Akcesoria kuchenneAktualnościOferta dla gastronomiiOferta dla sklepówPiecePiece konwekcyjno-parowe
Czas czytania: 9 minuty

Akcesoria Rational muszą być wytrzymałe, być w stanie znieść codziennie użytkowanie w kuchniach profesjonalnych – dopiero wtedy tace do grillowania i pieczenia pizzy, Podstawa na talerze, CombiFry i okapy kondensacyjne zasługują na miano oryginalnych akcesoriów RATIONAL. To właśnie one umożliwiają korzystanie z możliwości iCombi Pro i iCombi Classic w pełnym zakresie. Tylko dzięki nim może udać się przyrządzanie produktów wstępnie smażonych, kurczaków, wypieków i warzyw z grilla. Nawet stek otrzymuje apetyczne paski z grilla. Aby optymalnie wykorzystywać swoje urządzenia. Aby nie trzeba było przerywać pracy z uwagi na uporczywe zabrudzenia, uciążliwe uszkodzenia i przegrzane akcesoria.

Gorące. Tłuste. Pełne załadunki.

Akcesoria do iCombi są w stanie wytrzymać wiele.

Grillowanie i smażenie – Wyższa wydajność produkcyjna, lepsze rezultaty.

Powłoka TriLax

Akcesoria RATIONAL z powłoką TriLax odznaczają się wysokim przewodnictwem termicznym, zostały opracowane z myślą o grillowaniu, smażeniu i pieczeniu i są wytrzymałe na temperatury do 300°C. Dodatkowo wytrzymała powłoka zapobiegająca przywieraniu wspomaga przyrumienienie.

 1. Blacha do smażenia i pieczenia– Uniwersalna blacha do przyrządzania ryb, mięsa, drobiu w kawałkach, smażonych ziemniaków, warzyw, wypieków i wielu innych produktów. Z zachowaniem soczystości i chrupiącymi skórkami.
 2. Taca do grillowania i smażenia – Do grillowania soczystych mięs, ryb lub warzyw. Ze stroną z klasycznym wzorkiem grillowym i stroną z krawędzią dookoła umożliwiającą przyrządzanie produktów krótko smażonych. Idealne uzupełnienie podczas pracy w trybie à la carte.
 3. Taca do grillowania i pieczenia pizzy – Strona do pieczenia pizzy ze świeżego ciasta lub convenience, podpłomyków i tradycyjnej pity. Druga strona do grillowania warzyw, ryb i mięsa.
 4. Multibaker – Do optymalnego porcjowania takich potraw, jak jaja sadzone, omlety, placki ziemniaczane czy tortille z zachowaniem jednakowych wielkości porcji.
 5. Ruszt grillowy w kratkę i paski – Z klasycznymi paskami grillowymi z jednej strony, z drugiej – oryginalny amerykański wzór w stylu steakhouse. Wyjątkowo wytrzymały i trwały. Brak konieczności wstępnego rozgrzewania.
 6. Ruszt CombiGrill – Do przyrządzania potraw grillowanych w dużych ilościach. Wstępne rozgrzewanie rusztu nie jest konieczne.
 7. Ruszt do załadunku – Idealne uzupełnienie rusztu CombiGrill. Do przyrządzania cienkich produktów z grilla, takich jak błyskawiczne steki lub warzywa. Wystarczy ułożyć je na ruszcie do załadunku, który następnie należy umieścić na rozgrzanym ruszcie CombiGrill, a po zakończeniu wyjąć z urządzenia.
 8. Forma do smażenia i pieczenia – Do przyrządzania klasycznych dań z patelni, takich jak placki ziemniaczane, tortille, quiche, naleśniki lub małe ciasta, jak np. tarta tatin. Falowane denko zapewnia szybkie przewodnictwo termiczne. Z tacami do przenoszenia ułatwiającymi obsługę.
 9. Pojemniki emaliowane „w marmurek” – Z zaokrąglonymi narożami, zapobiegającymi stratom przy porcjowaniu ciast i zapiekanek. Dzięki wysokiemu przewodnictwu cieplnemu pojemniki doskonale sprawdzają się do smażenia, duszenia, podsmażania i pieczenia. Praktycznie niezniszczalne.

