Oferta dla gastronomiiUrządzenia chłodnicze
Czas czytania: 8 minuty

Liebherr jako lider w branży chłodziarek i zamrażarek oferuje szeroką gamę niezawodnych urządzeń do zastosowania w celach komercyjnych. Wyjątkowa jakość, ponadczasowe wzornictwo oraz innowacyjność charakteryzujące produkty Liebherr są wyznacznikiem wielu lat doświadczenia w produkcji nowoczesnych urządzeń chłodniczych. 

Jakość

Od ponad 70 lat marka Liebherr gwarantuje innowacyjne, wysokiej jakości chłodziarki i zamrażarki. Przez cały proces tworzenia swoich artykułów, od początkowej koncepcji produktu, poprzez jego opracowanie, produkcję, aż do wypuszczenia na rynek, głównym celem firmy jest dostarczanie rozwiązań najwyższej jakości. 

Design

Urządzenia Liebherr do zastosowań profesjonalnych odznaczają się szczególnym połączeniem estetyki i funkcjonalności. Dzięki eleganckiemu i ponadczasowemu wzornictwu chłodziarki i zamrażarki spełniają najwyższe standardy związane z estetyką. Wyjątkowy wygląd urządzeń objawia się w wielu aspektach, od wykorzystania stali nierdzewnej podczas produkcji, po dobór najlepszych materiałów i komponentów we wnętrzu. 

Innowacja

Nieustanny rozwój wysokiej jakości produktów jest dla producenta niezmiernie ważny. Z tego względu wszystkie zakłady produkcyjne Liebherr dysponują centrami rozwoju wyposażonymi w nowoczesny sprzęt i posiadającymi wysoce wykwalifikowanych pracowników. Co więcej, urządzenia są wyjątkowo wydajne dzięki zastosowaniu w nich najnowocześniejszej elektroniki, połączonej z optymalnym systemem chłodzenia, które razem tworzą ekonomiczny i przyjazny dla środowiska produkt. 

Najwyższa wydajność dla profesjonalistów 

Chłodziarki i zamrażarki dla gastronomii, hoteli i branży mięsnej 

W gastronomii, hotelarstwie i cateringu wszystkim chłodziarkom i zamrażarkom stawiane są szczególnie wysokie wymagania. Decydując się na urządzenie firmy Liebherr, wybierają Państwo funkcjonalność, najwyższy poziom jakości i doskonałe wzornictwo. Firma Liebherr oferuje atrakcyjne rozwiązania, odgrywające kluczową rolę w zastosowaniach profesjonalnych: wysokiej jakości komponenty i maksymalną pojemność użytkową, dużą moc chłodzenia, jednorodność temperatury i wyjątkową łatwość utrzymania w czystości. Urządzenia firmy Liebherr przekonują niskim zapotrzebowaniem na energię i najwyższą wydajnością. Ponadto, są zaprojektowane zgodnie z wymogami normy HACCP i spełniają wysokie oczekiwania pod względem higieny. Urządzenia Liebherr oferują niezawodność przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. 

Chłodziarki i zamrażarki GN 2/1 z dynamicznym chłodzeniem i wnętrzem ze stali szlachetnej

Ekskluzywne serie ProfiPremiumLine i ProfiLine oferują wszystko, czego wymagający użytkownicy oczekują od nowoczesnych chłodziarek i zamrażarek: wysokowydajne komponenty chłodnicze zapewniają szybkie schładzanie produktów spożywczych przy niskim zużyciu energii. Moduł elektroniczny zgodny z wymogami HACCP umożliwia dokładne nastawienie temperatury. Ruszty posiadają regulację wysokości, dzięki czemu całą przestrzeń można wygodnie wykorzystać, zgodnie z własnymi preferencjami. 

Efektywne energetycznie odszranianie gorącym gazem. 

Odszraniaj rzadziej i szybciej: urządzenia są odszraniane tylko w razie potrzeby, ponieważ sterowanie elektroniczne oblicza optymalne cykle odszraniania na podstawie czasu pracy kompresora. Wydajny energetycznie gorący gaz skraca czas odszraniania z ok. 30 do ok. 10 minut – przy nieznacznym wzroście temperatury. Dzięki temu produktów spożywczych nie trzeba wyjmować podczas odszraniania, ponieważ nie są one narażone na niepotrzebne wahania temperatury.

Stabilne głęboko tłoczone prowadnice. 

Wnętrze ze stali szlachetnej posiada głęboko tłoczone prowadnice. Ponadto jest ono odporne na korozję, higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Ruszty mogą być obciążone maksymalnie do 60 kg. Pojemniki gastronomiczne 2/1 można wsuwać bezpośrednio na żebrowaniu. Głęboko tłoczona płyta podłogowa posiada odpływ gwarantujący maksymalną higienę oraz zaokrąglone narożniki zapewniające łatwe czyszczenie. 

Drzwi połówkowe dla sprzętu pełnowymiarowego. 

