Akcesoria kuchenneOferta dla gastronomii
Czas czytania: 3 minuty

Noże dostępne w naszym sklepie internetowym:

Giesser

Specjalistów z firmy Giesser wyróżnia wiara w świetny produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów, dążenie do solidnego wykonania oraz pasja rozwoju.
To, co zaczęło się w małej kuźni w 1776 roku, stało się dziś jednym z wiodących międzynarodowych producentów wysokiej jakości noży i akcesoriów. Codziennie w zakładzie w Winnenden produkowanych jest ponad 8 000 profesjonalnych noży. Asortyment obejmuje ponad 2500 kutych lub tłoczonych noży, a także akcesoria dla przemysłu spożywczego.

„Robimy tylko noże, których sami chcielibyśmy używać”

Hans-Joachim Giesser

GIESSER znalazł swoje miejsce w przemyśle spożywczym i gastronomii. Jedno jest jednak pewne: przekształcenie starej fabryki w Winnenden w fabrykę PremiumCut w 2018 roku jest zarówno kamieniem milowym, jak i sygnałem startowym dla nowych rozwiązań. „Polegamy na naszych długoterminowych partnerach w branży, ale dzięki PremiumCut docieramy również do nowych potencjalnych klientów.

Globalna sprzedaż wzrosła siedmiokrotnie od początku lat 80. Funkcjonalność nie musi być nudna! Dlatego firma od kilku lat przywiązuje dużą wagę do dobrego wyglądu i pięknego, wysokiej jakości wzornictwa. „Na dłuższą metę ramię w ramię” – podkreśla Hans-Joachim Giesser. GIESSER idzie z duchem czasu i dostosowuje się do życzeń klientów.

„Klienci Giesser Messer chcieliby mieć noże nie tylko w dłoniach, a także chcieliby na nie patrzeć ”- mówi dyrektor zarządzający i kontynuuje swoje plany na przyszłość dla rodziny Giesser:„ Dzięki naszej nowej serii PremiumCut byliśmy w stanie wzbudzić emocje, sommelierów mięsa a pięciogwiazdkowi szefowie kuchni z całego świata są entuzjastycznie nastawieni i chwalą nas za to. Ponadto obecnie pracujemy nad możliwościami zrównoważonej produkcji, która powinna dodatkowo uzupełniać nasze procesy oszczędzania zasobów ”

Zrównoważony rozwój jest podstawową zaletą przedsiębiorczości producenta. Nie trzeba dodawać, że procesy produkcyjne są tak przyjazne dla środowiska, jak to tylko możliwe!

W GIESSER zinternalizowano zrównoważony rozwój na wszystkich poziomach jako podstawową zaletę przedsiębiorczości w sensie przyszłościowego biznesu. Na przykład w produkcji polega się na recyklingu, na przykład ciepła odpadowego i wody. „Mamy tę przewagę, że przetwarzamy tylko trzy materiały: stal, plastik i drewno” – mówi Hans-Joachim Giesser, wyjaśniając procesy produkcyjne oszczędzające zasoby. Powstające podczas produkcji odpady stalowe są w całości poddawane recyklingowi. Między innymi trafiają do huty, aby ponownie wykorzystać je w innym miejscu.

Kolorowe pozostałości plastiku są również poddawane recyklingowi: są dodawane do czarnego plastiku, w którym nie można ich już zobaczyć po przetworzeniu na uchwyt. Hans-Joachim Giesser z dumą podkreśla: „Trudno o bardziej zrównoważoną produkcję niż nasza”. Chciałby pójść dalej w przyszłości. Istnieją już różne sposoby myślenia, na przykład o tym, jak zoptymalizować wyrzucanie noży. Długa droga, którą GIESSER pokonuje z determinacją i pewnością siebie. Firma ceni również lojalność i uczciwość, jeśli chodzi o zarządzanie personelem: jeśli to możliwe, przyjmuje każdego z praktykantów i gwarantuje długotrwałe, silne relacje zawodowe w rodzinie Giesser.