Zastosowania specjalne – Aby wszystkie wyjątkowe dania wyśmienicie się udawały.

 1. Ruszt Superspike do kurczaków i kaczek – Znacznie krótsze czasy przyrządzania dzięki pionowemu ustawieniu drobiu i związanemu z tym efektowi komina. Wyjątkowo soczyste mięso piersi drobiowych i równomiernie przyrumienione skórki.
 2. Ruszt Superspike do kurczaków i kaczek – Znacznie krótsze czasy przyrządzania dzięki pionowemu ustawieniu drobiu i związanemu z tym efektowi komina. Wyjątkowo soczyste mięso piersi drobiowych i równomiernie przyrumienione skórki.
 3. CombiFry – Przyrządzanie dużych ilości produktów wstępnie smażonych, takich jak paluszki rybne, frytki lub łódeczki ziemniaczane bez dodatkowego tłuszczu. Smaczne i zdrowe.
 4. Ruszt do żeberek spareribs – Optymalne obłożenie urządzenia dzięki pionowemu ułożeniu żeberek, do 3,5 kg na jeden ruszt.
 5. Sztyce do grilla i Tandoori – Z okrągłym, kwadratowym lub prostokątnym przekrojem o różnych średnicach, do przyrządzania mięsa, ryb, drobiu lub warzyw.
 6. Potato Baker – Do przyrządzania pieczonych ziemniaków i kukurydzy bez folii aluminiowej i nawet o 50% szybciej.
 7. Rożen do pieczenia jagnięcia lub prosiaka – Do łatwego przyrządzanie całych jagniąt lub prosiąt o masie do 30 kg.

Wypieki – Tak powstaje prawdziwa jakość.

 1. Formy na muffiny i tymbale – Z wysoce elastycznego materiału, o optymalnych właściwościach zapobiegających przywieraniu, do przyrządzania muffinów i deserów. Pojemność 100 ml.
 2. Forma do smażenia i pieczenia – Doskonałe do małych ciast, np. tarte tatin. Falowane dno zapewnia szybkie rozprowadzanie temperatury na całej powierzchni. Ze specjalnie ukształtowanymi tacami do przenoszenia ułatwiającymi obsługę.
 3. Blacha do smażenia i pieczenia – Uniwersalne akcesorium do pieczenia: Bułki, croissanty, ciasto duńskie i wiele więcej – z równomiernym przyrumienieniem, chrupiącą skórką i puszystym wnętrzem.
 4. Perforowana blacha do pieczenia – Idealna do pieczenia chleba, bułek, precli oraz produkcji wszystkich rodzajów produktów wstępnie wypieczonych.
 5. Pojemnik emaliowany „w marmurek” – Naroża pojemników są wyprofilowane w sposób zapobiegający stratom podczas przyrządzania ciast i zapiekanek. Bardzo dobre właściwości przenoszenia ciepła, gwarantujące równomierne przyrumienienie i puszystość ciast.
 6. Stelaż ruchomy, norma piekarnicza – Stelaż ruchomy zastępuje stelaż zawieszany. Umożliwia szybki załadunek i rozładunek urządzenia, jest wykonany z wysokiej jakości stali szlachetnej, spełniającej najwyższe wymogi jakościowe i optymalnie dostosowany do urządzeń RATIONAL.
 7. Stelaż zawieszany, norma piekarnicza – Dzięki konstrukcji w kształcie litery L Stelaż zawieszany można w prosty sposób załadować blachami do pieczenia. A dzięki powiększonym odstępom między szynami można w pełni wykorzystać całą pojemność urządzenia RATIONAL, również w przypadku wyższych wypieków. Z wysokiej jakości stali szlachetnej, spełniającej najwyższe wymogi jakościowe.

Akcesoria GN – Standardowo lepsze.

 1. Pojemnik perforowany – Wszechstronne, wytrzymałe i trwałe akcesorium do gotowania warzyw na parze lub stosowania w bufecie. Dzięki maksymalnej perforacji produkty są przyrządzane równomiernie, zachowują kolory i wartości odżywcze.
 2. Pojemniki – Materiał pojemników RATIONAL jest grubszy od standardowego nawet o 33%. Gwarantuje to maksymalną stabilność, również w przypadku dużych załadunków, a także optymalną trwałość i wygodną obsługę bez ostrych krawędzi.
 3. Ruszt – Doskonały do przyrządzania dużych pieczeni. Z wyjątkowo stabilnej i trwałej stali szlachetnej.