Szybki dostęp, zredukowana utrata ciepła i utrzymanie jakości towaru to szczególnie cenione rozwiązania w gastronomii, gdzie drzwi są ciągle otwierane. Często wykorzystywane produkty można przechowywać w górnej części urządzenia zapewniającej łatwiejszy dostęp, natomiast w dolnej części pozostaje dużo przestrzeni do składowania rzadziej potrzebnych artykułów. Dzięki mechanizmowi samozamykającemu podczas otwierania tracimy minimalną ilość zimnego powietrza, co pomaga zachować stabilną temperaturę i tym samym jakość przechowywanych produktów przez dłuższy czas. 

Układ obiegu powietrza gwarantujący optymalny rozkład temperatury.


Innowacyjny układ obiegu powietrza zapewnia przechowywanie produktów spożywczych bez utraty świeżości: dwa wentylatory kierują powietrze do parownika, który je schładza, następnie jest ono kierowane w dół. Dzięki temu powietrze stale cyrkuluje, a rozkład temperatury jest równomierny. 

Samozamykające się drzwi. 

Aby zapewnić wygodne wkładanie i wyjmowanie produktów, drzwi pozostają otwarte przy kącie 90°. Poniżej 60° drzwi zamykają się samoczynnie. Wbudowany pedał nożny w urządzeniach Profi PremiumLine umożliwia wygodne otwieranie drzwi, co stanowi szczególne ułatwienie wtedy gdy nasze ręce są zajęte (opcjonalnie dostępny również dla urządzeń ProfiLine). Kierunek otwierania drzwi można w łatwy sposób zmienić, a uszczelki w drzwiach można wymienić bez użycia narzędzi. 

Moduł elektroniczny ProfiPremiumLine ze zintegrowanym zapisem temperatury.


Zintegrowany zapis danych rejestruje i przechowuje minimalną i maksymalną temperaturę wewnętrzną dla dokumentacji zgodnej z HACCP. W razie odchyleń temperatury, wywołanych np. przedłużającym się otwarciem drzwi, elektroniczny system sterowania uruchamia alarm wizualny i dźwiękowy, chroniąc zawartość urządzenia. Wytrzymała klawiatura membranowa jest odporna na zabrudzenia i łatwa do czyszczenia. 

Chłodziarki i zamrażarki GN 2/1 z dynamicznym chłodzeniem i wnętrzem z tworzywa sztucznego

Chłodziarki i zamrażarki GN 2/1 z dynamicznym chłodzeniem i wnętrzem z tworzywa sztucznego są doskonałym rozwiązaniem dla branży gastronomicznej. Stanowią idealne połączenie dużej pojemności użytkowej, solidnego wykonania i wysokiej wydajności chłodzenia. Umożliwiają dokładne nastawienie temperatury w zakresie od +1°C do +15°C lub -2°C do +15°C (w urządzeniach GKv 5790 i GKv 5730). Gdy dysponujemy niewielką przestrzenią, idealnym rozwiązaniem są urządzenia z dynamicznym układem chłodzenia – dzięki kompaktowej budowie oferują maksymalną pojemność użytkową na małej powierzchni. 

Efektywne energetycznie odszranianie gorącym gazem w urządzeniach GGv.


Odszraniaj rzadziej i szybciej: urządzenia są odszraniane tylko w razie potrzeby, ponieważ sterowanie elektroniczne oblicza optymalne cykle odszraniania na podstawie czasu pracy kompresora. Wydajny energetycznie gorący gaz skraca czas odszraniania z ok. 30 do ok. 10 minut – przy nieznacznym wzroście temperatury. Dzięki temu produktów spożywczych nie trzeba wyjmować podczas odszraniania, ponieważ nie są one narażone na niepotrzebne wahania temperatury. 

Łatwe do utrzymania w czystości, wytrzymałe, praktyczne.


Gładkie i bezspoinowe wnętrza urządzeń są łatwe do utrzymania w czystości i zapewniają najwyższą higienę. Firma Liebherr stosuje wysokiej jakości polistyren – bardzo solidny i trwały materiał przeznaczony do kontaktu z żywnością. Wzmocnione ruszty mogą być obciążone maksymalnie do
45 kg lub 60 kg. W urządzeniach GKv 57 i 64: dwa pojemniki GN 1/1 mogą być wkładane obok siebie, a nie jeden za drugim. 

BlackSteel: elegancja, prestiż, doskonała estetyka. 

BlackSteel to bardzo atrakcyjna, przyciągająca spojrzenia, seria z czarnej stali nierdzewnej. Wysokiej jakości wykończenie materiału SmartSteel pozwala połączyć zaawansowaną technologię i ponadczasową elegancję ze szczególną głębią ostrości. Dzięki chropowatej powierzchni drzwi i ścian bocznych odciski palców są prawie niewidoczne. Po- wierzchnia jest również łatwa w czyszczeniu, co ogranicza konieczność konserwacji. 

Łatwy w obsłudze, precyzyjny moduł elektroniczny. 

