Oferta dla gastronomiiUrządzenia chłodnicze
Czas czytania: 4 minuty

Szacowany czas czytania: 6 minut

Chłodziarki i zamrażarki wykorzystywane w piekarniach i cukierniach muszą charakteryzować się m.in. tolerancją na wysokie temperatury otoczenia, odpornością na kurz i mąkę obecne w powietrzu oraz częste otwieranie i zamykanie. Firma Liebherr oferuje innowacyjne rozwiązania, gwarantujące funkcjonalność oraz bezpieczeństwo podczas przechowywania produktów. Na stabilnych profilach szynowych typu L można wygodnie wsuwać standardowe blachy (60 cm x 40 cm i 60 cm x 80 cm).

Wnętrza ze stali chromoniklowej z zaokrąglonymi narożnikami są łatwe do utrzymania w czystości i gwarantują maksymalną higienę, natomiast nóżki z regulacją wysokości ułatwiają czyszczenie przestrzeni pod urządzeniami. Wysoka jakość wszystkich komponentów gwarantuje stabilną pracę urządzeń nawet w najcięższych warunkach eksploatacji.

Wieloletnie doświadczenie zdobyte w branży urządzeń chłodniczych przekłada się na bogaty wybór urządzeń zapewniających optymalne warunki przechowywania wypieków i pieczywa. Podczas tworzenia nowych chłodziarek i zamrażarek opracowujemy też innowacyjne technologie. Dlatego nasze urządzenia spełniają wymogi w zakresie jakości i bezpieczeństwa stawiane piekarniom i cukierniom.

Zależnie od modelu, temperatury w urządzeniach Liebherr do piekarni można regulować indywidualnie.

Strumień powietrza, generowany przez dwa bardzo wydajne i energooszczędne wentylatory, nie jest skierowany bezpośrednio na wyroby, zapewniając tym samym optymalne warunki chłodzenia delikatnych produktów w całym wnętrzu. Urządzenia Liebherr wyróżniają się wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami, które ułatwiają codzienną pracę

Żeby uzyskać optymalne warunki do przechowywania ciasta, półwypieków i gotowych produktów, koncentrujemy się na stabilności temperatury i łatwości użytkowania. Urządzenia Liebherr gwarantują idealne warunki chłodzenia nawet w wysokich temperaturach. Regulowane profile szynowe ułatwiają wsuwanie blach do pieczenia. Wysokiej jakości wykończenie wewnętrznych pojemników wykonanych ze stali chromoniklowej ułatwia ich czyszczenie.

Chłodziarki i zamrażarki piekarnicze z dynamicznym chłodzeniem i wnętrzem ze stali szlachetnej

Przegląd zalet

Specjalny ruch powietrza.

Dwa wysokowydajne wentylatory zapewniają optymalny klimat we wnętrzu urządzenia. Zimne powietrze nie jest kierowane bezpośrednio na delikatne produkty, gwarantuje to zachowanie jakości ciast czy też tortów. Urządzenia są standardowo wyposażone w maksymalną ilość szyn do blach piekarniczych.

Standardowe blachy.

Wnętrze ze stali chromoniklowej jest optymalnie przystosowane do wsunięcia blach piekarniczych. Na regulowanych profilach szynowych typu L można, w zależności od wielkości urządzenia, wygodnie wsuwać blachy do pieczenia w rozmiarach 60 cm x 40 cm lub 60 cm x 80 cm.

Zaprojektowane do pracy w wysokiej temperaturze otoczenia panującej w piekarni.

Solidna izolacja i odpowiednie komponenty sprawiają, że urządzenia dostosowane są do temperatury otoczenia wynoszącej od +10°C do + 40°C. Dlatego są one optymalnym rozwiązaniem dla profesjonalnych zastosowań, również w piekarniach.

Obustronny montaż drzwi.

Kierunek otwierania drzwi można łatwo zmienić bez dodatkowych elementów konstrukcyjnych, dopasowując w ten sposób urządzenie do miejsca ustawienia.

Optymalna wydajność chłodnicza.

Urządzenia są zaprojektowane do pracy w temperaturze otoczenia od +10°C do +40°C. Dzięki temu idealnie nadają się do zastosowania w gorącej piekarni, zawsze zapewniając optymalną wydajność chłodniczą. Wszystkie komponenty dobrano z myślą o intensywnej eksploatacji w piekarniach i cukierniach.

Precyzyjny moduł elektroniczny ProfiLine gwarantujący efektywność energetyczną.


Łatwy w obsłudze moduł elektroniczny oferujący zdefiniowane zakresy temperatur oraz regulację wilgotności, umożliwia nastawienie temperatury z dokładnością co do stopnia. Moduł elektroniczny gwarantuje również odszranianie urządzeń wyłącznie wtedy gdy jest to konieczne. Optyczny i akustyczny alarm ostrzega przy odchyleniach temperatury, spowodowanych na przykład przez dłużej otwarte drzwi, dzięki temu przechowywane produkty są lepiej chronione. Pokryta folią klawiatura jest odporna na zanieczyszczenia i łatwa do utrzymania w czystości.

Chłodziarki i zamrażarki zgodne z normą piekarską 60 x 40 cm i wnętrzem polistyrenowym

Przegląd zalet

Standardowe blachy do stosowania w piekarniach i cukierniach.


Wnętrze z tworzywa sztucznego jest optymalnie przystosowane do wsunięcia standardowych blach piekarniczych. Na regulowanych profilach szynowych typu L można wygodnie wsuwać blachy do pieczenia w rozmiarach 60 cm x 40 cm.

Komfortowa obsługa – wygodne wyjmowanie blach przy kącie otwarcia drzwi 90°.


Aby zapewnić komfort obsługi, drzwi pozostają otwarte przy kącie wynoszącym 90°. Umożliwia to wygodne wkładanie lub wyjmowanie większych ilości produktów.

Zapytaj o cenę

Wybierz model i wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę

    Chłodziarki piekarnicze z dynamicznym chłodzeniem i wnętrzem ze stali szlachetnej -

    Chłodziarka zgodna z normą piekarską 60 x 40 cm i wnętrzem polistyrenowym -

    Zamrażarki piekarnicze z dynamicznym chłodzeniem i wnętrzem ze stali szlachetnej -

    Zamrażarka zgodna z normą piekarską 60 x 40 cm i wnętrzem polistyrenowym -