Dodatki specjalne – Jeszcze więcej możliwości.

 1. VarioSmoker – Wędzone aromaty bez konieczności posiadania pieca wędzarniczego – bezpośrednio z pieca konwekcyjno-parowego. VarioSmoker umożliwia nadawanie mięsom, rybom i warzywom naturalnego aromatu wędzonego, którego intensywność można dostosować zgodnie z upodobaniem. Przyrządzanie potraw w niskich temperaturach także nie jest wyzwaniem. Dzięki rozwiązaniu Włącz & Pracuj początki przygody z wędzeniem są bardzo proste: inteligentne ścieżki przyrządzania potraw w iCombi Pro umożliwiają sterowanie VarioSmoker za pośrednictwem portu USB i gwarantują optymalne i profesjonalne rezultaty gotowania i wędzenia.
 2. Prowadnice – Łatwe wysuwanie akcesoriów do przyrządzania potraw ułatwia załadunek i rozładunek produktów w trybie à la carte.
 3. Podłączane na zewnątrz czujniki temperatury rdzenia – Specjalny, bardzo cienki czujnik temperatury rdzenia sous vide zapewnia precyzyjne osiąganie temperatury w produkcie bez zakłócania warunków próżniowych w woreczku. Zewnętrzny czujnik temperatury rdzenia można stosować jako zamiennik wewnętrznego czujnika temperatury rdzenia.

Finishing – Konsekwentne oddzielenie produkcji od serwowania potraw.

 1. Systemy bankietowe – Niezależnie od liczby porcji: 20, 100 czy kilka tysięcy – dzięki procesom Finishing potrawy można bez stresu, pośpiechu i zatrudniania dodatkowych pracowników przyrządzić na wyznaczony czas. Wystarczy przygotować odpowiednią liczbę talerzy na zimno i przechować je w chłodni na Podstawau na talerze. Na krótko przed zaserwowaniem dań talerze są przyrządzane jednocześnie z wykorzystaniem procesu Finishing. System Finishing zawiera wszystkie akcesoria, umożliwiające rozpoczęcie pracy (Podstawa na talerze, pokrowiec Thermocover, wózek transportowy).
 2. Stelaż na talerze – Wykonany z wysokiej jakości stali szlachetnej i optymalnie dostosowany do urządzeń. Przeznaczony do załadunku i rozładunku do 120 gotowych talerzy w iCombi Pro 20-2/1 (o średnicy do 31 cm).
 3. Pokrowiec Thermocover – Wykonany ze specjalnych materiałów izolacyjnych, przeznaczony do utrzymywania temperatury potraw przez nawet 20 minut. Szybkie zamykanie i otwieranie dzięki zamknięciu magnetycznemu. Ponadto łatwy w czyszczeniu i zajmujący niewiele miejsca po złożeniu.
 4. Szyna wjazdowa do stelaża ruchomego – Przeznaczona do szybkiego i ergonomicznego załadunku i rozładunku stelaży ruchomych oraz stelaży na talerze. Wymagana dla urządzeń Modelu 6-1/1, 6-2/1, 10-1/1 i 10-2/1.
 5. Wózek transportowy – Prosty załadunek i rozładunek stelaży na talerze w urządzeniach stołowych. Dzięki dużym, cichym i higienicznym podwójnym kółkom skrętnym gwarantuje bezpieczny transport potraw. Dostosowany do wysokości stelaży. Wersja z regulacją wysokości dla blatów roboczych.
 6. Wózek transportowy do Combi-Duo – Przeznaczony do prostego i bezpiecznego załadunku i rozładunku obu urządzeń jednocześnie. Konieczne posiadanie oddzielnej szyny wjazdowej do Combi- Duo.

Combi-Duo – Podwójna moc na mniejszej przestrzeni.

