Oferta dla gastronomii
Czas czytania: 2 minuty

Naczynia niemieckiej firmy WECK to kultowe słoiki i butelki o unikalnym kształcie, którym zawdzięcza swoją nazwę wekowanie. Idealne do wszelkiego rodzaju przetworów, mogą być również świetnie wykorzystane w restauracjach czy cateringu jako niebanalny pojemnik czy naczynie nadając potrawom dodatkowy charakter.

Johann Weck zaproponował wzór szkalnych słoików i butelek ze szklanym wieczkiem i kauczukową uszczelką już w 1900 roku. Wkrótce potem w Oflingen (Niemcy) powstała spółka produkująca szklany asortyment pod znaną na całym świecie marką WECK. Firma WECK stale udoskonala swoje produkty. Oprócz słoików i butelek, WECK GmBH produkuje również cenione przez architektów i klientów „szklane cegły” używane w budownictwie i do dekoracji wnętrz. Słoje i urządzenia do konserwowania żywności firmy WECK są obecne w Polsce od czasów II Rzeczypospolitej.

Ekologiczne i trwałe szkło WECK

Wybierając produkty firmy WECK unikasz pułapki „jednorazowości”. Szkło jest grube i trwałe, posiada doskonałe cechy fizyczne. Kupując produkty wielorazowego użytku w sumie płacisz mniej i wspierasz oszczędne gospodarowanie zasobami naturalnymi naszej planety. Słoiki i butelki produkowane są ze szkła sodowo-wapniowego. Spinki WECK, służące w procesie konserwacji przetworów, są wykonane z najwyższej jakości, nierdzewnej stali INOX. Uszczelki WECK są wolne od fenoli i wykonane są z naturalnego kauczuku pozyskiwanego z kontrolowanych, legalnych plantacji. 

Wysoka jakość produktów marki WECK

Wszystkie szklane elementy naszych słoików sygnowane logiem firmy WECK produkowane są w Niemczech. Wysoką jakość produktów szklanych oraz wszystkich elementów mających bezpośrednią styczność z żywnością, potwierdzają stosowne certyfikaty wydane przez niezależne instytucje badawcze w Niemczech i Unii Europejskiej.

Produkty firmy WECK są do nabycia w naszym sklepie internetowym:

https://ekuchnia.com/search/96,1,default-asc/text=weck::/pl.html