Oferta dla gastronomiiWyposażenie barowe
Czas czytania: 3 minuty

Scotsman już od pierwszego dnia działalności z determinacją koncentruje się na technologii produkcji lodu: ponad 60 lat zapału i dążenia do tego, by pozostać pierwszym i najlepszym.
Scotsman wytwarza swój niezwykle szeroki i jakościowy asortyment produktów w 3 fabrykach mieszczących się w USA, Włoszech i Chinach.
Oznacza to obecność w 85 krajach – od państw basenu Oceanu Spokojnego na Wschodzie do Kanady na Zachodzie, ze strategicznymi biurami i ośrodkami w Europie, Ameryce i Azji. Zainstalowano już ponad 1.000.000 wytwornic lodu Scotsman. 

Lód typu Gourmet

Krystalicznie czyste, przejrzyste twarde i trwałe kostki lodu. Formowane pojedynczo poprzez wodę natryskiwaną na poziomy parownik. Ich szybkie działanie schładzające oraz powolne rozpuszczanie się sprawiają, że napój pozostaje chłodny przez długi czas. Dostępne w trzech różnych rozmiarach i opcjach wagowych, by spełnić wszelkie wymagania pod kątem łatwości użycia i najlepszych efektów. 

Kostkarki do lodu Gourmet :

Seria AC – mała i średnia wydajność

Seria EC – wymuszony odpływ skroplin

Seria MGX – duża wydajność

Lód typu Dice

Klasyczna sześcienna kostka lodu. Dzięki zwiększonej powierzchni wymiany ciepła zapewnia szybkie schładzanie wszystkich napojów. Technologia pionowego parownika gwarantuje dużą wydajność produkcyjną przy niższych kosztach działania. Dostępna w kilku rozmiarach, jest szczególnie doceniana w restauracjach oraz kawiarniach sieciowych. 

Kostkarki do lodu Dice

Seria Easy NU – proste rozwiązanie – mała i średnia wydajność

Seria Easy NW – proste rozwiązanie – duża wydajność

Seria Prodigy – optymalne rozwiązanie – duża wydajność

Lód Nugget i Cubelet 

Skompresowane płatki lodu dostępne w dwóch postaciach: Nugget, równe mikro-wałeczki i Cubelet, nieregularne kawałki. Nugget i Cubelet są odpowiednie do różnorodnych zastosowań. Stały się najbardziej popularnym rodzajem lodu w sieciach typu fast-food w ciągu ostatnich kilku lat.
Świetnie sprawdzają się w napojach gazowanych, ale też w koktajlach czy na tacach przy ekspozycji żywności. Długotrwały lód umożliwiający proste, higieniczne bezdotykowe użycie. Nic dziwnego, że jest tak popularny! 

Kostkarki do lodu Nugget

Seria N – duża wydajność

Seria MFN – duża wydajność

Kostkarki do lodu Cubelet

Seria DXN – dyspensery

Seria AFC – średnia wydajność

Lód płatkowy

Lód w swej najbardziej naturalnej postaci, wytworzony w temperaturze tuż poniżej zera stopni Celsjusza. Wysoce wszechstronny i odpowiedni do różnorodnych zastosowań: lady ekspozycyjne ze świeżą rybą, ekspozycje żywności, przygotowywanie mrożonych napojów, jak również szybkie schładzanie wina i wiaderek z szampanem. Występuje w dwóch odmianach: Flake z zawartością 25% wody oraz Superflake z zawartością 15% wody. 

Kostkarki do lodu płatkowego Flake

Seria AF – mała i średnia wydajność

Seria MF – duża wydajność

Kostkarki do lodu płatkowego Superflake

Seria MF – duża wydajność

Lód łuskowy 

Dzięki zawartości wody poniżej 2%, jest bardzo twardy i suchy, stanowiąc najzimniejszą formę lodu. Powstaje z nieregularnych kawałków o różnej grubości, którą można ustawić między 1 a 2 mm.  Idealny do procesów przemysłowych, na ekspozycję ryb i owoców morza oraz do transportu łatwo psujących się produktów, jak również do optymalizacji temperatury ciasta. Wszechstronny, formujący się w różne kształty, topi się bardzo wolno utrzymując maksymalną świeżość żywności. 

Kostkarki do lodu płatkowego łuskowego

Seria MAR – urządzenia kompaktowe

Katalog wszystkich urządzeń firmy Scotsman