Oferta dla gastronomiiUrządzenia chłodnicze
Czas czytania: 4 minuty

„Świeżo przygotowane smakuje najlepiej” to twierdzenie śmiało możemy odłożyć do akt. System schładzania i przechowywania wcześniej przygotowanych potraw firmy Rilling made by Krosno – Metal konserwuje przygotowane potrawy zachowując ich aromat oraz jakość produktów na najwyższym poziomie nie niszcząc struktury produktu. Nie oznacza to bynajmniej konieczności pójścia na kompromis w zakresie jakości potraw i ich smaku. Przeciwnie, technologia smart – fresh zapewnia produktom spożywczym najwyższe bezpieczeństwo, ponieważ procesy chłodnicze zachodzą bardzo szybko, są kontrolowane i ochraniają jakość i smak.

Konserwacja z zachowaniem aromatu i świeżości

Tajemnica serwowania zawsze świeżych dań leży w procesie ich konserwacji. W przedziale temperatur +60°C i +10°C bakterie namnażają się w zawrotnym tempie, co ma wpływ m.in. na obniżenie jakości potraw. Można to zauważyć po zmianie koloru, a także utracie smaku i aromatu. Temu procesowi zapobiega technika szybkoschładzania Rilling made by Krosno-Metal. Produkty spożywcze w przeciągu maksymalnie ok. 90 min. zostają dogłębnie schłodzone do +3°C, tak, że bakterie nie mają szans na rozwój. Świeżość i smak są w pełni zachowane, jednocześnie termin przydatności do spożycia wydłuża się trzykrotnie. Higiena i bezpieczeństwo produktów spożywczych są bez przeszkód utrzymane. 

Zamrażanie szokowe – pewny sposób konserwacji 

Produkty spożywcze, które są schładzane powoli wysuszają się oraz tracą wagę i smak.  W trakcie procesu tradycyjnego zamrażania tworzą się makrokryształy lodu, które uszkadzają strukturę produktu. Podczas rozmrażania zmienia się ich konsystencja i tracą one cenne wartości odżywcze.  Schładzarko zamrażarki szokowe Rilling made by Krosno-Metal w krótkim czasie zamrażają dogłębnie produkty. Przy temperaturze -40°C w komorze urządzenia następuje zamrożenie wnętrza produktu do -18°C. Naturalna wilgotność w produktach zostaje zakonserwowana i przekształcona w mikrokryształy lodu. Można to zauważyć po minimalnej utracie wagi produktu po rozmrożeniu. Kolor, konsystencja i smak pozostają zawsze świeże. 

Inteligentne funkcje dla inteligentnej efektywności pracy 

Intuicyjna, prosta obsługa i optymalnie zaprogramowane funkcje to podstawy do inteligentnej pracy w nowoczesnej, dobrze zorganizowanej branży gastronomicznej. Panele sterowania naszych schładzarko-zamrażarek szokowych serii PRO i PRO PLUS są logiczne i tym samym oferują liczne przydatne funkcje do przygotowywania posiłków „na żądanie”. Dla twojej kuchni daje to znacznie lepszy efekt. Możliwość planowania i większa elastyczność. Jakość, smak i aromat potraw są zachowane, co pozwala z sukcesem funkcjonować w dobrze zorganizowanej kuchni. 

Seria PRO i PROPlus

  • PRO: Schładzanie i zamrażanie szokowe z wszechstronnymi programami do szokowego schładzania i zamrażania żywności.
  • PRO PLUS: Urządzenie wielofunkcyjne ze wszystkimi funkcjami serii PRO. Dodatkowo zróżnicowane możliwości funkcji termicznej, na przykład: gotowanie w niskich temperaturach do + 80°C, funkcja garowania, sterylizacji (Smart Steril) i inteligentne drzwi automatyczne (Smart Door Automatik) i wiele więcej

Cechy charakterystyczne

W funkcji menu „szybkie schładzanie” i „szybkie zamrażanie” użytkownik wybiera zadany produkt. Może skorzystać z programów fabrycznych gdzie temperatura pracy, zakres temperatur produktu i prędkości pracy wentylatora są optymalnie dostosowane do danego produktu spożywczego, jak również może modyfikować dowolny cykl i dodawać indywidualne programy.

Do bieżącego programu – tutaj program „szybkiego schładzania” panel sterowania pokazuje przydatne informacje jak np. obliczony czas zakończenia aktualnie uruchomionego cyklu, czas, który upłynął, temperaturę pracy i temperaturę rdzenia (wnętrza) produktu.

Funkcja gotowania w niskiej temperaturze oferuje zaprogramowane programy. Podczas gotowania panel sterowania wyświetla wszystkie istotne informacje, np. wskazuje koniec czasu gotowania. Ta delikatna metoda przygotowania żywności gwarantuje równomierne gotowanie i intensywne doznania smakowe.

Cykl łączony gwarantuje komfort i oszczędność czasu. Dania mogą zostać przygotowane nawet po zamknięciu kuchni poprzez wybór np. programu gotowania w niskiej temperaturze, a następnie automatycznie szokowo schłodzone lub szokowo zamrożone. Oznacza to nie tylko większą elastyczność czasu pracy dla pracowników, ale też zapewnia maksymalną higienę żywności.

Funkcja Smart Level – Inteligentna kontrola poziomu umożliwia zapisanie zdefiniowanego programu czasowego dla każdego poziomu prowadnic GN / EN. W rezultacie zapewnia maksymalną elastyczność dla różnorodnych produktów i potraw. Dostępna jest dla funkcji schładzania, zamrażania oraz termicznych.

Zarówno PRO jak i PRO Plus oferują możliwość tworzenia programów indywidualnych, dostosowanych do potrzeb własnych użytkownika. Obsługa jest niezwykle prosta i umożliwia indywidualne ustawienie czasu, temperatury i prędkości wentylatora.

Smart Steril – sterylizacja odbywa się za pomocą ozonowania. Ozon działa utleniająco na błonę komórkową mikroorganizmów (m.in. bakterii i roztoczy) niszczy je i ponownie rozkłada się na cząsteczki tlenu. Proces nie wymaga użycia żadnych środków chemicznych i jest stosowany głównie w szczególnie wrażliwych obszarach produkcji i konserwacji żywności. Ozon nazywany również „aktywowanym tlenem” jest jednym z najsilniejszych środków dezynfekujących na świecie (50 razy skuteczniejszy od chloru), a jego funkcją jest niszczenie bakterii, wirusów a także eliminacja zapachów.