HigienaOferta dla gastronomiiOferta dla sklepówUtrzymanie higieny
Czas czytania: 6 minuty

Lampy owadobójcze POMEL to skuteczna metoda na pozbycie się komarów, lub much. Lampy te świetnie sprawdzą się do odstraszania insektów, które lubią przebywać w pomieszczeniach. Dzięki proponowanym przez POMEL rozwiązaniom można zadbać o swój komfort. Oferowane lampy na komary i muchy dostępne są w kilku modelach, które wykorzystują różne systemy odstraszające. W ofercie znajdują się urządzenia lepowe, rażące, oraz uniwersalne wyposażone w funkcjonalne sposoby do wabienia insektów o dużym zasięgu, a następnie zabijanie owadów.

Lampy UV owadobójcze dla sektora HoReCa

Przygotowując specjalną ofertę dla HoReCa, producent miał na uwadze metraż pomieszczeń znajdujących się w budynkach dostosowanych do tego typu działalności, oraz fakt, że ważne są wrażenia estetyczne. W związku z tym lampy kierowane właśnie do tych odbiorców mają zabudowane lepy – przez co nie będzie widać złapanych owadów – a także nieduży zasięg, gdyż z reguły sale czy pokoje mają małe powierzchnie. Oprócz tego ich wygląd i nieduże wymiary pozwalają na doskonałe wkomponowanie lamp w otoczenie. Gama modeli dla HoReCa charakteryzuje się również tym, że ich utrzymanie i obsługa (wymiana lepów i świetlówek) nie wymagają żadnych narzędzi.

Dostępne modele


Defi

Jest to najmniejsza lampa kinkietowa w ofercie firmy, dzięki wymiennej wkładce graficznej użytkownik ma możliwość dowolnej kompozycji frontu abażuru. Jej zasięg to 30 m2.

Niewielkie wymiary i atrakcyjny wygląd sprawiają, iż znakomicie nadaje się do zastosowania w pomieszczeniach gdzie wymagana jest estetyka i harmonia wystroju wnętrza. W Defi dzięki wymiennej wkładce graficznej użytkownik ma możliwość dowolnej kompozycji motywu frontu abażuru. Energooszczędna 11W świetlówka UVA posiada o 30% większą skuteczność wabienia w stosunku do innych świetlówek. Zastosowany wkład klejowy nie jest widoczny z zewnątrz, dzięki czemu urządzenie posiada dyskretny wygląd. Obsługa techniczna lamp (wymiana lepów i świetlówek) nie wymaga żadnych narzędzi, jest niezwykle prosta i zajmuje bardzo mało czasu.

Marvel/Marvel Steel

Modele różniące się frontem (można wybrać front ze stali nierdzewnej lub z „mlecznego szkła”), przy czym obie konstrukcje mają zachowane wysokie walory estetyczne. Jest to oprawa kinkietowa o zasięgu 30 m2.

Zapewniają dyskrecję w działaniu i atrakcyjny wygląd. Stylizowany front pozwala bardzo dobrze wkomponować lampę w przestrzeń. Marvel Steel łączy prostotę z elegancją. Lep montowany na tylnej części obudowy gwarantuje, że nie zobaczymy cieni wyłapanych owadów na froncie. Energooszczędna 11W świetlówka UVA posiada o 30% większą skuteczność wabienia w stosunku do innych świetlówek. Marvel Steel w standardzie ma bezpieczne, ofoliowane świetlówki. Przy zamówieniu większej partii Klient ma możliwość personalizacji frontu. Zdecydowanie nadaje się do zastosowania w: mieszkaniach, restauracjach, hotelach, małych punktach gastronomicznych.

Grande/Petit

Lampy te mają świetlówki umieszczone w lampie horyzontalnie, przez co ich kształt jest wydłużony. Zawieszona na ścianie, pod kątem 45°, powoduje, że zupełnie nie widać owadów, które się w nią złapały. Lampa PETIT ma zasięg 30 m2, a GRANDE 60 m2.

Elegancka obudowa ze stali nierdzewnej powoduje, że lampa doskonale komponuje się z otoczeniem. Wymiana lepu i świetówek dzięki łatwemu dostępowi, nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi i trwa kilka sekund. Idealna propozycja dla restauracji, hal czy biur.

Trio

Szczególnie polecana konstrukcja do kuchni lub na zaplecze. Pracuje na dwóch świetlówkach 15W, dzięki czemu ich zasięg to 80 m2. Prosta konstrukcja z lepem na całej tylnej ścianie może wisieć pod sufitem lub na ścianie. Lampa występuje w kolorze białym, czarnym lub może być zrobiona ze stali nierdzewnej.

Duo

Najnowsze propozycje producenta. Lampy wykonane ze stali nierdzewnej i wersji dwu i czteroświetlówkowej.

Lampy UVA dedykowane obiektom wielkopowierzchniowym i zakładom produkcyjnym


Od początku swojej działalności firma Pomel dostosowuje swoje lampy do zakładów o dużej powierzchni i obecnie posiada specjalną linię dla tego typu obiektów – I-DEAL. Każda z tych lamp ma zasięg 400 m2. Lampy I-DEAL to konstrukcje pracujące na czterech świetlówkach 18W, które można podwiesić pod sufitem, na ścianie lub opcjonalnie postawić. 

