność. Przy zachowaniu wysokich standardów jakości. Pozwala oszczędzić nakład pracy związany z nadzorowaniem, a także czas, surowce i energię.

Prowadzenie użytkownika.

Na dużym ekranie dotykowym z przejrzystym układem symboli i tekstów można wyszukać idealną ścieżkę przyrządzania potraw. Uda się to nawet pracownikom pomocniczym. Wystarczy wybrać tryb pracy, np. warzywa i dodatki, lub rodzaj przyrządzania, np. smażenie, gotowanie lub grillowanie, a następnie pożądany rezultat. Dodatkowe możliwości zapewnia wyszukiwarka. Oprócz informacji dotyczących obsługi i zastosowania iVario również tutaj można wyszukać ścieżkę przyrządzania odpowiednią dla danej potrawy. W tym celu wystarczy wprowadzić pożądane danie, np. gulasz, wybrać ścieżkę przyrządzania i już można rozpocząć pracę. Ponadto wyświetlane są również przydatne wskazówki i porady dotyczące przyrządzania. Gwarantują one pewność szybkiego wyszukania odpowiedniego procesu. Zapewniają niezrównane rezultaty. Bez strat.

MyDisplay.

Za pomocą MyDisplay można ustawić komunikaty wyświetlane na ekranie zgodnie z upodobaniem. Ważne informacje są wyświetlane z przodu, informacje nieistotne dla użytkownika są ukrywane. Tak skonfigurowany widok ekranu można wgrać na wszystkie urządzenia, niezależnie od ich lokalizacji. Znacznie ułatwia to obsługę. Ponadto poszczególnym grupom użytkowników można przypisać różne prawa dostępu. Dzięki temu można zachować wszystko pod kontrolą, a potrawy są zawsze przyrządzane zgodnie z pożądanym standardem.

AutoLift.

AutoLift to standardowo wbudowany system podnoszenia i opuszczania, umożliwiający precyzyjne przyrządzanie produktów mącznych, frytowanie lub gotowanie. Wystarczy umieścić produkty w koszu do gotowania lub frytowania, ustawić pożądane rezultaty, a reszta odbywa się automatycznie. Dzięki inteligentnemu sterowaniu produkty są automatycznie zanurzane w gotującej się wodzie lub tłuszczu, a po zakończeniu przyrządzania – wyjmowane. Makaron jest ugotowany al dente, warzywa zachowują sprężystość. Bez konieczności podejmowania działania, bez uciążliwego nadzorowania, ale za to z gwarancją pożądanych rezultatów.


Elastyczność – ponieważ „normalność” stanowi wyjątek. Ryby, mięso, warzywa. Krwiste, medium, wypieczone. Super ostre, bez soli. Wszystko teraz, wszystko jednocześnie, wszystko świeże, ale każda potrawa inaczej. Elastyczność – to podstawa również w ramach wyżywienia zbiorowego. W przypadku specjalistycznych diet, indywidualnych wymogów lub wyżywienia dla pracowników. Teraz kuchnie muszą produkować niezawodnie, szybko i wydajnie. W tym celu została opracowana funkcja iZoneControl. Pozwala ona podzielić dno kadzi aż na cztery dowolne strefy, które można indywidualnie dostosować pod względem wielkości, pozycjonowania i kształtów. W jednej kadzi można przyrządzać identyczne lub różne potrawy. Jednocześnie lub z przesunięciem czasowym, z zastosowaniem tej samej lub innej temperatury. Z czujnikiem temperatury rdzenia lub na czas. W każdym przypadku bez konieczności nadzorowania, bez dodatkowego wyposażenia. Ale za to z pewnością osiągania niezawodnie pysznych rezultatów.

Pełna kontrola.

iZoneControl umożliwia indywidualne podzielenie dna kadzi na strefy grzewcze z różnymi temperaturami. Niewykorzystywane powierzchnie nie są podgrzewane. Dla każdej ze stref można uruchomić inteligentną ścieżkę przyrządzania. Dno kadzi automatycznie podgrzewa się do temperatury umożliwiającej osiągnięcie optymalnego rezultatu. A ze względu na sugestie dostarczane przez iZoneControl, jakie potrawy najlepiej przyrządzać w poszczególnych strefach, można pracować jeszcze bardziej wydajnie. Dla użytkownika oznacza to jeszcze większą elastyczność, oszczędność czasu i pełną kontrolę nad sytuacją.

Podział kadzi na strefy.

Niezależnie od wielkości iVario można podzielić na cztery niezależne strefy. W przypadku iVario XS (opcjonalnie) oraz iVario Pro 2-S lewa kadź otrzymuje trzy, a prawa jedną strefę. Lub odwrotnie. Lub po dwie strefy z lewej oraz z prawej strony. W przypadku dużego iVario Pro całe dno kadzi jest podzielone na cztery strefy.

Kształty, wielkość i rozmieszczenie poszczególnych stref są dowolne. Dzięki temu użytkownik zachowuje największą możliwą elastyczność z wykorzystaniem tylko jednej kadzi. Na ekranie wyświetlane jest całe dno kadzi podzielone na poszczególne strefy. Dotknięciem palca można określić, które powierzchnie mają zostać połączone w jedną strefę. Zaleta: największa możliwa elastyczność, łatwa obsługa.

Inteligentne prowadzenie użytkownika.

Funkcja inteligentnego prowadzenia użytkownika przedstawia na ekranie sugestie, które potrawy można przyrządzać razem. Dodatkowo wskazuje optymalne wykorzystanie powierzchni, np. w oparciu o temperaturę. Ponadto iZoneControl informuje, gdzie umieścić poszczególne produkty, aby zostały optymalnie przyrządzone. Pozwala to oszczędzać czas i energię.

Ręczne i inteligentne bony.

Aby zagwarantować jeszcze większą elastyczność, w jednej kadzi można zastosować bony ręczne i inteligentne. Jedyny warunek: strefy muszą pracować w trybie „smażenie”.

Każdą ze stref można nadzorować za pomocą czasomierza i uruchamiać z różnym czasem trwania przyrządzania oraz z różną lub identyczną temperaturą. Za pośrednictwem ekranu oraz sygnału akustycznego użytkownik informowany jest o zakończeniu pracy.

Czujnik temperatury rdzenia.

W jednej kadzi można wykorzystać dwa czujniki temperatury rdzenia, przy czym jeden czujnik temperatury rdzenia jest opcjonalny i należy go dodać za pomocą portu USB. W przypadku iVario XS oraz iVario Pro 2-S do dyspozycji są łącznie cztery czujniki temperatury rdzenia, w przypadku pozostałych modeli – dwa. Dzięki temu można wykorzystywać jeszcze więcej inteligentnych paragonów.

Zobacz również:

Zapytaj o cenę

Wybierz model i wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę

    Rational iVario