AktualnościDystrybutory do wodyFiltry do wodyOferta dla gastronomii
Czas czytania: 4 minuty

Szacowany czas czytania: 6 minut

Woda to życie! Potrzebujemy jej, aby prawidłowo i zdrowo funkcjonować, ale także niezbędna jest do działania gospodarki. Ale niezmiernie ważne jest, aby korzystać z niej racjonalnie i mieć na uwadze, że nasze działania mogą mieć tragiczne skutki dla środowiska naturalnego. Mowa tutaj o niekontrolowanym wykorzystywaniu plastikowych butelek i kubeczków do wody. Sięgając po kolejną butelkę wody w plastikowym opakowaniu, zastanówmy się, że jest to kolejny odpad, który pozostanie w środowisku setki lat.

Każdej minuty na świecie produkowanych jest 1 milion plastikowych butelek! 

Te zatrważające ilości nie tylko prędzej czy później trafią do środowiska w postaci plastikowych odpadów, które będą rozkładać się przez setki lat. Ich wytworzenie pochłania ogromne ilości wody i energii, powoduje emisję gazów cieplarnianych, a ich ewentualny późniejszy recykling i przetwórstwo wygeneruje kolejne tony szkodliwych substancji do środowiska. Może warto zacząć używać stylowych i praktycznych bidonów oraz butelek szklanych, bądź wielorazowego użytku. Korzyści dla nas i dla naszej planety gwarantowane!

W obliczu ogromnych ilości plastikowych odpadów w środowisku, konieczne jest rozpoczęcie faktycznych działań mających na celu ich redukcję. Z tego też względu państwa członkowskie Unii Europejskiej pracują nad wprowadzeniem nowych przepisów całkowicie zakazujących wykorzystania plastikowych opakowań, sztućców czy słomek do picia wody. Nowe regulacje mają także za zadanie wymuszenie na krajach poprawy jakości wody wodociągowej, a dzięki temu przekonanie ludzi do picia wody z kranu i używania bidonów, butelek wielokrotnego użytku.

Na przestrzeni lat woda z kranu była uważana za niezdatną do picia bez wcześniejszego przegotowania. Do dziś pokutuje przekonanie, że tylko woda butelkowana jest zdrowa i posiada odpowiednią ilość składników mineralnych. Najnowsze badania pokazują jednak, że woda z kranu jest tej samej, a nierzadko nawet lepszej jakości niż woda butelkowana. Zawiera cenne minerały, jest czysta i o wiele tańsza niż ta, którą kupujemy w sklepach. Stosując nowoczesne urządzenia do wody kranowej, nie tylko otrzymujemy zdrową i świeżą wodę do picia, ale także możemy ją odpowiednio schłodzić oraz zamienić w gazowaną.

DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ Z BEZBUTLOWYCH DYSTRYBUTORÓW WODY?

MNIEJ PLASTIKU

Zmniejszenie ilości plastikowych odpadów dostających sie do środowiska naturalnego

EKOLOGICZNOŚĆ

Wykorzystanie ekologicznych technologii o zerowym wpływie na globalne ocieplenie

OPTYMALNE ZUŻYCIE

Zużywanie tylko takich ilości zasobów, jakie są niezbędne – oszczędność wody i energii oraz wykorzystanie wody resztkowej

FUNKCJONALNOŚĆ

Wygodne i intuicyjne użytkowanie, które podnosi prestiż budynków

DLACZEGO WODA JEST TAK WAŻNA?

Woda jest najlepszym sposobem na nawodnienie organizmu.

Nie zawiera kalorii, posiada cenne minerały, dobrze gasi pragnienie i ma neutralny smak. Jej odpowiednia ilość jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży, a także dla zachowania właściwej równowagi organizmu dorosłych oraz seniorów. Dlatego też, tak ważne jest systematyczne uzupełnianie płynów i zachowanie równowagi wodnej organizmu.

Każdy z nas powinien wypijać dziennie 1,5-2 litrów czystej wody. Wybierając wodę butelkowaną należy pamiętać, aby spożyć ja w ciągu 3-4 godziny. W międzyczasie przy kontakcie z powietrzem w wodzie takiej zaczynają rozmnażać się bakterie. Z kranówką jest łatwiej: nalewasz i pijesz tyle, ile potrzebujesz zawsze świeżą, bez drobnoustrojów.

Badania wskazują, że 90% wody butelkowanej wody zawiera w sobie cząsteczki tworzyw sztucznych. Jest w nich dwa razy więcej mikrocząsteczek plastiku niż w kranówce, na każdy litr butelkowanej wody przypada ich średnio 325! Plastik przenika do wody zarówno na etapie produkcji, jak i później w trakcie transportu i magazynowania. Zatem czy warto pić plastikową wodę?

Sprawdź ile oszczędzisz montując bezbutlowe dystrybutory wody

Bezbutlowe dystrybutory wody to nowoczesne rozwiązania pozwalające zapewnić dostęp do wody pitnej wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. To urządzenia, które z roku na rok stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju, co potwierdza dynamicznie rosnąca liczba ich montaży. Świetnie sprawdzają się w szkołach, zakładach pracy, biurach, urzędach, punktach obsługi klienta, przychodniach, czy poczekalniach. Te do zastosowań zewnętrznych zaspokajają potrzebę na wodę pitną w parkach, przy placach zabaw, deptakach.

Dzięki naszym innowacyjnym rozwiązaniom możemy zapewnić sobie i swoim pracownikom oraz gościom dostęp nie tylko do czystej wody, ale także do wody chłodzonej, gazowanej, lekko gazowanej oraz gorącej. Wszystko w zależności od wybranego modelu oraz od potrzeb naszych odbiorców. Koniec z kupowaniem wody w baniakach, zgrzewek wody w plastikowych butelkach, ponoszeniem kosztów związanych z ich transportem i magazynowaniem. Postaw na nowoczesne, bezpieczne i ekologiczne rozwiązania do wody kranowej.