Występują one w trzech konfiguracjach:

I-DEAL-001

Lampa rażąca 4x18W (ofoliowane świetlówki), IP44, zasięg 400m2

Hybrydowa lampa owadobójcza przeznaczona na duże powierzchnie – z możliwością stosowania rusztu rażącego lub lepów

(UWAGA!!! Nie stosować dwóch funkcji jednocześnie).

Urządzenie  kierowane przede wszystkim na duże hale, magazyny czy pomieszczenia rolnicze. I-DEAL 001 pracuje na 4 ofoliowanych świetlówkach 18W UVA (bądź opcjonalnie o świetle zielonym )co daje jej zasięg 400 m2. Klient, przy dalszej eksploatacji, może zamówić do niej lepy dwu- lub jedno-stronne.  Konstrukcja o zwiększonym stopniu ochrony IP 44. Może zostać postawiona, powieszona na ścianie lub podwieszona pod sufit (do lampy dołączone są wsporniki mocujące do ściany, można dokupic oddzielnie nóżki)

I-DEAL-002

Pułapka klejowa 4x18W UVA (świetlówki ofoliowane), IP44, 400m2

Pułapki świetlne klejowe na owady o dużym zasięgu 400m2 i zwiększonym stopniu ochrony IP44 do przemysłu spożywczego, magazynów i dużych hal przemysłowych, wyposażone w 4 ofoliowane świetlówki 18W UVA.

Urządzenie posiada specjalny system aktywnego wabienia owadów, który składa się z kombinacji świetlówek aktynicznych UVA oraz wkładów klejowych w kolorze żółtym lub czarnym. Nowej generacji świetlówki UVA posiadają ok. 85 % większą skuteczność niż dotychczas stosowane i jednocześnie zapewniają oszczędności w zużyciu energii elektrycznej (ok. 70kW /rok /urządzenie). W I-DEAL 002 oferujemy stopień ochrony IP44 zalecany do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Wszystkie świetlówki są zabezpieczone specjalną folią przeciw rozpryskową w zakresie ochrony przed odłamkami szkła.

Można ją zamonotować na ścianie, pod sufitem (wsporniki dołączone do lampy)lub postawić (nóżki można dokupić oddzielnie)

I-DEAL-003

Lampa klejowa 4x18W, IP65, zasięg 400m

Lampy owadobójcze o największym zasięgu (400m2) do przemysłu spożywczego, magazynów i dużych hal przemysłowych.

Jednostka wyposażona w system aktywnego wabienia owadów, który składa się z kombinacji 4 ofoliowanych świetlówek aktynicznych UVA oraz wkładów klejowych w kolorze żółtym lub czarnym. Nowej generacji świetlówki UVA posiadają ok. 85 % większą skuteczność niż dotychczas stosowane i jednocześnie zapewniają oszczędności w zużyciu energii elektrycznej (ok. 70kW /rok /urządzenie).

I-DEAL 003 oferuje najwyższy stopień ochrony IP65 zalecany do pomieszczeń o wysokiej wilgotności. Wszystkie świetlówki są zabezpieczone specjalną folią przeciw rozpryskową w zakresie ochrony przed odłamkami szkła. Można ją zamonotować na ścianie, pod sufitem (zestaw montażowy w komplecie z lampą) lub postawić (nóżki można dokupić oddzielnie).

Oprócz lamp I-DEAL posiadamy mniejsze konstrukcje, które stanowią dla nich uzupełnienie, oraz ofertę dla przedsiębiorców z mniejszymi obiektami.

Są to lampy UV serii DEAL – o zasięgu od 80 do 130 m2

DEAL

Jest to lampa, która jest najbardziej rozwinięta pod względem możliwych konfiguracji. Klient może wybrać wersję dwu lub jedno świetlówkową – od tego uzależniony jest zasięg lampy – gdzie każda świetlówka ma moc 15W. Możemy również dowolnie dostosować stopień ochrony IP – klient wybiera spośród stopni 21, 44 lub 65. Lampa ma dolną tacę na owady opadające z lepu, którą można bardzo szybko wypiąć i łatwo ją opróżnić lub wymienić wkład klejowy. Konstrukcja może zostać zawieszona na suficie, ścianie lub opcjonalnie postawiona.

Dane techniczne


Normy bezpieczeństwa


Jako jedyny producent lamp owadobójczych w Polsce, firma Pomel stawia na wysoką jakość swoich produktów – produkty posiadają niezbędne certyfikaty oraz przechodzą wymagane badania. Wszystkie dokumenty świadczące o jakości lamp Pomel Sp. z o.o. można obejrzeć na stronie internetowej www.lampaowadobojcza.pl Każda lampa posiada deklarację zgodności CE, a dodatkowo są zgodne z systemem HACCP. Wszystkie lampy owadobójcze (za wyjątkiem modelu I-TRAP 40 HT – tej świetlówki nie można skutecznie ofoliować) posiadają w standardzie świetlówki ofoliowane zapobiegające przed ewentualnym ich rozpryskiem w razie uszkodzenia, zgodnie z wymogami HACCP.