Maszyny kuchenneOferta dla gastronomiiOferta dla sklepówUrządzenia
Czas czytania: 4 minuty

Profesjonalne pakowarki próżniowe Sammic pozwalają na przedłużenie czasu konserwacji produktów surowych lub poddanych obróbce termicznej, bez utraty ich wagi, wysuszenia i mieszania smaków i zapachów. Zarówno obudowa jak i komora są wyprodukowane ze stali nierdzewnej, a bezprzewodowa listwa zgrzewająca pozwala na łatwe i wygodne czyszczenie komory. Wszystkie modele wyposażone są w pompy Busch i posiadają podwójna listwę zgrzewającą lub podwójny zgrzew, gwarantując trwałość pakowania.

Wyposażone są w cyfrowy panel sterowania, a próżnia jest kontrolowana przez czujnik z wyświetlaniem wszystkich wartości programu próżniowego na kolorowym ekranie LCD wielkości 3,9″. Podświetlana klawiatura dotykowa wykonana z odpornego na zadrapania tworzywa sztucznego jest zabezpieczona przed rozpryskiwaniem płynów. Wszystkie modele mają zdolność do przechowywania 25 różnych programów próżniowych z możliwością blokowania, aby uniknąć niepotrzebnych zmian przez operatora. Pakowarki SU wyposażone są w program odsysania etapami przeznaczony do produktów o miękkiej porowatej konsystencji. W tym przypadku proces uzyskania zaprogramowanej próżni obejmuje kilka etapów oddzielonych przerwami. Pozwala to na usunięcie powietrza znajdującego się wewnątrz produktu.

Cechy charakterystyczne


 • Pakowarki SU są wyposażone w nowy system detekcji punktu parowania do zup, owoców, czerwonych mięs itd., który zatrzymuje automatycznie proces odsysania, unikając rozlania się płynów w komorze i zapewniając maksymalną próżnię możliwą do uzyskania. Zapobiega to wysuszeniu produktu i zabrudzeniu oleju w pompie. Czas konieczny do osiągnięcia próżni jest optymalny dla produktu przeznaczonego do pakowania. 
 • Kontrolowana dekompresja: idealna do obsługi delikatnych produktów. W przypadku pakowania próżniowego żywności, dekompresja (lub wejście powietrza do komory po zgrzaniu torebki) jest momentem krytycznym, ponieważ napływ powietrza powracającego do komory może zbyt mocno docisnąć torebkę do produktu. Aby to kontrolować, pakowarki SE mają dekompresję sterowaną impulsowo. Oznacza to, że powietrze powracające do komory robi to stopniowo. Ponadto gama maszyn pakujących Sensor Ultra idzie o krok dalej. Posiadają miękki zawór wlotowy powietrza do komory dla progresywnej dekompresji. Obie metody zapobiegają perforacji worka próżniowego w miejscach, w których produkty mają ostre krawędzie, gwarantując tym samym optymalną konserwację produktu.
 • Wszystkie modele są gotowe do podłączenia zewnętrznego zestawu próżniowego Vac-Norm do pakowania w pojemnikach zaprojektowanych specjalnie do tego celu, z automatycznym odsysaniem kontrolowanym przez czujnik, umożliwiającym bezpieczne wyjęcie rurki po zakończeniu cyklu.
 • Instalacja systemu wtryskującego gaz jest opcjonalna dla wszystkich modeli tej gamy.
 • Opcjonalny system zgrzewu „plus” pozwala na zwiększenie mocy elektrycznej koniecznej do zgrzewania torebek metalowych po naciśnięciu odpowiedniego przycisku.
 • System kontroli cieczy: zapobieganie przelewaniu się cieczy w komorze. Podczas pakowania cieczy w próżni ciśnienie atmosferyczne wewnątrz komory ulega obniżeniu, co powoduje wrzenie produktu, co powoduje przelewanie się cieczy. Aby temu zapobiec pakowarki SU wyposażone są w nowy system detekcji punktu parowania, dzięki któremu, gdy użytkownik pakuje płyn, np. sosy, zupy, owoce, czy czerwone mięso, a produkt dotrze do punktu parowania, proces próżni zatrzymuje się automatycznie. Zapobiega to przelewaniu się płynów do komory i gwarantuje maksymalną możliwą próżnię dla każdego produktu.
 • Opcjonalny system druku etykiet pozwala na podłączenie drukarki z plastyfikowanymi etykietami samoprzylepnymi, odpornymi na mrożenie. Wprowadzenie tekstów etykiet odbywa się za pośrednictwem aplikacji opracowanej dla urządzeń mobilnych podłączonych do pakowarki przez Bluetooth.
 • Sammic VAC – steruj pakowarką SU ze smartfona. Maszynami Sensor Ultra z opcjami drukowania i łączności można sterować za pomocą smartfona dzięki łączności Bluetooth i aplikacji mobilnej; w szczególności aplikacja Sammic VAC, bardzo intuicyjna i przystępna aplikacja dla każdego typu użytkownika, umożliwiająca między innymi łatwe zarządzanie programami pakowarki.

Profesjonalne pakowarki próżniowe Sammic wyposażone są w program suszenia pompy, pozwalający na przedłużenie jej okresu użyteczności, oraz w licznik godzin pracy pozwalający na ustalenie, kiedy należy dokonać wymiany oleju.

Modele


Seria 300 – model nastawny

320 mm listwa zgrzewająca. Komora głęboko tłoczona.

Seria 400 – model nastawny

420 mm listwa zgrzewająca. Komora głęboko tłoczona.

Seria 500 – model nastawny

Dwie listwy zgrzewające (420 + 420 mm) i komora o wydłużonym kształcie.

Seria 600 – model nastawny

Dwie listwy zgrzewające.

Seria 800 – model nastawny

Dwie listwy zgrzewające.

Seria 6000 – Dwukomorowa pakowarka próżniowa

Model o wysokiej wydajności  z uchylną pokrywą.

Dane techniczne


Zapytaj o cenę

Wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę

  Seria 300

  Seria 400

  Seria 500

  Seria 600

  Seria 800

  Seria 6000