Oferta dla gastronomiiZmywarki gastronomiczne
Czas czytania: 6 minuty

Miele PFD 404 to nowa gama stojących zmywarek zmywających w świeżej wodzie z koszami, dla miejsc o wysokich wymogach higienicznych.

 • Maks. wydajność mycia: 456 talerzy/h lub 24 koszy/h
 • Pierwszorzędne rezultaty dzięki systemowi zmywania świeżą wodą
 • Niezwykle higieniczne rezultaty – temp. spłukiwania końcowego 85 °C
 • Łatwa i bezpieczna obsługa – automatyczne otwieranie drzwiczek
 • Kolorowy wyświetlacz Full Touch M Touch Flex

Cechy charakterystyczne


System zmywania świeżą wodą

W zmywarkach z systemem zmywania świeżą wodą po każdej fazie płukania odbywa się wymiana wody. Na koniec następuje dokładne spłukanie w temperaturze dopasowanej do ładunku. Metoda ta zapewnia perfekcyjne rezultaty zmywania i wysoki poziom higieny, który znacznie przekracza standardowe wymagania stawiane profesjonalnym zmywarkom.

Plastikowe kosze na dwóch poziomach

Zmywarki Miele Professional umożliwiają zastosowanie plastikowych koszy o wymiarach 500 × 500 mm na dwóch poziomach zmywania. Warunkiem jest wyposażenie w opcjonalną podstawę ze stali szlachetnej na kosz górny. Na dolnym poziomie za podstawę służy kosz z wyposażenia seryjnego.  Dzięki trzem ramionom spryskującym na obu poziomach osiągane są perfekcyjne rezultaty zmywania.

Kosz górny o regulowanej wysokości

We wszystkich zmywarkach Miele można, zależnie od rodzaju naczyń, zmieniać pozycję kosza górnego na wysokość – także w położeniu ukośnym. Dzięki temu można optymalnie wykorzystać komorę zmywania.

Praktyczny kosz na butelki

Do niezawodnego czyszczenia w środku nawet 16 butelek lub innych przedmiotów z pustką, takich jak termosy lub wazy, można zastosować kosz dolny APFD 210. Każdą butelkę można bezpiecznie umieścić na jednej dyszy iniekcyjnej.

Przyłącze dla modułu dozującego detergent

W celu wygodnego i ekonomicznego stosowania płynnego detergentu można opcjonalnie podłączyć moduł dozowania płynów. Dzięki dokładnemu dozowaniu można osiągnąć optymalne rezultaty czyszczenia. Dodatkowo automatyczne dozowanie płynów ułatwia obsługę.

Przyłącze dla modułu dozującego nabłyszczacz

W celu wygodnego i ekonomicznego stosowania nabłyszczaczy można podłączyć opcjonalny moduł dozujący płyny. Dzięki precyzyjnemu dozowaniu można osiągnąć optymalne rezultaty czyszczenia. Ponadto automatyczne dozowanie detergentów w płynie ułatwia obsługę.

Zintegrowany zmiękczacz

Wbudowany odkamieniacz dostarcza wodę o optymalnym stopniu twardości. Zastosowanie miękkiej wody umożliwia oszczędne użycie środków myjących i przedłuża żywotność urządzenia. Stopień twardości ustawia się ręcznie w zależności od lokalnej jakości wody.

Zbiornik soli w drzwiczkach

Zintegrowany zbiornik soli umożliwia ergonomiczną obsługę już przy drzwiach otwartych zaledwie w połowie. Dzięki temu sól można uzupełnić bez schylania się oraz wyjmowania dolnego kosza.

Gwarancja ochrony przed zalaniem

Dla ochrony przed szkodami spowodowanymi przez wodę wszystkie zmywarki Miele są wyposażone w Waterproof-System. Są więc Państwo dobrze zabezpieczeni na długie lata. W ramach warunków gwarancji ochrony przed skutkami zalania, Miele pokrywa koszty powstałych szkód rzeczowych (przy nabyciu urządzenia poprzez autoryzowanego sprzedawcę i ustawienie w prywatnym gospodarstwie domowym).

Sterowanie M Touch Flex

Sterowanie Full-Touch z kolorowym wyświetlaczem definiuje nowy wysoki poziom szybkiej, intuicyjnej obsługi maszyny. Jednocześnie oferuje ono wiele możliwości konfiguracji umożliwiających dostosowanie zmywarki do indywidualnych potrzeb – wystarczy dotknąć lub przeciągnąć palcem. Wszystkie komunikaty wyświetlane są w wybranym spośród 32 języków. 

AutoClose

Komfortowo i bezpiecznie – to jest AutoClose Miele: Już lekki kontakt pomiędzy drzwiami i urządzeniem wystarczy, żeby zmywarka sama się zamknęła za pomocą silnika.