Chłodziarki i zamrażarki są wyposażone w precyzyjne i łatwe w obsłudze sterowanie elektroniczne i cyfrowy wyświetlacz umożliwiający dokładne nastawienie temperatury. Dzięki funkcji wyboru trybu pracy wentylatora możliwe jest dostosowanie klimatu panującego w urządzeniu do indywidualnych potrzeb. Pokryta folią klawiatura membranowa jest odporna na zanieczyszczenia i łatwa do utrzymania w czystości. Optyczny i akustyczny alarm ostrzega przy odchyleniach temperatury, spowodowanych np. poprzez długotrwałe otwarcie drzwi, dzięki temu przechowywane produkty są lepiej chronione. Rozszerzony zakres temperatury od -2°C do +15°C w urządzeniach GKv 5730 i GKv 5790 jest idealny dla produktów, które powinny być przechowywane w temperaturze ok. 0°C. 

Chłodziarko-zamrażarka

Chłodziarko-zamrażarki GCv są zaprojektowane w taki sposób, by spełniać wszelkie wymagania stawiane urządzeniom do zastosowań profesjonalnych. Dwa kompresory i dwa oddzielnie regulowane obiegi chłodnicze umożliwiają indywidualne nastawianie temperatury – od +1°C do +15°C w chłodziarce oraz od -14°C do -28°C w zamrażarce.

Podwójna siła chłodzenia: dwa oddzielne obiegi chłodnicze, dwa kompresory.


W przeciwieństwie do wielu domowych urządzeń modele GCv są wyposażone w dwa kompresory i dwa oddzielnie regulowane obiegi chłodnicze. Dzięki temu temperatura może być nastawiana indywidualnie – od +1°C do +15°C w chłodziarce oraz od -14°C do -28°C w zamrażarce. Pomiędzy chłodziarką
i zamrażarką nie dochodzi do wymiany powietrza, pozwala to zapobiec wysychaniu przechowywanych produktów spożywczych i przenoszeniu zapachów. Takie rozwiązanie zapewnia również utrzymanie wysokiej wydajności chłodniczej. 

Chłodziarka i zamrażarka zamykane osobno. 

Chłodziarka i zamrażarka w urządzeniach GCv zamykane są osobno. Urządzenie posiada bardzo stabilne zamki oraz ergonomiczne uchwyty drążkowe. 

Chłodziarki i zamrażarki do zabudowy

Chłodziarki i zamrażarki do zabudowy firmy Liebherr umożliwiają optymalne wykorzystanie przestrzeni. Gdy dysponujemy niewielką powierzchnią, warto wykorzystać ją w efektywny sposób i wybrać urządzenie Liebherr, które oferuje wysoką wydajność i zachowanie świeżości produktów. W tych wyjątkowo energooszczędnych, kompaktowych urządzeniach produkty są zawsze przechowywane w idealnych warunkach chłodniczych.

Możliwość zabudowy pod blatem.

Wszystkie urządzenia można zabudować pod blatem. W tym celu potrzebne jest wycięcie wentylacyjne w blacie o powierzchni min. 200 cm2, od strony tylnej ściany urządzenia. Bez instalacji kratki wentylacyjnej nisza do zabudowy powinna być co najmniej o 3 cm wyższa niż urządzenie. Wysokość urządzeń (83 cm) jest dostosowana do specyficznej wysokości roboczej w gastronomii. Urządzenia FKUv są dostępne w wersjach z pełnymi lub szklanymi drzwiami.

Najnowocześniejsze moduły elektroniczne.

Urządzenia są wyposażone w wysokiej jakości sterowanie elektroniczne z dużym wskaźnikiem temperatury i wieloma praktycznymi funkcjami. Temperaturę można swobodnie regulować z dokładnością co do stopnia. Optyczny i akustyczny alarm ostrzega w przypadku niekontrolowanego wzrostu temperatury lub długotrwałego otwarcia drzwi. Funkcja automatycznego wyłączania wentylatora w urządzeniach FKUv ogranicza straty zimna w momencie otwarcia drzwi i zapewnia stabilność temperatury. Nowoczesne rozwiązania zapewniają niezakłóconą pracę urządzenia nawet w ekstremalnych warunkach lub przy częstym otwieraniu drzwi. W razie potrzeby można zwiększyć poziom wilgotności powietrza, poprzez uruchomienie wentylacji.

Oświetlenie LED w urządzeniach FKUv ze szklanymi drzwiami.


Urządzenia z serii FKUv są dostępne również ze szklanymi drzwiami umożliwiającymi przegląd i prezentację produktów. Jednoczęściowa rama drzwi jest bardzo solidna i elegancka. Energooszczędne oświetlenie LED zapewnia harmonijne i równomierne oświetlenie wnętrza i produktów, zużywając niewiele energii: diody LED są trwałe i znacznie tańsze w eksploatacji niż tradycyjne świetlówki. Niewielka ilość wytwarzanego ciepła nie wpływa negatywnie na jakość i świeżość produktów.

Samozamykające się drzwi (tylko w urządzeniach FKUv).

Wbudowana mechanika gwarantuje samoczynne zamykanie drzwi po każdym otwarciu. Pozwala to ograniczyć niepotrzebne straty zimna.

Obustronny montaż drzwi.

Kierunek otwierania drzwi można łatwo zmienić, dopasowując w ten sposób urządzenie do miejsca ustawienia.