Obróbka termicznaOferta dla gastronomii
Czas czytania: 3 minuty

Szacowany czas czytania: 4 minuty

Produkt dostępny w outlecie naszego sklepu internetowego:

Tecnoinox ULTRA RAPID QSET60/4CB 

Tecnoinox ULTRA RAPID QSET60/4CB to ultraszybki salamander kontaktowy oferujący maksymalną wydajność dzięki gotowaniu na podczerwień, generowanemu przez specjalne wolframowe elementy grzejne chronione przez szklano-ceramiczną płytę. Salamandry skutecznie uzupełniają wyposażenie każdej kuchni, od snack baru po stołówki, zarówno z menu mięsnym, jak i rybnym. Są niezastąpione w małych lokalach oferujących przekąski: kawiarniach z lekkimi lunchami, restauracjach szybkiej obsługi, fast foodach, barach kanapkowych, a także w kuchniach najbardziej wymagających szefów kuchni, którzy w każdym szczególe dbają o przygotowanie potraw.

DESIGN I FUNKCJONALNOŚĆ

Nowy projekt uchwytu, zaokrąglone narożniki oraz nowocześniejszy i bardziej funkcjonalny panel sterowania nadają Salamandrom Tecnoinox nowy charakter, łącząc piękno i funkcjonalność. Maksymalna higiena dzięki wyjmowanym rusztom i tackom na skapujący tłuszcz ze stali chromowanej z nienagrzewającymi się uchwytami oraz nowym wymiarom krytycznych miejsc.

Małe narzędzie do wielkich osiągnięć

Salamandry serii ULTRA RAPID są najlepszym produktem z całej gamy Tecnoinox. Dzięki wykorzystaniu podczerwieni, salamandry pracują naprawdę szybko i pozwalają na dużą oszczędność energii. Wersja Contact zapewnia maksymalne korzyści i maksymalną wygodę. Rekordowy czas osiągania gotowości do użytku: tylko 20s, aby osiągnąć żądaną temperaturę, 5s po pierwszym uruchomieniu. Szybkość nagrzewania umożliwia wyłączenie urządzenia, za każdym razem, gdy nie jest ono w użyciu. W ten sposób, na przestrzeni całego dnia, uzyskuje się znaczną oszczędność energii, w porównaniu z tradycyjnymi salamandrami.

Zalety serii ULTRA RAPID

MAKSYMALNA ELASTYCZNOŚĆ

Nowa logika działania grzałek umożliwia stworzenie dwóch niezależnych stref grzewczych: użytkownik może korzystać z połowy lub z całej powierzchni grzewczej.

CONTACT SYSTEM – LISTWA WYKRYWAJĄCA TALERZ

W wersji Contact, listwa wykrywająca obecność talerza automatycznie włącza i wyłącza salamander w zależności od tego, czy talerz jest czy nie jest obecny na płycie roboczej.

LEPSZA JEDNORODNOŚĆ OBRÓBKI TERMICZNEJ


Dzięki nowym deflektorom i idealnemu wyśrodkowaniu płyty roboczej względem grzałek. Inny sposób kierowania gorącego powietrza w kierunku tylnej części dodatkowo zmniejsza temperaturę w strefach roboczych.

Cechy charakterystyczne

Model ULTRA RAPID QSET60/4CB to absolutnie najlepszy model salamandra dla szefa kuchni.

  • Pasek wykrywania płyty do automatycznego włączania i wyłączania.
  • 20s do osiągnięcia maksymalnej temperatury od zapłonu; max 5s w działaniu.
  • Doskonała równomierność gotowania dzięki przeprojektowanym deflektorom i wyśrodkowaniu płyty do gotowania pod elementami grzewczymi.
  • Zdejmowane tace ociekowe i chromowane kratki, z izolowanym termicznie uchwytem.
  • Zaokrąglone rogi i regulowane nóżki.
  • Możliwość montażu na ścianie.
  • Najlepsza użyteczność z odnowionym panelem sterowania.
  • Rękojeść izolowana przekładką bakelitową i wzmocnione ekranowanie powierzchni dla wysokiego bezpieczeństwa.
  • Dwie niezależne strefy gotowania.