Oferta dla pralniPralnice profesjonalne
Czas czytania: 4 minuty

Seria PWM 509 to profesjonalne pralki ogrzewane elektrycznie, z pompą spustową lub zaworem odpływu oraz komorą do spłukiwania środków piorących i sterownikiem M Touch Pro. 

  • Objętość bębna 80 l, maksymalna ładowność 9 kg
  • Największy komfort obsługi z kolorowym wyświetlaczem Fulltouch – M Touch Pro 
  • Optymalne rezultaty wirowania – wilgotność 48%, współczynnik g 441 
  • Przyszłościowa łączność za pośrednictwem sieci LAN i WLAN

Cechy charakterystyczne


Automatyka wagowa Plus

Jeszcze większa oszczędność: automatyka wagowa Plus mierzy nasiąkliwość tekstyliów w bębnie. Dodatkowo rejestruje ona wagę ładunku wprowadzoną ręcznie poprzez sterowanie. Dzięki kombinacji można szczególnie precyzyjnie dopasować do wymagań ilość wody i energii. Za pomocą pomp do dozowania płynów można poza tym automatycznie dostosować ilość środka piorącego dokładnie do danego procesu – co przynosi dalsze oszczędności na chemii.

Programowalne sterowanie

Szczególna zaleta programowalnego sterowania polega na znacznym dopasowaniu do konkretnego zastosowania. Można tworzyć i zapisywać programy indywidualne. Istniejące programy również można dopasować pod względem parametrów prania. Dzięki temu można optymalnie zrealizować wszystkie specyficzne wymagania dotyczące przygotowywania prania.

Przewodnik użytkownika w różnych językach

Żeby od razu nie doszło do nieporozumień, osoba obsługująca może wybrać swój preferowany język spośród różnych języków narodowych. Wszystkie wskazania będą ukazywać się na wyświetlaczu w tym języku, co zapewnia maksymalną niezawodność eksploatacji.

Płukanie dezynfekujące

Aby stworzyć podstawę dla najwyższych wymogów w zakresie higieny można w programach dezynfekcji opcjonalnie wybrać na koniec program płukania w specjalnej temperaturze i o specjalnym profilu czasowym. Podczas tzw. płukania dezynfekującego następuje nagrzanie do ponad 60°C. Dzięki tej funkcji zmniejsza się ryzyko ponownej kontaminacji przez zawarte ewentualnie w wodzie zarazki.

Bezpieczna dezynfekcja

Niezawodna dezynfekcja jest warunkiem prania tekstyliów w szpitalach i domach opieki. Specjalne programy termicznej i chemiczno-termicznej dezynfekcji, m.in. zgodnie z listą Instytutu Roberta Kocha z Berlina, tworzą podstawę niezbędnego bezpieczeństwa higieny.

Zaawansowany silnik synchroniczny

Zaawansowany silnik synchroniczny umożliwia osiąganie maksymalnej mocy i trwałości urządzenia – dzięki łagodnemu rozruchowi w fazie startu oraz niezwykle spokojnej pracy również na wysokich obrotach. Dzięki temu szumy i wibracje powstające w trakcie pracy zostają maksymalnie zredukowane.

Automatyczny zamek drzwiowy

Wystarczy lekkie naciśnięcie drzwi. Po uruchomieniu programu mycia drzwi blokują się samoczynnie. Po zakończeniu programu drzwi otwierają się automatyczni

Trójwymiarowa kontrola niewyważenia

3-wymiarowe monitorowanie niewyważenia zapewnia niezawodnie utrzymanie na stałym poziomie wartości wilgotności resztkowej. Poza tym obniża on obciążenie systemów amortyzacji oraz łożysk bębna – co przyczynia się do długiej żywotności pralki.

Bęben SoftCare

Dzięki powierzchni bębna SoftCare o strukturze plastra miodu, pomiędzy ścianką bębna a tekstyliami tworzy się cienka warstwa wody. Pranie ślizga się po tej warstwie, co zapewnia jego optymalną ochronę – Pranie tekstyliów odbywa się w sposób wyraźnie delikatniejszy – Delikatny tryb prania pozwala na zachowanie kształtu i dłuższy okres użytkowania

Elastyczne adaptery dozujące

Urządzenia są przygotowane fabrycznie do korzystania z różnych adapterów dozowania. W zależności od rodzaju użycia można wybrać adapter dozowania z płukaniem wodą lub dozowania konwencjonalnego. W przypadku dozowania konwencjonalnego możliwe jest korzystanie z nawet 6 płynnych mediów.

Potwierdzona higieniczność

Bezpieczne i szybkie przygotowanie prania dla firm spoza sektora opieki zdrowotnej: zgodnie z certyfikatem Institute for Integrative Hygiene and Virology pranie w pralkach serii Benchmark w programie Bawełna 70 °C usuwa ponad 99,9%wirusów otoczkowych i nieotoczkowych – z użyciem środka piorącego Miele ProCare Tex.

Potwierdzona higieniczność 

Bezpieczne przygotowanie odzieży z dezynfekcją w miejscach wrażliwych pod względem higieny (na podstawie oceny jury Institute for Integrative Hygiene and Virology) wyróżnił pralnice znakiem antywirusowym. Potwierdza tym samym, że nasze pralnice są standardowo wyposażone w programy dezynfekcyjne, które wyróżniają się wysokimi standardami bezpieczeństwa. 

Dostępne modele


PWM 509 [EL DP DD]

Profesjonalna pralka, ogrzewana elektrycznie, z pompą spustową, z komorą do spłukiwania środków piorących oraz sterownikiem M Touch Pro. 

PWM 509 [EL DV DD]

Profesjonalna pralka, ogrzewana elektrycznie, z zaworem odpływu, z komorą do spłukiwania środków piorących oraz sterownikiem M Touch Pro. 

Dane techniczne


Zapytaj o cenę

Wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę