AktualnościFiltry do wodyOferta dla gastronomii
Czas czytania: 5 minuty

W obszarach zastosowań w branży HoReCa, BWT water + more oferuje wiodące na rynku rozwiązania do uzdatniania każdej lokalnej wody. Jednak w szczególności na wrażliwym rynku gastronomicznym i automatów sprzedażowych niezmiennie wysoka jakość wody jest warunkiem koniecznym do ekonomicznego sukcesu firmy. Woda o najwyższej jakości sensorycznej jest istotnym ogniwem w łańcuchu wartości, ponieważ zapewnia właściwy smak wszystkim zależnym od niej produktom smakowym, takim jak specjały kawowe i inne gorące napoje, a tym samym gwarantuje stabilną i przewidywalną sprzedaż w dziedzinie szczególnie uzależnionej od akceptacji konsumentów.


Ponadto najczystsza woda optymalizuje procesy produkcyjne w wielu innych obszarach oraz sprzyja długiemu i bezawaryjnemu działaniu urządzeń wykorzystujących wodę w zastosowaniach profesjonalnych. A także: ma niezwykle duży wpływ na jakość końcowych produktów. Zapewnia np. zdrowe, apetycznie chrupiące warzywa w parowniku, puszyste wypieki z chrupiącą skórką w piekarniku czy błyszczące naczynia i szklanki bez kamienia w zmywarce.Od dawna podejrzewano, że niektóre składniki wody wpływają na smak przygotowywanej z niej kawy. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Zurychu pozwoliło obecnie na ilościowe przedstawienie tej empirycznie zdobytej wiedzy. Zespół badawczy, kierowany przez prof. Chahana Yeretziana, zastosował znormalizowaną procedurę do zbadania wpływu stosunku jonów wapnia (Ca2 +) i magnezu (Mg2 +) w wodzie na właściwości sensoryczne kawy.

Statystycznie zweryfikowana analiza smaku (metodą cupping) dała zaskakująco jasny obraz. Zmiana proporcji minerałów w wodzie na korzyść magnezu (Mg2+) powoduje zmianę dwóch ważnych parametrów smakowych ekstraktu kawy: goryczka (bitterness) i cierpkość (astringency) znacznie się zmniejszają. Ten wynik naukowców w pełni zgadza się z praktycznym doświadczeniem baristów na całym świecie, którzy wiedzą, że woda bogata w magnez zapewnia bardziej zrównoważone, pełne doznania smakowe kawy, do których dążą palarnie dla każdego rodzaju swojej kawy.

We wkładach filtra BWT bestmax PREMIUM nieuzdatniona woda jest nie tylko odwapniana, a wszystkie niepożądane cząsteczki usuwane w 5-​stopniowym procesie, ale także dodatkowo mineralizowana magnezem.
Magnez jest cennym nośnikiem smaku i zapewnia optymalną ekstrakcję podczas przygotowywania kaw i specjałów kawowych, co jest ważnym warunkiem uzyskania najlepszego smaku oraz właściwości sensorycznych produktów końcowych w gastronomii i automatów sprzedażowych – kawy i herbaty.Jako lider innowacji nieustannie rozwijamy nasze systemy filtrów do uzdatniania wody. Dzięki High Efficiency Technology (HET) na rynku ustalane są nowe standardy w zakresie wydajności. Nowy wymiar pojemności filtrów, wydajności i bezpieczeństwa jest wynikiem intensywnych prac badawczych inżynierów, chemików i technologów wody z grupy BWT.

Nowa technologia pod nazwą „High Efficiency Technology” (HET) zastosowana we wkładach filtra BWT bestmax czyni uzdatnianie wody jeszcze bardziej efektywnym.
Efekty te są osiągane dzięki ulepszonemu prowadzeniu przepływu, specjalnie zoptymalizowanemu materiałowi filtracyjnemu, nowemu typowi filtracji wstępnej węglem aktywnym przed wymieniaczem jonowym i maksymalnemu wykorzystaniu całego złoża filtracyjnego.

