Oferta dla gastronomiiUrządzenia chłodnicze
Czas czytania: 5 minuty

Dlaczego używanie szybkoschładzarek jest istotne?

Schładzarki przemysłowe to urządzenia zaprojektowane do szybkiego obniżania temperatury żywności tak, aby mogła ona przejść z temperatury gotowania 90ºC do zaledwie +3ºC w czasie nieprzekraczającym 90 minut, co zapobiega namnażaniu się bakterii. Szybkoschładzarki szokowe Fagor pozwalają obniżyć w ciągu 4 godzin temperaturę do -18ºC, przez co uzyskuje się szybkie zamrożenie produktu, eliminując nie tylko namnażanie się flory bakteryjnej, ale również tworzenie mikrokryształów.

Proces chłodzenia


Połączenie pieców ze szybkoschładzarkami jest wysoce efektywne oraz ułatwia planowanie pracy w kuchni. Prawidłowe zastosowanie szybkoschładzarek wraz z tymi urządzeniami grzewczymi ogranicza powstawanie odpadów, zapewnia oszczędność czasu oraz sprzyja szybkiemu serwowaniu produktów.

Cykl chłodzenia

 • CYKL ŁAGODNY (STANDARDOWY) – 90‘ – właściwy cykl dla małych rozmiarów, lekkich potraw.
 • CYKL MOCNY (INTENSYWNY) – 90‘ – zalecany dla produktów o dużej gęstości lub sporych rozmiarach, a także żywności pakowanej.

Cykl zamrażania

 • CYKL ŁAGODNY (STANDARDOWY) – 240‘ – cykl ten służy do zamrażania produktów spożywczych w równej temperaturze oraz może być stosowany do stałego schładzania tychże produktów bez powodowania gwałtownych zmian temperatury lub do gotowania różnych składników.
 • CYKL MOCNY (INTENSYWNY) – 240‘ – cykl ten jest idealny do zamrażania niedogotowanych produktów spożywczych lub częściowo przygotowanych potraw. Można go również zastosować do produktów surowych. Umożliwia przechowywanie zamrożonej żywności przez długi czas.
BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCI
Szybki spadek temperatury zapobiega namnażaniu się mikroorganizmów w świeżo przygotowanych posiłkach.
JAKOŚĆ
Gdy temperatura gwałtownie spada, żywność zachowuje naturalną wilgotność i zapobiega się tworzeniu mikroorganizmów. Nasze szybkoschładzarki są również idealne do przechowywania świeżej i surowej żywności, takiej jak ryby, skorupiaki, warzywa, chleb i półprodukty, w tym świeże makarony i sosy.
OPTYMALIZACJA PRACY
Schładzarki pozwalają na przygotowanie dużej ilości produktu, który po schłodzeniu może być spożywany w okresie 5-7 kolejnych dni. Wcześniejsze planowanie znacznie poprawia zakup surowców, organizację pracy w kuchni i różnorodność menu.
OSZCZĘDNOŚĆ CZASU
Dzięki prostej regeneracji potraw możliwe jest podawanie szerokiej gamy potraw w bardzo krótkim czasie. Schładzarki zwiększają wydajność produkcji poprzez redukcję kosztów osobowych, przy zachowaniu korzyści finansowych i czasowych.

Wersje


CONCEPT+

Szybkoschładzarki CONCEPT+ są dostępne w różnych rozmiarach, aby zaspokoić potrzeby każdego użytkownika. Wszystkie z nich, od małych blatowych szybkoschładzarek po duże zamrażarki o pojemności do tac GN2/1, są wyposażone w elektroniczny system sterowania w całości opracowany przez Fagor Industrial.

Łatwość czyszczenia
Zaokrąglone połączenia dla łatwiejszego zachowania higieny. Łatwo wyjmowane części wewnętrzne i przechylony odpływ dla łatwego pozbywania się niepotrzebnych płynów. Zamrażarki wyposażone w tacę zbierającą wodę.
Zastrzeżona
technologia

Oferujemy modele mieszane, które posiadają zarówno opcję cyklu chłodzenia (90ºC do 3ºC) w ciągu 90 minut jak i opcję cyklu zamrażania (od 90ºC do -18ºC) w ciągu 240 minut, co umożliwia przechowywanie produktów spożywczych
w pożądanej temperaturze po zakończeniu danego cyklu. Każdy cykl pracy zawiera dwa tryby: mocny i łagodny, każdy dostosowany do produktów
o różnym stopniu gęstości oraz grubości. Nasza technologia jest wysoce konkurencyjna
w najbardziej wymagających warunkach.
Wszechstronność
Nasze prowadnice mogą utrzymać pojemniki GN lub blachy piekarnicze na ciasto oraz charakteryzują się takim stopniem giętkości, jaki
jest wymagany w biznesie cateringowym i restauracyjnym.
10 programów
System kontroli Fagor posiada łatwe w obsłudze menu, które zawiera do 10 programów. Uruchamianie cykli może następować za pomocą zegara lub sygnału pochodzącego
z sondy znajdującej się wewnątrz jedzenia. Jeżeli żadna sonda nie jest używana, wtedy załącza się tryb zegarowy

