Komory chłodniczeOferta dla gastronomiiOferta dla sklepówUrządzenia chłodnicze
Czas czytania: 4 minuty

PORKKA SKYCOLD Group jest wiodącym producentem urządzeń chłodniczych i gastronomicznych w Skandynawii. Zajmuje się produkcją między innymi modułowych komór chłodniczych, modułowych komór mroźniczych, stołów chłodniczych, stołów mroźniczych, schładzarek szokowych, urządzeń chłodniczych wykorzystywanych do celów laboratoryjnych oraz kostkarek do lodu i łuskarek do lodu.

Komora Porkka wyposażona jest w agregat chłodniczy typu monoblok, który jest integralną częścią konstrukcji komory. Zastosowany modułowy system półek w optymalny sposób pozwala wykorzystać przestrzeń magazynową. Elektroniczny sterownik z funkcją HACCP i wyświetlaczem posiada funkcję alarmu wysokiej / niskiej temperatury z informacja dźwiękową i wizualną na wyświetlaczu oraz funkcję rejestracji najniższej i najwyższej temperatury w ciągu doby. Zastosowanie tego typu urządzenia nie wymaga wykonania dodatkowych instalacji chłodniczych oraz sanitarnych do odprowadzenia skroplin.

Zastosowanie technologii zamków CAM-LOCK zapewnia szczelność połączeń oraz sztywność i wytrzymałość konstrukcji, a także pozwala na wielokrotny demontaż i montaż urządzenia. Montaż komory Porkka odbywa się od środka, co pozwala na maksymalne wykorzystanie pomieszczenia w którym instaluje się komorę. 

Komory chłodnicze zostały zaprojektowane tak, aby były wydajne i energooszczędne. Elektroniczny sterownik z wyświetlaczem posiada funkcje alarmu wysokiej/niskiej temperatury z informacją dźwiękową i wizualną na wyświetlaczu. Dzięki zastosowaniu dodatkowego przekaźnika sterownik może być włączony w centralny system zarządzania budynkiem. Wbudowany system HACCP sprawia, że urządzenia te spełniają najnowsze normy kontroli temperatury. Urządzenia te, dzięki wyjściu RS485 mogą być włączone w niezależny system monitoring gdzie rejestracja temperatury odbywa się w czasie rzeczywistym. Alarmy mogą być również wysyłane poprzez GPRS na telefon komórkowy firmy serwisowej lub na email.

Unikalny system półek  

W komorach Porkka zastosowano zupełnie nowy system półek. skupiliśmy się na poprawie utrzymania higieny, łatwości aranżacji oraz uzyskania większej powierzchni do przechowywania produktów. Wsporniki główne przymocowane są do paneli izolacyjnych, a wsporniki podtrzymujące półki są umiejscowione w taki sposób, aby ułatwić dostęp do podłogi. 

W standardzie dostarczane są cztery poziomy półek. W komorach o szerokości do 1500mm system półek montowany jest na dwóch ścianach, a w komorach o większej szerokości na trzech. 

Układ glikolowy Porkka RHDS 

Instalując modułową komorę Porkka wewnątrz budynku, brak wentylacji może powodować, ze wzrost temperatury otoczenia podwyższy koszty eksploatacji i skróci żywotność urządzenia. Rozwiązaniem problemu jest zastosowanie układu ze skraplaczem wodnym Porkka. System RHDS Porkka umożliwia łatwy i niedrogi sposób na odprowadzenie ciepła wytwarzanego przez urządzenie chłodnicze na zewnątrz budynku, bądź do pomieszczenia, w którym może być ono oddane. RHDS jest łatwy i szybki w montażu, a jego dodatkową zaletą jest znaczne cichsza praca w odniesieniu do konwencjonalnych skraplaczy powietrznych. 

ySstem RHDS jest podobny do standardowego monobloku Porkka. Składa się ze skraplacza wodnego, zbiornika wyrównawczego, pompy wodnej i dodatkowego wymiennika ciepła. Wymienniki ciepła łączy się rurami z agregatem chłodniczym. Po podłączeniu układu, jest on wypełniany wodnym roztworem glikolu, który jest skuteczny zarówno w warunkach letnich jak i zimowych (wymiana ciepła). 

Monitoring XWEB HACCP

XWEB system firmy Porkka jest niezależnym systemem monitoringu
z funkcją alarmu ostrzegawczego dla urządzeń chłodniczych. XWEB jest kompaktowym komputerem, który działa jako niezależny serwer sieciowy uzupełniony o własną gotowa stronę internetowa. Dostęp do informacji może być uzyskany zarówno poprzez internet, jak i telefon wyposażony w GPRS. Firma Porkka oferuje różne wersje, odpowiednie do małych lub dużych aplikacji. 

System XWEB pozwala na stały monitoring urządzeń , kontrolę i zmia- nę ustawień w czasie rzeczywistym. Zapisuje on wartości temperatury i dane alarmowe w sposób ciągły oraz informuje personel o usterkach działania urządzenia. Dostęp do systemu jest możliwy z dowolnego komputera, ponieważ nie jest wymagane żadne oprogramowanie wejściowe. 

Modułowe chłodnie Porkka są łatwe i szybkie w montażu 

Modułowe panele izolowane Porkka wytwarzane są w technologii na wpust zew. i wew. łączone zamkiem typu cam-lock . Zapewnia to szczelne połączenia.