BufetOferta dla gastronomiiWyposażenie barowe
Czas czytania: 4 minuty

Szacowany czas czytania: 8 minut

Profesjonalna wyciskarka do Zummo Z1 Nature to produkt klasy premium przeznaczony głównie do lokali o ograniczonej przestrzeni. Podobnie jak pozostałe modele wyciska sok z kilku rodzajów owoców cytrusowych w różnym rozmiarze (EVS). Profesjonalna wyciskarka Zummo Z1 Nature to idealna opcja dla: lodziarni, barów hotelowych, biur, piekarni, poczekalni, kuchni, cukierni i bufetów.

Profesjonalna wyciskarka do cytrusów z serii Z1 to najmniejsza propozycja z palety Zummo z innowacyjnym systemem pionowego cięcia cytrusów EVS. Pomimo małych wymiarów jest tak samo funkcjonalna jak inne modele Zummo. Zummo Z1 umożliwia wyciskanie świeżych soków z kilku rodzajów cytrusów w rozmiarze od 55 mm do 90 mm. Zaprojektowana została na bazie legendarnego modelu Z06. Wyciskarka została wykonana w całości z najwyższej jakości matowej stali nierdzewnej klasy A1 oraz elementów wykonanych ze specjalnego stopu i trwałego tworzywa odpornego na zarysowania.

Wyciskaj dokładnie wszystkie cytrusy w rozmiarze od 45 mm do 90 mm z możliwością regulacji siły ścisku 

patent Zummo i jedyna taka opcja na rynku !

Przyciemniony panel przedni został wyposażony w nowoczesny programowalny wyświetlacz LED w kolorze seledynowym, wyświetlającym inteligentne wskazówki prawidłowego ułożenia elementów wyciskarki w języku polskim. Standardem jest również fotokomórka, która po przełączeniu w tryb aktywny uruchamia urządzenie w chwili pojawienia się owoców w podajniku. Grafitowe wykończenie elementów składowych nadaje wyciskarce luksusowy charakter, co ma kluczowy wpływ na pozytywny odbiór i zainteresowanie klientów.

Z1 wyposażona jest w opatentowany przez Zummo unikalny system pionowego wyciskania owoców EVS ADVANCED®. Olejki, które nadają wyciskanym sokom gorzki i nieprzyjemny posmak znajdują się w skórkach owoców. System EVS® w wyciskarkach Zummo zapobiega temu problemowi ograniczając kontakt skórki z elementami urządzenia i wyciskając tylko sok znajdujący się w miąższu. Specjalna konstrukcja systemu EVS® zapobiega zakleszczeniu owoców i minimalizuje rozpryski soku, przez co urządzenie jest bardziej wydajne i łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Zestawy do wyciskania owoców

System EVS® stworzony został z myślą o zmaksymalizowaniu wydajność wyciskarek Zummo. Niezależnie od użytych owoców cytrusowych i niezależnie od ich wielkości. Maksymalizacja wydajności wyciskarek nigdy nie była tak łatwa ani szybka – wystarczy wybrać odpowiedni zestaw do ekstrakcji soku, który dostosowany jest do rozmiaru owoców, które zamierzasz wycisnąć.

Model Z1 wyciska sok z owoców o średnicy od 55-70 mm oraz opcjonalnie może być wyposażony w dodatkowy zestaw do wyciskania dla cytrusów o średnicy 65-90 mm.

Zestawy do ekstrakcji soków są dostępne w różnych kolorach: pomarańczowym i bordowym. Każdy kolor odpowiada rozmiarowi zestawu, dzięki czemu można go łatwo zidentyfikować.

 • Zestaw M: pomarańcze i cytryny: 55-70 mm
 • Zestaw L: duże pomarańcze, grejpfruty i granaty: 65-90 mm (opcja)

Higiena

Prosty w obsłudze proces czyszczenia wyciskarek jest istotnym elementem pracy urządzenia. Zachowanie odpowiedniej czystości podczas wyciskania soku ułatwia pracę personelowi, jak również poprawia wydajność ekstrakcji. 

Czyszczenie i higiena w 4 krokach:

• Zdemontuj części w dosłownie kilka minut
• Umyj je ręcznie, neutralnym mydłem lub w zmywarce (z wyjątkiem frontowej pokrywy)
• Zdezynfekuj części środkiem, który nadaje się do kontaktu spożywczego.
• Zamontuj czyste elementy wyciskarki

Cechy charakterystyczne

 • Obudowa wyciskarki – w całości stal nierdzewna klasy A1
 • Wewnątrz urządzenia znajdują się wysokowydajne stalowe ślizgi zapewniające wyciśnięcie kilkuset tysięcy cytrusów.
 • Filtr 3mm 
 • Wyświetlacz LED w języku polskim z programatorem oraz wskaźnikiem prawidłowego ułożenia elementów
 • Automatyczny podajnik owoców tzw. rynienkowy 
 • System pionowego cięcia cytrusów EVS – najwyższa higiena wyciskania, możliwość dokładnego wyciskania małych i dużych cytrusów ( 55mm – 90mm )
 • Gwarancja najwyższej higieny oraz wydajności w skali światowej ( Wyciskaj nawet o 15% soku więcej niż zwykłe systemy rotacyjne )
 • Wyniki badania czystości soku w porównaniu ze standardowymi systemami rotacyjnymi  zrealizowanymi przez AINA .
 • Regulowana siła ścisku dopasowywana do grubości skórki oraz odmiany cytrusów. 
 • Duża pojemność kosza bocznego / kolory do wyboru
 • Aktywny system dzwiękowy z  blokadą informujący o zapełnieniu koszy – informacja pojawia się również na wyświetlaczu.

SYSTEM WYCISKANIA EVS® ADVANCED

Opatentowany przez Zummo unikalny system pionowego wyciskania owoców. Urządzenie tnie owoce prostopadle na całym etapie procesu, wyciskając je w pozycji pionowej. Dzięki dostosowaniu siły docisku górnych łapek, system zapobiega kontaktowi oraz naruszeniu gorzkiej skórki cytrusa. W efekcie wyciśnięty sok ma wyjątkowy smak oraz czystość i klarowny wygląd, pozbawiony zanieczyszczeń oraz posmaku goryczy.

CZUJNIK OBECNOŚCI OWOCÓW

Wyciskarka uruchamia się automatycznie, gdy czujnik kontaktowy (Contact Sensor), znajdujący się w wyposażeniu standardowym, wykryje owoce na podajniku. Zatrzymuje się również automatycznie, gdy na podajniku nie ma owoców, po czym urządzenie przechodzi w tryb czuwania.

ZESTAWY DO WYCISKANIA OWOCÓW

Urządzenia Zummo wyposażone są w dodatkowe zestawy do wyciskania soku o różnych rozmiarach. Charakterystyczna kolorystyka każdej serii ułatwia dopasowanie odpowiedniej wielkość zestawu do średnicy owoców.
Średni (M – 55-75 mm) – kolor pomarańczowy
Duży (L – 65-90 mm) – kolor bordowy (opcja)

KOLORYSTYKA POJEMNIKÓW

Model Z1 Nature wystepuje w 4 gamach kolorystycznych pojemników na odpady:

 • czarny
 • pomarańczowy
 • beżowy
 • brązowy

OPCJONALNY KOSZ NA OWOCE

Zummo Z1 zawiera kosz ze stali nierdzewnej jako opcjonalne akcesorium, które jest łatwe do instalacji i umożliwia przechowywanie 2,5 kg pomarańczy.

Dane techniczne

Zapytaj o cenę

Wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę

  kolor:
  opcjonalny kosz na owoce: