PoradySerwis urządzeń Rational
Czas czytania: 3 minuty

Tłuszcz czy uporczywe plamy pozostawiają widoczne ślady. Czas na Active Green. Tabletki myjące niezawierające fosforanów i fosforu do iCombi usuwają wszystko, co nie powinno znajdować się w komorze. Niezawodny, higieniczny, przyjazny dla środowiska.

Z przyjemnością informujemy, że od 15.06.2021 r. firma Rational udostępnia Państwu nowe wersje oprogramowania dla starszych urządzeń:

  • dla SelfCookingCenter® (od 09/2011) – SCC-07-00-10.2
  • dla CombiMaster® Plus z funkcją automatycznego mycia (od 05/2017) – C-3-03.00. 

Aktualizacja ta umożliwia mycie starszych urządzeń (SCC od 09/2011 oraz CMP od 05/2017) z wykorzystaniem nowych tabletek Active Green.

Nowa wersja oprogramowania jest dostępna od 15.06.2021 r. i oczywiście jest bezpłatna.

Dzięki przejściu na tabletki myjące Active Green, klienci, którzy pracują równolegle z wykorzystaniem iCombi i SelfCookingCenter® (od 09/2011) lub CombiMaster® Plus (od 05/2017), nie muszą zamawiać i przechowywać różnych rodzajów tabletek myjących. Zmniejsza to liczbę błędnych zamówień i upraszcza magazynowanie.

Ograniczone zostaje błędne zastosowanie ze względu na nieprawidłowe użycie tabletek myjących podczas pracy z kilkoma generacjami urządzeń, a to oczywiście przy równomiernych, błyszczących rezultatach mycia.

Redukcja kosztów i zrównoważony rozwój

Po wymianie w SelfCookingCenter® i CombiMaster® Plus czerwonych tabletek myjących RATIONAL na tabletki myjące Active Green, wymagana liczba tabletek myjących w ramach jednego programu mycia nie ulega zmianie, jednak koszty mycia urządzeń, spadają o ok. 6% (w zależności od lokalnych cen). W przypadku lekkiego, średniego i silnego programu czyszczenia zużycie wody i energii zmniejsza się nawet o 20%, w zależności od wielkości urządzenia, wybranego programu mycia i stanu urządzenia (mycie z odkamienianiem generatora pary lub bez).

Aktualizacja oprogramowania obejmuje procesy mycia, które są dostosowane do nowych tabletek myjących Active Green, ale (po dokonaniu wyboru) nadal działają optymalnie z czerwonymi tabletkami myjącymi RATIONAL.

Wybór tabletek myjących Active Green w ustawieniach urządzenia SelfCookingCenter®:

  • Ustawienia eksperckie
  • Tabletki myjące Active GreenTAK/NIE

Wyświetlacz w SelfCookingCenter® zostanie dostosowany do wybranego rodzaju tabletek myjących i w przejrzysty sposób prowadzi użytkownika przez cały proces mycia.

CombiMaster® Plus nie wymaga zmiany ustawień po aktualizacji oprogramowania.

Po wybraniu jednego z programów myjących „CLE1”, „CLE2” lub „CLE3” na dolnym wyświetlaczu pojawia się naprzemiennie „CL:AG” oraz czas trwania danego programu mycia. Urządzenie sygnalizuje w ten sposób, że można korzystać z tabletek myjących Active Green. W górnej części wyświetlacza pojawia się, jak dotychczas, wymagana liczba tabletek myjących i nabłyszczających dla wybranego programu mycia.

Tabletki myjące Active Green należy umieścić w SelfCookingCenter® i CombiMaster® Plus w osłonie wentylatora, analogicznie do czerwonych tabletek myjących RATIONAL.