Tak działa High Efficiency Technology BWT.


Technologia odwróconej osmozy jest również szeroko stosowana w branży HoReCa od wielu lat. Zawsze wyzwaniem było przy tym uproszczenie instalacji, serwisu i obsługi urządzeń. Do tego potrzebna była rozległa wiedza techniczna. BWT water + more praktycznie na nowo przemyślała koncepcję odwróconej osmozy. Podstawowym celem było tutaj proste i wydajne użytkowanie zgodnie ze specyficznymi wymaganiami branży gastronomicznej. Rezultatem jest prawdziwa rewolucja. Technologia bestaqua ROC BWT.

Widoczną oznaką nowej generacji urządzeń jest innowacyjny moduł membranowy. Na pierwszy rzut oka wygląda jak jeden z milionów wypróbowanych i przetestowanych filtrów do wody BWT water+more. Ale cały sekret tkwi we wnętrzu tego modułu. Jest wyposażony w jedną z najpotężniejszych na świecie membran BWT, która działa, działa i działa… bezobsługowo i zawsze bardzo wydajnie. System odwróconej osmozy BWT bestaqua ROC demonstruje swoje mocne strony przede wszystkim wtedy, gdy substancji towarzyszących w nieuzdatnionej wodzie jest dużo lub zapotrzebowanie na czystą wodę jest wysokie, a także gdy istnieje potrzeba znormalizowanego uzdatniania wody, które zapewni niezawodne wyniki na całym świecie.


Zasadniczo nieuzdatniona woda jest tłoczona przez specjalną membranę pod ciśnieniem. Praktycznie wszystkie rozpuszczone sole (jony) są w ten sposób zatrzymywane (w koncentracie), dzięki czemu uzyskuje się najczystszą i praktycznie zdemineralizowaną wodę (permeat).


Jedna głowica filtra do wszystkich wkładów filtra. System przyłączy ma decydujące znaczenie dla prostego i bezpiecznego montażu każdego wkładu filtra. Bazując na koncepcji BWT besthead FLEX, także tutaj przemyśleliśmy wszystko na nowo. Rezultatem jest unikalna w skali światowej koncepcja, zoptymalizowana pod kątem potrzeb sektora gastronomicznego i automatów sprzedażowych. BWT besthead FLEX to unikalne na całym świecie kompletne rozwiązanie zapewniające maksymalną elastyczność w każdej sytuacji montażowej i w zakresie wymiarów połączeń.


Koncepcja BWT besthead FLEX ze wszystkimi opcjonalnymi komponentami nie wymaga żadnych dodatkowych elementów. Od kranu przez głowicę filtra BWT besthead FLEX, aż do końcowego przyłącza. Wszystko z jednego źródła i w 100% bezpieczne dzięki wysokiej jakości wykonania, bez ryzyka, które może wyniknąć z zastosowania dodatkowych złączy.


Dzięki elastycznemu systemowi przyłączy, których ustawienie można zmieniać o 30°, każda głowica filtra BWT besthead FLEX może być indywidualnie dostosowana do każdej sytuacji montażowej, zarówno po stronie wlotowej, jak i na wylocie wody do kranu. Praktycznie unika się ryzyka związanego z mocno zgiętymi lub nawet załamanymi wężami. Szeroka gama dostępnych przyłączy eliminuje również potrzebę łączenia przyłączy o różnych wymiarach za pomocą reduktorów lub dodatkowych łączników. Wszystko pasuje od razu.


Wszystkie dostępne węże i przyłącza koncepcji BWT besthead FLEX wykonane są w 100% z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Nasze węże nie zawierają żadnych metalowych powierzchni, które mogłyby wejść w kontakt z wodą. Wszelkie ryzyko uwolnienia np. jonów metali ciężkich do przefiltrowanej wody, jakie może wystąpić przykładowo w przypadku

Sposób działania koncepcji BWT Besthead FLEX