Ekspresy gastronomiczneOferta dla gastronomii
Czas czytania: 3 minuty

Ekspresy serii Appia Life charakteryzują się wysoką wydajnością i jakością wykonania, którą potwierdza wiele baristów na całym świecie. Nowoczesny styl sprawia, że będą idealnie dopasowywały się do każdego wnętrza. 

WYSOKA WYDAJNOŚĆ I SPÓJNOŚĆ


Appia Life jest w stanie przygotować dziennie do 250 cappuccino (wersja 2-grupowa). Konstrukcja maszyny oparta jest na dwóch technologiach: systemie SIS, pozwalającym na spójny efekt oraz Easycream, który zapewnia szybkie i automatyczne wykonanie gęstej i aksamitnej pianki mlecznej.

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII I KOSZTÓW


Appia Life ma izolację w technologii DRYTEX THERMICAL, która zmniejsza zużycie energii o 13% w porównaniu z Appią II. Dzięki nowemu systemowi termicznemu, nowym materiałom i ogólnej optymalizacji elementów mechanicznych Appia Life ma o 20% mniejszy wpływ na środowisko w porównaniu z Appią II.

WYSOKI KOMFORT


Appia Life sprawia, że produktywność jest jeszcze bardziej wydajna dzięki ergonomicznemu stylowi, który poprawia szybkość obsługi i pomaga bariście w codziennych zadaniach.

Cechy charakterystyczne


 • Doskonałe parametry espresso – SIS (Soft Infusion System) precyzyjny, elektroniczny system kontrolujący preinfuzję co pozwala uzyskać najlepsze espresso.
 • Dozowanie wolumetryczne – na grupie można zaprogramować indywidualne dozy, o różnej wielkości uzysku, temperaturze wody i ciśnieniu potrzebnemu do produkcji kawy. Barista już nie musi monitorować każdego szota, dzięki czemu może poświęcić więcej czasu klientowi
 • Dozowanie manualne – za pomocą przycisku możesz skorzystać z możliwości ręcznego dozowania kawy – rozpocząć i zakończyć proces parzenia kawy w odpowiednim momencie.
 • Cool Touch System – dysza na mleko jest izolowana termicznie, dając większą kontrolę nad temperaturą pary i ochronę baristy przed oparzeniem.
 • System automatycznego czyszczenia –  za pomocą wyświetlacza barista  decyduje o czyszczeniu poszczególnej grupy, bądź wszystkich.
 • Odwrócone lusterko – daje możliwość kontroli nad espresso bez konieczności schylania się przy każdej kawie.
 • Wskaźnik poziomu wody – ułatwi bariście mierzenie poziomu wody w zbiorniku.
 • Dopasowany do potrzeb klienta – ekspres występuje w 2 różnych wersjach: jako tradycyjny ekspres semiautomatyczny oraz w wersji wolumetrycznej.
 • Ergonomia pracy – ekspres Appia Lifejest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze, zaprojektowany odpowiednio do naszych anatomicznych możliwości, dzięki czemu praca na niej jest bardzo wygodna.
 • Możliwe dodatkowe opcje – możesz zaopatrzyć się w podwyższone grupy, ekonomizer ciepłej wody, elektryczny podgrzewacz do filiżanek lub matę podgrzewającą filiżanki.

Modele i dane techniczne


Nuova Simonelli Appia Life jednogrupowy

Wersjasemiautomatycza lub wolumetryczna
MateriałStal nierdzewna +ABS
Pojemność bojlera5 l
Moc1900 W
Zasilanie 240 V
Wymiary406 / 533 / 559 mm
Waga brutto41 kg

Nuova Simonelli Appia Life Compact dwugrupowy

Wersjasemiautomatycza lub wolumetryczna
MateriałStal nierdzewna +ABS
Pojemność bojlera7,5 l
Moc2900 W
Zasilanie 240 V
Wymiary559 / 559 / 533 mm
Waga brutto52 kg

Nuova Simonelli Appia Life dwugrupowy lub trójgrupowy

Wersja2 grupowa
semiautomatycza lub wolumetryczna
3 grupowa
semiautomatycza lub wolumetryczna
MateriałStal nierdzewna +ABSStal nierdzewna +ABS
Pojemność bojlera11 l15 l
Moc3150 W5200 W
Zasilanie 240V lub 400V240V lub 400V
Wymiary784 / 544 / 500 mm1014 / 544 / 500 mm
Waga brutto66 kg85 kg

Zobacz inne marki ekspresów kolbowych

Zapytaj o cenę

Wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę

  Nuova Simonelli

  wersja

  kolor