Oferta dla gastronomiiUrządzenia chłodnicze
Czas czytania: 5 minuty

Schładzarka na odpady BIN2 to urządzenie, które pozwala na bezpieczne przechowanie różnego rodzaju odpadów organicznych, medycznych i weterynaryjnych do momentu ich odebrania przez firmę zajmującą się utylizacją. Zapewniając odpowiednio niską temperaturę lodówka na odpady spowalnia rozwój drobnoustrojów, a tym samym ogranicza procesy degradacji przechowywanych odpadów organicznych. Dzięki odpowiedniemu przechowywaniu odpadów w schładzarce odpadów możesz utrzymywać najwyższe standardy higieniczno-sanitarne.

Schładzarka na odpady organiczne wykonana jest w 3 klasie klimatycznej, co oznacza, że optymalna charakterystyka pracy urządzenia zapewniona jest do temperatury otoczenia równej 25°C oraz przy wilgotności względnej 60%. W komorze na odpady zastosowano chłodzenie dynamiczne, które zapewnia równomierny rozkład temperatury w całym wnętrzu. Oznacza to, że regulując nastawę temperatury na elektronicznym sterowniku urządzenia, możesz określić, jaka dokładnie temperatura będzie panować we wnętrzu urządzenia. W ten sposób spełnisz wymogi prawne przechowywania odpadów i zoptymalizujesz zużycie energii.

Nastawy termostatu, odpowiednio dla wybranych klas temperaturowych oraz uzyskiwanych wtedy zakresów temperatur wewnątrz komory chłodniczej i zużycia energii przy temperaturze otoczenia 25°C i 60% wilgotności względnej

Regulacja temperatury możliwa jest również w szerszym zakresie, nawet od 0°C do +13°C. Utrzymanie tak doskonałych wyników chłodniczych możliwe jest dzięki izolacji wykonanej z pianki poliuretanowej o grubości 80 mm (ściany i dno) oraz 42 mm (panel górny). Schładzarka BIN2 działa w oparciu o prawdziwie ekologiczny czynnik chłodniczy R290 o współczynniku GWP (Global Warming Potential) równym 3 (im niższy, tym lepszy – obecnie dopuszczalny poziom dla czynników chłodniczych to 150). Urządzenie wyposażono w innowacyjny układ chłodniczy działający w oparciu o niezwykle energooszczędną sprężarkę inwerterową, gwarantującą cichą i bezawaryjną pracę, a przede wszystkim niskie zużycie prądu na poziomie 438 kWh rocznie (klasa 3H1), czyli nawet 4-krotnie niższe w porównaniu z innymi tego rodzaju urządzeniami dostępnymi na rynku! Dodatkowymi atutami schładzarki są automatyczne odszranianie i wygodny dostęp do pojemnika skroplin.


Schładzarka na odpady, nazywana też komorą chłodniczą na odpady, to zdecydowanie niezbędne wyposażenie restauracji, stołówek, zakładów produkcji garmażeryjnej i wszelkich lokali gastronomicznych. Znajdzie też zastosowanie w sklepach spożywczych i zakładach produkcji spożywczej. Ogólnie rzecz ujmując wszędzie tam, gdzie wytwarza się, bądź przetwarza żywność, generując jednocześnie każdego dnia duże ilości odpadów, które muszą być przechowane do momentu ich zabrania przez firmę odbierającą śmieci. Innego rodzaju miejsca, w których schładzarki odpadów są nieodzowne, to laboratoria oraz placówki medyczne i weterynaryjne. Duże ilości odpadów medycznych i weterynaryjnych, powstających podczas udzielania świadczeń leczniczych, m.in. narzędzia chirurgiczne i zabiegowe i ich pozostałości, zużyte materiały opatrunkowe i inne środki higieniczne, chemikalia i leki, fragmenty ciała i organy, i wiele innych, również wymagają przechowywania w warunkach chłodniczych, ponieważ stwarzają wysokie ryzyko epidemiologiczne.


Wytrzymała i funkcjonalna konstrukcja

RAPA BIN2 została wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu wygodnie ją umyjesz i zdezynfekujesz. Dwukomorowe urządzenie o wymiarach 1285 mm (wysokość) x 1960 mm (szerokość) x 980 mm (głębokość) przystosowano do przechowywania 2 pojemników na odpady o maksymalnej pojemności 240 litrów każdy. Całkowita pojemność wnętrza schładzarki wynosi 1200 litrów. Dostęp do wnętrza możliwy jest na dwa sposoby: za pośrednictwem wygodnych drzwi skrzydłowych, umiejscowionych na froncie, przez które można wstawiać i wyjmować pojemniki, lub poprzez pokrywy znajdujące się w górnym panelu schładzarki. Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu użytkowania pokrywy górne wyposażono w siłowniki, wspomagające podnoszenie i zapobiegające niekontrolowanemu opadaniu pokryw.

Agregat inwerterowy

W schładzarce na odpady BIN2 zastosowano agregat inwerterowy, dzięki czemu urządzenie zużywa tylko 438 kWh rocznie! To nawet do 4 razy mniej niż inne tego typu urządzenia dostępne na rynku!

Łatwy załadunek i rozładunek

Producent zadbał, by załadunek i rozładunek schładzarki był prosty i wygodny, montując specjalny próg najazdowy, ułatwiający wstawianie i wyjmowanie pojemników.

Osłona uszczelek drzwi

Aby zapobiec zabrudzeniom uszczelek drzwi frontowych zamontowano nad nimi specjalną osłonę w postaci daszka. Dzięki temu łatwiej zachowasz je w czystości, a tym samym zadbasz o szczelność drzwi.

Łatwy w czyszczeniu syfon

W urządzeniu zastosowano syfon o bardzo prostej budowie, który można łatwo zdemontować i wyczyścić.

Skropliny pod kontrolą

Dzięki wygodnemu dostępowi do pojemnika na skropliny łatwo i szybko pozbędziesz się nadmiaru wody wydobywającej się z urządzenia.


 • 3 klasa klimatyczna
 • Agregat wewnętrzny inwerterowy zasilany ekologicznym czynnikiem R-290
 • Chłodzenie dynamiczne
 • Elektroniczny regulator temperatury z wyświetlaczem
 • Odpływ skroplin do pojemnika
 • Drzwi stalowe, skrzydłowe
 • Pokrywy urządzenia z systemem siłowników
 • Korpus wykonany ze stali nierdzewnej „szlif”
 • Próg najazdowy umożliwiający łatwy rozładunek i załadunek pojemników na odpady
 • Izolowane dno komory przechowalniczej ze stali nierdzewnej „szlif”
 • Wnętrze komory przechowalniczej bez przegrody
 • Ściany komory ze stali nierdzewnej „lustro”

 • Filtr przeciwpyłkowy

Zapytaj o cenę

Wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę

  Schładzarka na odpady RAPA BIN2

  Wyposażenie opcjonalne