 1. Combi-Duo – Dwa urządzenia połączone ze sobą. Gdy dostępna jest ograniczona przestrzeń, a w tym samym czasie konieczne jest gotowanie na parze i grillowanie, a dodatkowo trzeba wykonywać wiele innych zadań, do dyspozycji są dwa urządzenia, którymi można opcjonalnie sterować za pomocą górnego. Większa wygoda. Większa elastyczność.
 2. Zestaw montażowy dla zintegrowanego odprowadzania tłuszczu do urządzeń Combi-Duo – Niezawodnie zbiera skapujący tłuszcz z komory i odprowadza go do zbiornika. Różne wersje w zależności od wariantu ustawienia.
 3. Warianty ustawienia dla Combi-Duo – Zestaw poziomujący i podstawy wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej, zapewniające stabilne i poprawne ustawienie.

Podstawy – Stabilne. Kompaktowe. Praktyczne.

Zestaw poziomujący i podstawy – W celu stabilnego i wypoziomowanego ustawienia urządzenia RATIONAL do dyspozycji są podstawy wykonane z wysokiej jakości stabilnej stali szlachetnej w różnych wersjach: otwartej, zamkniętej po bokach lub całkowicie zamkniętej z drzwiami. Prowadnice umożliwiają przechowywanie akcesoriów. Wersje mobilne na stabilnych kółkach skrętnych z hamulcem umożliwiają elastyczne ustawianie urządzenia w kuchni. Wszystkie podstawy są wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP.

Warianty ustawienia – Bardzo praktyczne.

 1. Zestaw montażowy do iCombi Pro XS 6-2/3 i CombiMaster Plus XS – Liczy się również wygląd – dlatego też z wykorzystaniem tego zestawu montażowego małe urządzenie można zintegrować w strefę gotowania pokazowego. Uwzględniono miejsce na okap, więc można zamontować UltraVent lub UltraVent Plus. Zestaw obejmuje komplet osłon przed zabrudzeniami w trudno dostępnych miejscach.
 2. Urządzenie wolnostojące w wersji mobilnej (Model 20-1/1, 20-2/1) – Specjalna rama z czterema wytrzymałymi kółkami skrętnymi z hamulcem, na której montowane jest urządzenie, gwarantuje jego łatwe przemieszczanie.
 3. Urządzenie stołowe w wersji mobilnej (Model 6-1/1 – 10-2/1) – Urządzenie stołowe jest na stałe przykręcane do podstawy II w wersji mobilnej. Boczne pałąki chronią urządzenie, a w połączeniu z dużymi stabilnymi kółkami ułatwiają jego przemieszczanie.

Technologia wentylacyjna – Aby zapewnić odpowiednie warunki pracy.

 1. UltraVent – Dzięki technologii kondensacyjnej okap UltraVent wiąże wydostające się opary. Przyłącze zewnętrzne lub rozszerzenie dotychczasowej instalacji wentylacyjnej nie jest dla tego okapu konieczne.
 2. UltraVent Plus – Okap UltraVent Plus jest wyposażony w technologię kondensacyjną UltraVent oraz w specjalną technologię filtracyjną. Pozwala ona zarówno skraplać parę, jak i unikać powstawania Modelowych dla grillowania i pieczenia oparów i uciążliwego dymu. Dzięki temu można instalować urządzenia RATIONAL także w krytycznych miejscach – na przykład w strefach wyeksponowanych.
 3. Okap wentylacyjny – Opary są automatycznie odprowadzane z komory i odsysane w razie otwarcia drzwi (bez technologii kondensacyjnej). Konieczne jest przyłącze zewnętrzne.

Akcesoria do montażu – Odpowiedź na każde wyzwanie.

