Oferta dla pralniSuszarki profesjonalne
Czas czytania: 5 minuty

Model PDR 914 to gama profesjonalnych suszarek wydmuchowych, nagrzewanych elektrycznie, gazowo lub z wydajną pompą ciepła, z programowalnym sterownikiem M Touch Pro dla maksymalnej elastyczności.

 • Objętość bębna 250l , 
 • Ładowność 10,0 – 14,0kg
 • Wyjątkowa pielęgnacja prania – bęben SoftCare
 • Najlepsza efektywność energetyczna dzięki Air Recycling F
 • Perfekcyjne suszenie wszystkich tekstyliów – PerfectDry

Cechy charakterystyczne


Wybór programu za pomocą kolorowych ramek 

Rzeczy do prania mogą być sortowane na różne programy prania i suszenia według koloru. Dzięki tej bardzo prostej i intuicyjnej funkcji obsługa staje się dziecinnie łatwa, zapewniając jednocześnie najlepsze wyniki pielęgnacji prania.

Przewodnik użytkownika w różnych językach

Żeby od razu nie doszło do nieporozumień, osoba obsługująca może wybrać swój preferowany język spośród różnych języków narodowych. Wszystkie wskazania będą ukazywać się na wyświetlaczu w tym języku, co zapewnia maksymalną niezawodność eksploatacji.

Inteligentne suszenie prania

Aby zapobiec nawijaniu się prania, sterownik suszarki zmienia kierunek obrotów bębna w określonych odstępach czasu, dzięki czemu pranie nie gniecie się i jest równomiernie oraz delikatnie wysuszone. Inteligentna technika procesowa zapewnia doskonały efekt suszenia, szczególnie w przypadku dużych tekstyliów.

Duża pojemność

Aby powietrze osuszające mogło szybko i równomiernie odebrać wilgoć z tekstyliów, pranie w suszarce musi się wystarczająco rozłożyć. Dlatego duże objętości bębnów pozwalają na uzyskiwanie doskonałych rezultatów suszenia, mniejsze zagniecenia i krótkie czasy trwania programów.

Duży filtr kłaczków

Dzięki wyjątkowo dużej, łatwej do czyszczenia powierzchni czyszczenie filtra nie wymaga dużego wysiłku.

Bęben SoftCare

W suszarce powierzchnia bębna o strukturze plastra miodu pozwala na powstanie poduszki powietrznej pomiędzy ścianką bębna a tekstyliami. Ślizganie po tej poduszce zapewnia optymalną pielęgnację prania oraz perfekcyjne wykończenie prania.

Air Recycling Flex 

Po zakończeniu procesu suszenia w powietrzu wylotowym pozostaje dużo energii termicznej. Nowy system Air Recycling Flex dostarcza część tego powietrza. Drogi powietrzne w urządzeniu są dzięki inteligentnemu sterowaniu dynamicznie dostosowywane do odpowiednich warunków pracy. Rezultat: doskonałe efekty suszenia przy mniejszym zużyciu energii i krótszym czasie suszenia, a do tego ochrona podzespołów.

System PerfectDry

System PerfectDry dokonuje ciągłego pomiaru wilgotności resztkowej prania i uzyskuje w ten sposób dokładne rezultaty suszenia – nawet w przypadku wody o bardzo zróżnicowanej jakości. System mierzy bowiem dodatkowo przewodnictwo wody użytej do prania i dostosowuje proces suszenia do tego ważnego czynnika. Uzyskiwany jest ustalony poziom wilgotności resztkowej, system zapobiega przesuszeniu lub niedosuszeniu.

Krótki czas trwania programów

Czy najważniejsze są najkrótsze czasy trwania programów? W takiej sytuacji urządzenia pralnicze Miele Professional będą najlepszym wyborem: Dzięki najwyższej jakości profesjonalnej technice pranie można wykonać w najkrótszym czasie.

Perfekcyjna ochrona przed zagniataniem

W przypadku, gdy tekstylia nie zostaną wyjęte od razu po zakończeniu programu, suszarka w regularnych odstępach czasu napusza pranie. Zapobiega to skutecznie tworzeniu zagnieceń.

Podłączenie systemu pobierania opłat

Urządzenia nadają się do stosowania w pralniach samoobsługowych. Za pomocą dedykowanego interfejsu można podłączyć te urządzenia do systemów kasowych w celu rozliczania czasu użytkowania (w zależności od modelu mogą być wymagane dodatkowe akcesoria w celu podłączenia do systemów kasowych).

Energooszczędny system pompy ciepła

Suszarki z pompą ciepła Miele Professional to prawdziwe mistrzynie energooszczędności. Dzięki technologii pompy ciepła zużywają one ok. 60% mniej energii, przyczyniając się w ten sposób do ochrony środowiska. Ze względu na krótkie czasy pracy są ponadto doskonale dostosowane do wymagań profesjonalnej pielęgnacji tkanin. Ponieważ suszarki nie wymagają żadnego odprowadzenia powietrza, nie jest konieczna pracochłonna instalacja.

Przyszłościowa łączność przez sieć LAN/WLAN

Maszyny te są już fabrycznie zaprojektowane do wydajnej wymiany danych. Dodatkowo oprócz zintegrowanej komunikacji WiFi opcjonalnie dostępny jest także wydajny moduł WLAN/LAN. Pozwala to na zintegrowanie maszyny z istniejącymi sieciami w każdych warunkach. Również bezproblemowe jest łączenie z aplikacją Miele oraz systemami zewnętrznymi.

Warianty serii PDR 914


PDR 914 [EL]

Profesjonalna suszarka wydmuchowa, nagrzewana elektrycznie.  Z programowalnym sterownikiem M Touch Pro. Kolor – szary.

PDR 914 [EL]

Profesjonalna suszarka wydmuchowa, nagrzewana elektrycznie.  Z programowalnym sterownikiem M Touch Pro. Kolor – stal nierdzewna.

PDR 914 [G]

Profesjonalna suszarka wydmuchowa, nagrzewana gazem.  Z programowalnym sterownikiem M Touch Pro. Kolor – szary.

PDR 914 [G]

Profesjonalna suszarka wydmuchowa, nagrzewana gazem.  Z programowalnym sterownikiem M Touch Pro. Kolor – stal nierdzewna.

PDR 914 HP [EL APDR 901]

Profesjonalna suszarka z wydajną pompą ciepła APDR 901 z najniższym zużyciem energii bez pracochłonnej instalacji wylotowej.  Z programowalnym sterownikiem M Touch Pro. Kolor – szary.

PDR 914 HP [EL APDR 901]

Profesjonalna suszarka z wydajną pompą ciepła APDR 901 z najniższym zużyciem energii bez pracochłonnej instalacji wylotowej.  Z programowalnym sterownikiem M Touch Pro. Kolor – stal nierdzewna.

Zapytaj o cenę

Wybierz model i wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę

  Model PDR 914 EL - grzanie elektryczne:

  Model PDR 914 G - grzanie gazowe:

  Model PDR 914 HP [EL APDR 901] - pompa ciepła: