Meble nierdzewneOferta dla gastronomii
Czas czytania: 5 minuty

DORA METAL jest  wiodącą w branży gastronomicznej w Polsce, firmą z długoletnią tradycją i doświadczeniem w projektowaniu i produkcji profesjonalnych urządzeń dla sektora HORECA.

Firma powstała z dniem 01.01.1992 jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i opiera się wyłącznie na polskim prywatnym kapitale. Ponad 25-letnia obecność firmy na rynku, konsekwentnie realizowana polityka podnoszenia jakości oraz nowoczesny park maszynowy sprawiły, iż wyroby ze znakiem DORA METAL funkcjonują w ponad 100 000 obiektów w kraju i za granicą.

Szafy chłodnicze i mroźnicze

Szafy chłodnicze i mroźnicze służą do przechowywania produktów w niższych temperaturach. Szafa chłodnicza zajmuje bardzo ważne miejsce w profesjonalnej kuchni, w dzisiejszych realiach nie sposób bez niej funkcjonować.

Duża pojemność szaf chłodniczych zapewnia odpowiednią ilość produktów pod ręką, oszczędzając czas na konieczności częstych dostaw zapasów. Komora pozwala na przechowywanie do 250 kg produktów. Wyspecjalizowane urządzenia w zależności od rodzajów przygotowywanych potraw w kuchni pozwalają na przechowywanie produktów w pojemnikach gn, koszach na pieczywo lub pojemnikach na ryby. W zależności od potrzeb można wybrać szafy z drzwiami pełnymi lub przeszklonymi.

Czasami może się zdarzyć, że drzwi od szafy nie zostały zamknięte dokładnie, co może spowodować podwyższenie temperatury wewnątrz komory grożąc szybszą utratą świeżości produktów. Przed takimi zdarzeniami zabezpiecza nas alarm otwartych drzwi, który szybko poinformuje nas, że drzwi są zbyt długo otwarte. Innym sposobem na problem z niedomknięciem drzwi jest zawias z samodomykaczem.

Stoły chłodnicze i mroźnicze

Stoły chłodnicze i mroźnicze pełnią rolę podręcznego magazynu. Pozwalają na szybki dostęp do zapasów schłodzonych lub zamrożonych produktów. Dodatkowym atutem stołów chłodniczych i mroźniczych jest blat, który spełnia funkcję powierzchni roboczej.

Stoły chłodnicze wykonane są z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Stoły o głębokości 700 mm przystosowane są dla pojemników gn 1/1, a dla głębokości 600 mm 2/3 gn. Każde urządzenie chłodnicze jest indywidualnie testowane po wyprodukowaniu, dzięki czemu użytkownik może mieć pewność, że spełnia najwyższe standardy funkcjonalności.

Stoły chłodnicze do przygotowywania pizzy

Stół do przygotowywania pizzy to urządzenie specjalnie zaprojektowane dla zwiększenia komfortu i usprawnienia pracy w lokalach gastronomicznych przygotowujących pizzę.

Komory stołu chłodniczego są przystosowane do przechowywania wszystkich niezbędnych składników, takich jak ciasto oraz inne dodatki. Stoły zostały wyposażone w nadstawkę przystosowaną do przechowywania dodatków do pizzy w pojemnikach 1/6 gn.

Podstawy chłodnicze

Profesjonalna kuchnia ciągle stawia nowe wyzwania dla projektantów i dostawców sprzętu gastronomicznego. Wszystkie procesy muszą przebiegać szybko, a produkty być zawsze świeże i na wyciągnięcie ręki.

Podstawy chłodnicze DORA-METAL zostały zaprojektowane tak, by współpracować z urządzeniami nastawianymi. Rozwiązanie to pozwala na projektowanie ciągów kuchennych łączących elementy grzewcze z podręcznymi magazynami chłodniczymi.

Podstawy chłodnicze są elementem pozwalającym na skrócenie czasu potrzebnego do przygotowania dań i usprawnienia pracy kuchni.

Lady sałatkowe

Lady sałatkowe są to specjalne urządzenia zaprojektowane tak aby jak najbardziej ułatwić pracę podczas przygotowywania sałatek oraz zapewnić idealne warunki przechowywania.

Lada sałatkowa jest urządzeniem, które pozwala na przetrzymanie i przygotowanie potraw w odpowiednich warunkach.

Otwór w blacie pozwala pomieścić pojemniki 2×1/1 gn oraz 2×1/4 gn do przechowywania składników w odpowiedniej temperaturze wydłużając ich trwałość. Urządzenie wyposażono w deskę do krojenia z tworzywa sztucznego z atestem Pzh. Komory są przystosowane do pojemników 1/1 gn.

Schładzarki szokowe

Schładzarki i zamrażarki szokowe DORA=METAL to zaawansowane urządzenia chłodnicze. Pozwalają na szybkie schłodzenie i zamrażanie potraw zaraz po ich przygotowaniu. Znajdują one zastosowanie w obiektach, w których przygotowuje się potrawy najpierw schłodzone a następnie podgrzewane i podawane klientom.

Zgodnie z przepisami potrawy muszą być schłodzone w czasie nieprzekraczającym 90 minut. Schładzarki gwarantują w tym przedziale czasowym schłodzenie potrawy do temperatury +3°c. urządzenia z funkcją zamrażania szokowego umożliwiają dodatkowo zamrożenie potrawy do temperatury-18°c w czasie do 270 minut.

Dlaczego proces szybkiego schładzania jest tak ważny i potrzebny? Tradycyjne schładzanie w urządzeniach trwa minimum kilka godzin. w tym czasie zachodzi w produktach niekontrolowany rozwój bakterii. Przygotowując potrawy czas schładzania należy skrócić do minimum. Dzięki temu można przechowywać żywność przez długi okres, nie tracąc jej walorów smakowych.

Szafy chłodnicze bankietowe jezdne

Urządzenia do cateringu DORA-METAL to idealna propozycja dla tych, którzy oczekują najwyższej jakości i niezawodnych rozwiązań. Przemyślana konstrukcja wyrobów, perfekcyjne wykonanie oraz dbałość o szczegóły zapewnią komfortową obsługę bankietów, konferencji, czy uroczystości rodzinnych i sprawią, iż przechowywane potrawy przez długi czas pozostaną apetyczne i świeże.

Schładzarki na odpadki

Schładzarki na odpady DORA-METAL to urządzenia służące do przechowywania wszelkich odpadów organicznych, które powstają w kuchni. Do czasu ich ostatecznej utylizacji, odpady powinny zostać schłodzone w schładzarkach i utrzymywane w warunkach chłodniczych. Dzięki temu zatrzymany zostaje proces rozwoju bakterii, co zapobiega wydzielaniu się nieprzyjemnych zapachów (zwłaszcza w okresie letnim). Schładzarki na odpady są urządzeniami niezbędnymi dla utrzymania właściwej higieny.

Nadstawki chłodnicze na pojemniki GN1/4

Nadstawka chłodnicza jest niezbędnym urządzeniem w punktach gastronomicznych, gdzie dania są przygotowane na oczach konsumenta. Dla optymalnej prezentacji produktów z których są wykonywane dania zastosowano witrynkę wykonaną z bezpiecznego szkła hartowanego o zaokrąglonym kształcie. Nadstawka umożliwia ekspozycję produktów w pojemnikach 1/4 gn i wysokości 150 mm. Twoje produkty zachowają świeżość dłużej i będą zawsze pod ręką, a dodatkowym atutem jest ich ekspozycja.