Ekspresy gastronomiczneOferta dla gastronomii
Czas czytania: 4 minuty

Aurelia Wave UX to profesjonalny ekspres polecany do kawiarni segmentu speciality, gastronomii i restauracji z dużym wolumenem sprzedaży kaw, na specjalistyczne zawody baristyczne, dla profesjonalistów.

Ekspres Nuova Simonelli Aurelia Wave UX został wyposażony w szereg funkcji, dzięki którym produkcja najwyższej jakości powtarzalnego espresso jest jeszcze łatwiejsza.

 • Technologia ITC umożliwia precyzyjną kontrolę nad temperaturą wody w bojlerze, dozowniku pary oraz w grupie. daje również możliwość indywidualnego ustawienia temperatury w każdej grupie, np. pod różne rodzaje podawanych kaw. 
 • SIS (Soft Infusion System) – system automatycznie dopasowuje ciśnienie i zwiększa je w miarę postępu ekstrakcji.
 • Dozowanie wolumetryczne – na każdej grupie można zaprogramować do 4 indywidualnych doz o różnej wielkości uzysku, temperaturze wody i ciśnieniu potrzebnemu do produkcji kawy.
 • Cool Touch System – dysza na mleko jest izolowana termicznie, dając większą kontrolę nad temperaturą pary i ochronę baristy przed oparzeniem.
 • Steam Power Control – dysza na mleko włączana jest za pomocą dźwigni, dzięki czemu praca na niej jest łatwa i szybka. 
 • Dysza wody gorącej z ekonomizerem i możliwością ustawienia 3 stopni temperatury wody.
 • Ergonomia pracy –  jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze, zaprojektowany odpowiednio do naszych anatomicznych możliwości, dzięki czemu praca na nim jest bardzo wygodna.
 • Czasomierz – osobny dla każdej grupy pomiar czasu parzenia, wielkości dozy i temperatury daje jeszcze lepszą kontrolę nad espresso.
 • Wyświetlacz TOUCH – wygodny i elegancki, daje możliwość kontroli: posiada licznik kaw i możliwość indywidualnego dostosowania ustawień maszyny do naszych potrzeb.
 • Automatyczne czyszczenie – w ekspresie można przeprowadzić osobne, automatyczne czyszczenie dla każdej z grup, nawet podczas pracy. Dzięki temu jednocześnie przyjmując zamówienia, przygotowywując kawy możemy dbać o czystość ekspresu, co nie tylko przedłuża jego żywotność, ale i wpływa na doskonały smak naszego naparu.  
 • Ekologia – Aurelia Wave UX wykonana została w technologii wspierającej zrównoważony rozwój.
 • Odwrócone lusterko – daje możliwość kontroli nad espresso bez konieczności schylania się przy każdej kawie.

Nowa inżynieria koncentruje się na jednokotłowym systemie grzewczym i mieszaczu termostatycznym z elektronicznie podgrzewaną głowicą grupową, która stabilizuje temperaturę przy małej mocy zainstalowanej i niskiej złożoności technologicznej instalacji wielokotłowej. Jednocześnie nowa technologia ITS zapewnia autonomiczne ustawienie temperatury każdej grupy, ułatwiając użytkownikowi maszyny obsługę. Po ustawieniu temperatury w każdej grupie przez użytkownika, resztą zajmuje się maszyna, zapewniając stałą temperaturę aż do końca procesu.

Niezależnie od intensywności obsługi, jakość receptur zawsze pozostaje taka sama. Jedną z głównych zalet sieci kawiarni jest powtarzalność smaku. Niezależnie od tego, czy jest to pierwsza, czy ostatnia porcja zmiany, czy jest spokojny lub niezwykle produktywny dzień, konsystencja usług nigdy się nie zmienia. Dzięki nowej technologii ITS wszystkie przepisy w menu sieci kawiarni można konfigurować i zarządzać nimi z całkowitą elastycznością.

Easy Cream – absolutna stałość rezultatu spieniania. Technologia ta umożliwia przygotowanie wielu przepisów na mleko w jednej chwili. Szybkość i płynność obsługi. Dwa ustawienia dla każdej dyszy i maksymalnie dwie automatyczne końcówki do mleka zamontowane na maszynie. Zarządzanie przepisami na bazie mleka staje się płynną i prostą operacją zintegrowaną w ramach usługi. Podczas gdy dysza Easy Cream ubija mleko, barista może zmielić ziarna kawy i zaparzyć porcję kawy, którą należy wymieszać z mlekiem. Oszczędność czasu oznacza wyższą produktywność i mniejszą złożoność.

Optymalizacja przepływu pracy oznacza przede wszystkim zapewnienie pracownikom najlepszych wyników od początku do końca dnia. AURELIA WAVE UX została zaprojektowana z uwzględnieniem kryteriów ergonomii,
uwzględniając łatwość obsługi i programowania, a także projekt kształtu i przestrzeni.

Cechy charakterystyczne


Elastyczność

Każda grupa na maszynie jest niezależna i można ustawić wszystkie niezbędne parametry. Złożonością i synchronizacją przepisów można w pełni zarządzać w całym menu, niezależnie od rodzaju wykonania (mleko, kawa, filtrowana, herbata…)

Wydajność i spójność

Niezależnie od tego, kto jest użytkownikiem, zawsze zapewniona jest spójność usług. Po ustaleniu parametrów receptury, obsługa przebiega sprawnie i bez komplikacji. Stała jakość i wysoka produktywność to zawsze gwarantowany rezultat.

Łatwy w obsłudze

Intuicyjna logika programowania, łatwa do nauczenia. Wygoda użytkowania jest wyrazem ergonomicznej wizji i konstrukcji maszyny.

Dane techniczne


Aurelia Wave UX 2grAurelia Wave UX 3gr
Zasilanie230 – 380 V230 – 380 V
Mocmax 5300 Wmax 6300 W
Pojemność bojlera14 L17 L
KolorCzarnyCzarny
MateriałStal nierdzewna + ABSStal nierdzewna + ABS
Wymiary802 x 605 x 537 mm1032 x 605 x 537 mm
Waga79 kg94 kg

Zobacz inne marki ekspresów kolbowych

Zapytaj o cenę

Wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę

  Nuova Simonelli