Wspomaganie suszenia AutoOpen

Nawet delikatne naczynia, np. te wykonane z tworzyw sztucznych, mogą schnąć aż do momentu ich rozładowania. Dzięki automatycznemu otwieraniu drzwi po zakończeniu programu mycia proces suszenia rozpoczyna się automatycznie, bez konieczności ręcznej interwencji.

BrilliantLight

Przy otwieraniu zmywarki opatentowany sterownik automatycznie włącza 4 diody Power LED. Dzięki temu wnętrze jest rozświetlone jasnym światłem, co znacznie ułatwia załadunek i rozładunek koszy.

Perfect Glasscare

Miękka woda ułatwia wprawdzie dokładne mycie naczyń, ale jest agresywna dla szkła. Dlatego w programie do szkła w zmywarkach Miele Professional zastosowanie znajduje Perfect GlassCare. Technologia ta precyzyjnie dostosowuje twardość wody, aby dokładnie, a przy tym łagodnie umyć całe szkło.

Kondensator mgły zraszającej

Dla dobrej atmosfery w zmywalni i natychmiast gotowych do ponownego użycia naczyń: Szczególnie wydajny kondensator mgły zraszającej redukuje ilość oparów w pomieszczeniu. Dzięki temu ładunek może optymalnie schnąć a ilość pary przy otwieraniu zmywarki zostaje znacznie zredukowana.

Zmienne parametry programu

W celu uzyskania najlepszych rezultatów mycia i poziomu higieny, w miejscu użytkowania można precyzyjnie dostosowywać szeroki zakres parametrów programowych, takich jak temperatura, czas utrzymywania lub ilość wody. Dodatkowo można również indywidualnie zmieniać nazwy programów (modele ze układem sterowania M Touch Flex).

Modele


PFD 404 [WB Hygiene]

Wolnostojąca zmywarka zmywająca w świeżej wodzie z koszami, dla miejsc o wysokich wymogach higienicznych z możliwością podłączenia zewnętrznych modułów dozujących. Kolor: biały lotos

PFD 404 [WB Hygiene]

Wolnostojąca zmywarka zmywająca w świeżej wodzie z koszami, dla miejsc o wysokich wymogach higienicznych z możliwością podłączenia zewnętrznych modułów dozujących. Kolor: stal szlachetna

PFD 404 DOS [WB Hygiene]

Wolnostojąca zmywarka zmywająca w świeżej wodzie z koszami, dla miejsc o wysokich wymogach higienicznych z wbudowanymi modułami dozującymi. Kolor: biały lotos

PFD 404 DOS [WB Hygiene]

Wolnostojąca zmywarka zmywająca w świeżej wodzie z koszami, dla miejsc o wysokich wymogach higienicznych z wbudowanymi modułami dozującymi. Kolor: stal szlachetna

PFD 404 U [WB Hygiene]

Zmywarka podblatowa (do zabudowy) zmywająca w świeżej wodzie z koszami, dla miejsc o wysokich wymogach higienicznych z możliwością podłączenia zewnętrznych modułów dozujących. Kolor: biały lotos

PFD 404 U [WB Hygiene]

Zmywarka podblatowa (do zabudowy) zmywająca w świeżej wodzie z koszami, dla miejsc o wysokich wymogach higienicznych z możliwością podłączenia zewnętrznych modułów dozujących. Kolor: stal szlachetna

PFD 404 U DOS [WB Hygiene]

Zmywarka podblatowa (do zabudowy) zmywająca w świeżej wodzie z koszami, dla miejsc o wysokich wymogach higienicznych z wbudowanymi modułami dozującymi. Kolor: biały lotos

PFD 404 U DOS [WB Hygiene]

Zmywarka podblatowa (do zabudowy) zmywająca w świeżej wodzie z koszami, dla miejsc o wysokich wymogach higienicznych z wbudowanymi modułami dozującymi. Kolor: stal szlachetna

PFD 404 U [WOB Hygiene]

Zmywarka podblatowa (do zabudowy) zmywająca w świeżej wodzie bez koszy, dla szpitali i innych miejsc o wysokich wymogach higienicznych. Kolor: stal szlachetna

Porównanie i dane techniczne


Zapytaj o cenę

Wybierz model i wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę

  PFD 404 (wolnostojąca, bez dozowników):

  PFD 404 DOS (wolnostojąca, z wbudowanymi dozownikami):

  PFD 404 U (podblatowa, bez dozowników):

  PFD 404 U DOS (podblatowa, z wbudowanymi dozownikami):

  PFD 404 U [WOB Hygiene] (podblatowa, bez dozowników, dla szpitali):