 1. Rampa wjazdowa – Przy pomocy rampy wjazdowej można wyrównać spadki (do 3%) w podłodze kuchennej. Zapewnia to bezwstrząsowy wjazd podstawy ruchomych do urządzenia RATIONAL.
 2. Podwyższenie urządzenia – Podwyższa prześwit urządzenia o 70mm. Podstawę ruchomą należy odpowiednio dostosować do wysokości urządzenia.
 3. Osłona termiczna dla prawej i lewej ścianki bocznej – Późniejsza instalacja osłony termicznej umożliwia ustawienie źródła ciepła (np. grilla) blisko prawej lub lewej ścianki bocznej urządzenia.
 4. Zabezpieczenie przeciwwypływowe (tylko dla urządzeń gazowych) – Do odprowadzania spalin rurą (średnica rury spalin 180mm).
 5. Zaczep na uchwyt stelaża ruchomego – Uchwyt stelaża ruchomego ma dzięki temu stałe miejsce i jest zawsze pod ręką (dołączony do urządzeń wolnostojących).
 6. Przerywacz kondensacji – Powoduje przyspieszone wydobywanie się pary wodnej i innych oparów z rury odpowietrzającej. Para i wyziewy są dzięki temu kierowane do układu wentylacyjnego za pomocą przewodu rurowego.
 7. Przedłużenie stołu – Zapobiega zabrudzeniom i zbieraniu się wody przez uszczelnienie spodu urządzenia iCombi Pro 6-1/1 i 10-1/1 w ramach instalacji na blacie o głębokości 700 mm.
 8. Zestaw podłączeniowy – Złożony z węża doprowadzającego wodę (2 m) i rur odpływowych DN 50.
 9. Uchwyt ścienny – Do zajmującego niewiele miejsca montażu na ścianie. Mocowanie i materiały mocujące nie są dołączone do zestawu i należy ustalić je z architektem/statykiem oraz inwestorem budowlanym.

Produkty pielęgnacyjne – Higienicznie czyste.

 1. Tabletka myjąca Active Green (do iCombi Pro oraz iCombi Classic) – Czyste urządzenie, ekologiczne rozwiązanie: tabletka myjąca z nową recepturą nie zawiera fosforanów i fosforu, a dodatkowo pozwala ograniczyć zastosowanie chemii nawet o 50%*. Bezkompromisowa siła czyszczenia i higiena. Umożliwia błyskawiczne czyszczenie bieżące iCombi Pro w zaledwie 12 minut.
 2. Tabletka myjąca (do wszystkich SelfCookingCenter i CombiMaster Plus) – Wysoce skoncentrowane, wydajne tabletki myjące z intensywnym składnikiem aktywnym zapewniającym wysoką moc czyszczenia.
 3. Tabletka pielęgnacyjna (do iCombi Pro, iCombi Classic i SelfCookingCenter z Efficient CareControl) – Substancje pielęgnacyjne aktywnie chronią przed osadzaniem się kamienia w generatorze pary jeszcze przed jego powstaniem i wydłużają żywotność urządzenia. Niezawodne bezpieczeństwo pracy bez konieczności zmiękczania wody i uciążliwego odkamieniania.
 4. Tabletka nabłyszczająca (do SelfCookingCenter bez Efficient CareControl i CombiMaster Plus) – Aktywna ochrona i wydłużona żywotność dzięki wysoce wydajnym substancjom pielęgnacyjnym. Komora urządzenia jest higienicznie czysta i błyszcząca.
 5. Tabletka przeciwpieniąca (do wszystkich iCombi Pro, iCombi Classic, SelfCookingCenter i CombiMaster Plus) – Ograniczają pianę w przypadku silnie pieniących się rodzajów wody.
 6. Preparat myjący do silnych zabrudzeń (dla wszystkich CombiMaster i ClimaPlus Combi) – Płyn czyszczący zapewniający higieniczną pielęgnację urządzenia.
 7. Specjalistyczny preparat do mycia (do wszystkich CombiMaster i ClimaPlus Combi) – Do usuwania zabrudzeń powstałych podczas gotowania < 200°C, nieżrący.
 8. Preparat nabłyszczający, w płynie (do ClimaPlus Combiz CleanJet)
 9. Odkamieniacz (do SelfCookingCenter bez Efficient CareControl, CombiMaster, ClimaPlus Combi) – Do skutecznego odkamieniania generatora pary za pomocą specjalnych substancji pielęgnacyjnych.
 10. Ręczny spryskiwacz ciśnieniowy – Z mocnego tworzywa sztucznego, wytrzymały i łatwy w obsłudze. Za pomocą wbudowanej pompy wytwarzane jest nadciśnienie, które naciśnięciem przycisku można skierować na zabrudzone miejsca z wykorzystaniem płynnego środka czyszczącego lub preparatu spłukującego.