Akcesoria kuchenneOferta dla gastronomii
Czas czytania: 3 minuty

Szacowany czas czytania: 5 minut

Młynki dostępne w naszym sklepie internetowym:

Młynki Peugeot

Od 1840 roku młynki Peugeot są nieodzownym punktem odniesienia zarówno dla smakoszy, jak i wielkich kucharzy. Są to wyjątkowe przedmioty, które stały się ikonami zastawy stołowej, od młynków do kawy po młynki do soli, pieprzu lub przypraw, ręczne lub elektryczne. Młynki Peugeot to przyjemność użytkowania dzięki lśniącemu i eleganckiemu wzornictwu, szlachetnym, niezniszczalnym materiałom, szerokiej gamie kształtów i kolorów oraz ich coraz bardziej innowacyjnym mechanizmom z dożywotnią gwarancją.

Historia firmy rozpoczęła się w 1810 roku, kiedy bracia Peugeot założyli hutę stali w odziedziczonym młynie. Wiele lat wcześniej, nim marka Peugeot zaczęła być kojarzona z samochodami, firma ta była szeroko znana z produkcji wysokiej klasy narzędzi ze stali walcowanej. Uznaniem nabywców cieszyły się piły, maszyny do szycia, nożyce, bicykle oraz krynoliny. 30 lat później powstał pierwszy produkt kuchenny marki – stalowy młynek do kawy o drewnianej obudowie. W 1874 roku wydany został pierwszy porcelanowy młynek do pieprzu, który następnie pojawił się w wielu rozmaitych wersjach – między innymi wykonanych z drewna, srebra i bakelitu (jednego z pierwszych produkowanych na dużą skalę tworzyw sztucznych). Od tamtej pory oferta marki wciąż się rozszerza wychodząc naprzeciw najbardziej wymagającym smakoszom.

Duma ze swojej historii i pochodzenia to nie jedyna wartość, którą reprezentuje marka Peugeot. Patrzący w przyszłość potomkowie braci Peugeot skupiają się na stylu i innowacji, chcąc jak najlepiej wspierać zarówno profesjonalnych kucharzy, jak i rodzinnych smakoszy na całym świecie. Drewno używane przy wyrobie młynków pochodzi z lasów z certyfikatem PEFC – organizacji promującej zrównoważoną gospodarkę leśną, firma dba więc nie tylko o swoich klientów, ale także o środowisko, w którym żyją. Cały proces twórczy, od początkowego projektu po końcowe szlify na ściankach młynków, odbywa się w miejscowości Quingey na wschodzie Francji, skąd następuje eksport do ponad 80 krajów. Przywiązanie do wysokiej jakości sprawiły, że marka otrzymała certyfikat Entreprise du Patrimoine Vivant, przyznawany firmom najgodniej reprezentującym doskonałość francuskiego know-how.

Młynki do pieprzu Peugeot stanowią gwarancję, iż przyprawa zachowa swój aromat, a świeżo zmielone ziarna nadadzą potrawie niepowtarzalny smak. Dzięki ciągłym innowacjom i użyciu nowoczesnych materiały, Peugeot oferuje obecnie duży wybór młynków: tradycyjne, elektryczne oraz wyposażone w opatentowany mechanizm U-Select. Mechanizm młynka zbudowany jest z najwyższej jakości stali. Zaawansowana konstrukcja ślimaka podającego ziarna do wnętrza żarna pozwala stopniowo ścierać kolejne warstwy przyprawy, co uwalnia wyraźny aromat ziaren i ożywia smak potraw. Ząbki ścierające praktycznie nie zużywają się podczas normalnej eksploatacji i pozostają idealnie ostre. Ponieważ unikalny mechanizm stanowi najważniejszą część młynka, został on opatentowany.

Dzięki specjalnej metodzie obróbki stali, mechanizm jest odporny na korozję i cechuje się dużą wytrzymałością – dlatego firma Peugeot udziela na mechanizm dożywotniej gwarancji

U-Select to innowacyjny, opatentowany przez firmę Peugeot mechanizm pozwalający na dokładne, automatyczne ustawienie grubości mielenia ziaren pieprzu lub kryształów soli (6 stopni).

Nasza rada

Młynki przeznaczone są do suchych ziaren pieprzu (pieprz czarny, biały lub zielony), nie należy mielić w nich pieprzu czerwonego, który jest w rzeczywistości miękką jagodą.