Filtry do wody
Czas czytania: 3 minuty

Technologia Purity wyznaczyła nowe standardy w dziedzinie filtracji wody. W zależności od wymagań, filtry redukują twardość węglanową jak również niepożądane substancje smakowe i zapachowe oraz najdrobniejsze zanieczyszczenia. Dzięki temu uzyskujemy optymalny smak i aromat produktów. Stosowanie filtrów zmniejsza również awaryjność urządzeń.

Technologia IntelliBypass® – niezależny od objętości strumienia udział wody z obejścia zapewnia zachowanie stałej jakości wody szczególnie przy niskim natężeniu przepływu wody.

Wielka technologia w małych rozmiarach

Określenie twardości wody

Rodzaje filtrów Brita Purity C

PURITY C Quell ST

Idealne rozwiązanie spełniające najwyższe wymagania jakościowe klientów i ich urządzeń.
Filtr PURITY C Quell ST jest dostępny w pięciu różnych rozmiarach i zapewnia skuteczne obniżenie twardości węglanowej, a tym samym redukcję zawartości substancji tworzących kamień. Ponadto filtr ten redukuje ilość niepożądanych substancji smakowych i zapachowych oraz zanieczyszczeń mechanicznych, dbając o optymalną jakość produktów i długą żywotność urządzeń. Filtry PURITY C Quell ST przekonują przy tym łatwością obsługi i montażu nawet w ciasnych miejscach.

PURITY C Finest

Idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zaoferować swoim klientom wyjątkowej jakości espresso. Zoptymalizowana dzięki filtrom PURITY C Finest woda za sprawą idealnej kompozycji składników mineralnych wydobywa z mie­ lonych ziaren kawy pełnię ich aromatu, pomagając przy tym w osiągnięciu autentycznego smaku espresso. Taka woda umożliwia ponadto uzyskanie niedoścignionego złotobrązowego koloru i sta­ bilnej konsystencji cremy, która sprawia, że picie espresso staje się niezwykłą przyjemnością. Filtr PURITY C Finest przekonuje przy tym łatwością obsługi i montażu nawet w ciasnych miejscach.

PURITY C Steam

Sprawdzona technologia dla małych i średnich pieców konwekcyjno-parowych.
Wkłady filtracyjne PURITY C Steam, zaprojektowane zostały spe­cjalnie do małych i średnich pieców konwekcyjno­-parowych. Obni­żają one twardość węglanową wody pitnej i w efekcie zapobiegają nawarstwianiu się kamienia w sprzęcie. Ponadto komponenty filtra zatrzymują jony metali m.in. ołowiu i miedzi, a także obniżają za­ wartość substancji, takich jak chlor, które mogą negatywnie wpły­ wać na smak i zapach wody.

PURITY C50 Fresh

Zapewnia wodę doskonałej jakości oraz odpowiednie zabezpieczenie urządzeń. Eliminowana jest większość negatywnych czynników wynikających z właściwości wody.
Filtr PURITY C50 Fresh został stworzony specjalnie do miękkiej wody o wysokiej gęstości cząstek. Mieszanka węgla aktywnego sku­tecznie zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne, chroniąc maszy­nę i i zapewniając wspaniały, świeży smak produktu końcowego.

PURITY C500 MinUp

Wyśmienita kawa dzięki idealnej mineralizacji wody. PURITY C500 MinUp to rozwiązanie przeznaczone dla regionów z bardzo miękką wodą (CH≤3°dH). Zapewnia ono idealny poziom mi­neralizacji wody, dzięki czemu możemy przygotować kawę o wspa­niałym smaku i aromacie. Połączenie z wstępnym filtrem PURITY C Quell ST zapewnia stałe i równomierne uwalnianie minerałów. Do­datkowo, dzięki technologii węgla aktywnego usuwane są substan­cje, które mogłyby mieć negatywny wpływ na smak wody.

PURITY C1000 AC

Optymalna filtracja przeznaczona do dystrybutorów wody. PURITY C1000 AC dzięki blokowi aktywnego węgla o drobnych porach odfiltrowuje z wody niepożądane składniki smakowe i zapa­chowe, w szczególności drobne cząstki o wielkości do 0,5 μm zgod­nie z normą NSF Standard 42 i pochodzące z instalacji zanieczysz­czenia. Najwyższa jakość wody zadowoli wszystkich klientów.

Przepływomierze Brita

Zastosowanie, wydajność i dostępne wielkości

Wymiana filtra Purity C