Ogólna charakterystyka

 • Modele mieszane, z opcją cyklu chłodzenia (+2ºC) lub zamrażania (-18ºC).
 • Te dwie opcje pracy dotyczą zarówno procesu chłodzenia jak i zamrażania:
 • Cykl mocny: dla produktów zwartych o grubości ponad 2 cm.
 • Cykl łagodny: dla produktów o grubości poniżej 2 cm lub produktów o niskiej gęstości. Cykl ten jest przeprowadzany w dwóch zaprogramowanych krokach. Cykl łagodny zapobiega tworzeniu się szronu na produkcie.
 • Zegar elektroniczny i czujnik temperatury.
 • Kontrola cykli może być przeprowadzana w oparciu o czas i temperaturę, którą można odczytać na czujniku temperatury umieszczonym wewnątrz produktu (zegar załącza się automatycznie, jeżeli sonda nie jest używana).
 • W chwili zakończenia cyklu chłodzenia urządzenie zaczyna pracować tak jak szafa chłodnicza, gdzie temperatura utrzymuje się między +2 a +4ºC, lub jak zamrażarka przy temperaturze poniżej -18ºC.
 • Hermetycznie uszczelniony kompresor ze skraplaczem chłodzonym powietrzem.
 • Ekologiczny system chłodzenia przy użyciu gazu R-452A (Nie zawiera CFC).
 • Izolacja poliuretanowa wtryskiwana o grubości 60 mm (oprócz modeli 03z izolacją o grubości 35 mm) i gęstości 40 kg/m3. Nie zawiera CFC.
 • Parownik z miedzianymi przewodami oraz aluminiowymi klapami.
 • Układ chłodzenia z wymuszonym obiegiem powietrza.
 • Automatyczny system odparowywania wody powstałej podczas procesu odszraniania.
 • Zawiera wewnętrzne prowadnice ślizgowe.

Dane techniczne

CONCEPT

W odpowiedzi na wymagania rynku firma Fagor uprościła system szybkoschładzarek, dodając nową gamę CONCEPT z ekonomicznym prostym sterownikiem. Pozwoliło to zaoferować tę niezbędną technologię jako kluczowy czynnik dla każdej firmy gastronomicznej.

Łatwość obsługi
Uproszczone sterowanie dla łatwiejszego użytkowania przy jednoczesnym zachowaniu bardzo konkurencyjnej wydajności
w najbardziej wymagających warunkach.
Łatwość czyszczenia
Dzięki zaokrąglonym bokom, czyszczenie staje się łatwiejsze.Wewnętrzne części można z łatwością wymieniać, a dzięki nachylonemu układowi odprowadzania odpadów płynnych można je sprawnie usuwać.Szybkoschładzarki są wyposażone w pojemniki na wodę oraz opcjonalnie
w oświetlenie UV przydatne w procesie sterylizacji.
Dwie opcje kontroli cyklu
Cykle można uruchamiać na podstawie czasu lub zgodnie z sygnałem z sondy wewnątrz żywności. Gdy nie jest używana sonda, tryb czasu jest aktywowany.

Ogólna charakterystyka

 • Satynowe wykończenie ze stali nierdzewnej na zewnątrz, z wyjątkiem tylnego panelu (pokryte tworzywem sztucznym).
 • Wewnątrz stal nierdzewna AISI-304 18/10.
 • Dołączone prowadnice ze stali nierdzewnej AISI-304 18/10.
 • Izolacja poliuretanowa wtryskiwana o grubości 60 mm i gęstości 40 kg/m3. Nie zawiera CFC.
 • Hermetycznie uszczelniony kompresor ze skraplaczem chłodzonym powietrzem.
 • Panel sterowania z ekranem dotykowym.
 • Ekologiczny system chłodzenia przy użyciu gazu R-452A (Nie zawiera CFC).
 • Typ ECO, przyjazny dla użytkownika panel sterowania.
 • Cykle sterowania termostatem z alarmem dźwiękowym końca cyklu
 • Kontrola cykli może być przeprowadzana w oparciu o czas i temperaturę, którą można odczytać na czujniku temperatury umieszczonym wewnątrz produktu (zegar załącza się automatycznie, jeżeli sonda nie jest używana).
 • W chwili zakończenia cyklu chłodzenia urządzenie zaczyna pracować tak jak szafa chłodnicza, gdzie temperatura utrzymuje się między +2 a +4oC, lub jak zamrażarka przy temperaturze poniżej -18oC.
 • Wyposażone w nieogrzewaną sondę produktu.
 • Automatyczny system odparowywania wody powstałej podczas procesu odszraniania.

Dane techniczne

Zapytaj o cenę

Wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę

  CONCEPT+:

  CONCEPT: