Oferta dla gastronomiiWyposażenie barowe
Czas czytania: 5 minuty

Zummo Z14 to odpowiedni sprzęt dla miejsc o wysokim spożyciu soków. Poprzez zastosowanie dużego kosza na owoce i zbiorników na odpady, urządzenie jest jeszcze mniej absorbujące pracę personelu. Jest to kluczowy aspekt dla lokali o intensywnym ruchu i ograniczonej ilości pracowników.

Profesjonalna wyciskarka do soków z cytrusów (pomarańczy, limonek). 
Średnica owoców: 55-75 mm i 70-90 mm.

Wyciskarka Z14 wyposażona jest opatentowany przez Zummo unikalny system pionowego wyciskania owoców EVS ADVANCED®. Olejki, które nadają wyciskanym sokom gorzki i nieprzyjemny posmak znajdują się w skórkach owoców. System EVS® w wyciskarkach Zummo zapobiega temu problemowi ograniczając kontakt skórki z elementami urządzenia i wyciskając tylko sok znajdujący się w miąższu. Specjalna konstrukcja systemu EVS® zapobiega zakleszczeniu owoców i minimalizuje rozpryski soku, przez co urządzenie jest bardziej wydajne i łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Zestawy do wyciskania owoców


System EVS® stworzony został z myślą o zmaksymalizowaniu wydajność wyciskarek Zummo. Niezależnie od użytych owoców cytrusowych i niezależnie od ich wielkości. Maksymalizacja wydajności wyciskarek nigdy nie była tak łatwa ani szybka – wystarczy wybrać odpowiedni zestaw do ekstrakcji soku, który dostosowany jest do rozmiaru owoców, które zamierzasz wycisnąć.

Model Z14 wyciska sok z owoców o średnicy 55-75 mm oraz 70-90 mm

Zestawy do ekstrakcji soków są dostępne w różnych kolorach: szarym, pomarańczowym, bordowym i różowym. 

Każdy kolor odpowiada rozmiarowi zestawu, dzięki czemu można go łatwo zidentyfikować.

 • Zestaw M: pomarańcze i cytryny: 55-75 mm
 • Zestaw L: duże pomarańcze, grejpfruty i granaty: 70-90 mm

Automatyczny filtr


Jednym z głównych założeń Zummo jest dążenie do ciągłego ułatwienia obsługi i konserwacji urządzeń do wyciskania soków. Mając to na uwadze, wyciskarki Zummo wyposażone są w system automatycznego czyszczenia i filtracji, który ma zapewnić najlepszy smak i klarowną konsystencję soku. 

Taśmowa konstrukcja poliuretanowego filtra  jest uruchamiana gdy wyciskarka jest aktywna i zmiata nasiona i miąższ powstający podczas ekstrakcji soku bezpośrednio do pojemnika na odpady.

Zalety systemu automatycznego czyszczenia w urządzeniach Zummo

 • Większa autonomia. Personel może spędzić więcej czasu na innych zadaniach, ponieważ nie będzie musiał się martwić o czyszczenie filtra wyciskarki; czynność tę należy wykonywać tylko raz dziennie, na koniec dnia pracy urządzenia.
 • Większa wydajność. Automatyczny filtr jest zawsze czysty, bez nagromadzonego miąższu, więc ani jedna kropla soku nie jest marnowana.

Higiena


Prosty w obsłudze proces czyszczenia wyciskarek jest istotnym elementem pracy urządzenia. Zachowanie odpowiedniej czystości podczas wyciskania soku ułatwia pracę personelowi, jak również poprawia wydajność ekstrakcji. 

Czyszczenie i higiena w 4 krokach:

 • Zdemontuj części w dosłownie kilka minut
 • Umyj je ręcznie, neutralnym mydłem lub w zmywarce (z wyjątkiem frontowej pokrywy)
 • Zdezynfekuj części środkiem, który nadaje się do kontaktu spożywczego.
 • Zamontuj czyste elementy wyciskarki

Samoobsługa


W wersji dla samoobsługi model Z14 INOX Self Service wyposażony jest kran, który po naciśnięciu aktywuje wyciskanie soku. Nie ma potrzeby aktywowania urządzenia z pozycji programatora. Dodatkowo model Z14 INOX Counter Top posiada specjalne prowadnice do zrzutu odpadów powstających podczas produkcji soku. Wystarczy w odpowiednim miejscu na blacie wykonać otwory, a skórki z zużytych owoców będą wpadać do zbiornika pod blatem. (nie dotyczy modelu modelu Contactless)

Dostępne modele


Seria Z14 Nature występuję w 3 podstawowych odmianach, które można wyposażyć w dodatkowe akcesoria:

 • standardowej do ustawienia bezpośrednio na blacie lokalu (w różnych wersjach kolorystycznych)
 • w wersji INOX Counter Top z prowadnicami ze stali nierdzewnej do wyciętego wcześniej w blacie zrzutu na odpady i montażu kosza pod blatem oraz kranem do samoobsługi
 • w wersji INOX Self Service do ustawienia bezpośrednio na blacie lokalu z pojemnikami na odpady ze stali nierdzewnej oraz kranem do samoobsługi

Z14 CONTACTLESS – wersja do obsługi bezdotykowej.

Model z wbudowanym system płatności bezgotówkowych, który aktywuje maszynę i automatycznie wyciska sok od razu po akcpetacji płatności. Dodatkowo standardowo jest wyposażony w pojemnik na owoce o pojemności 16 kg.

Cechy charakterystyczne


SYSTEM WYCISKANIA EVS® ADVANCED

Opatentowany przez Zummo unikalny system pionowego wyciskania owoców. Urządzenie tnie owoce prostopadle na całym etapie procesu, wyciskając je w pozycji pionowej. Dzięki dostosowaniu siły docisku górnych łapek, system zapobiega kontaktowi oraz naruszeniu gorzkiej skórki cytrusa. W efekcie wyciśnięty sok ma wyjątkowy smak oraz czystość i klarowny wygląd, pozbawiony zanieczyszczeń oraz posmaku goryczy.

POJEMNIK NA OWOCE

Urządzenie wyposażone jest standardowo w pojemnik na owoce o pojemności 9 kilogramów. W przypadkach, gdy wymagane jest zwiększenie autonomii wyciskarki, dostępny jest opcjonalny kosz o pojemności do 16 kg owoców.

ZESTAWY DO WYCISKANIA OWOCÓW

Urządzenia Zummo wyposażone są w dodatkowe zestawy do wyciskania soku o różnych rozmiarach. Charakterystyczna kolorystyka każdej serii ułatwia dopasowanie odpowiedniej wielkość zestawu do średnicy owoców.
zestawu do średnicy owoców.
Średni (M – 55-75 mm) – kolor pomarańczowy
Duży (L – 70-90 mm) – kolor bordowy


System montażu i demontażu SIMPLE CLICK opracowany przez Zummo pozwala wymienić zestaw za pomocą jednego ruchu.

KOLORYSTYKA POJEMNIKÓW

Model Z14 Nature wystepuje w 4 gamach kolorystycznych pojemników na odpady oraz wersji ze stali nierdzewnej

 • czarny
 • pomarańczowy
 • beżowy
 • brązowy
 • INOX (stal nierdzewna)

Dane techniczne


Podstawy


CABINET FRESH Z14

Dla modelu Z14 Fresh
Wymiary: 890 (wys.) x 650 (szer.) x 530 (gł.) mm
Masa: 53,1 kg
Sprzęt chłodzący
Zbiornik na wyciśnięty sok: 7 l

CABINET FRESH PLUS Z14

Dla modelu Z14 Fresh
Wymiary: 890 (wys.) x 840 (szer.) x 530 (gł.) mm
Masa: 60,8 kg
Sprzęt chłodzący
Zbiornik na wyciśnięty sok: 7 l

CABINET PLUS G Z14

Dla modelui Z14 i Z14 Self Service
Wymiary: 780 (wys.) x 800 (szer.) x 600 (gł.) mm
Masa: 44,5 kg
Taca gastronomiczna

Zapytaj o cenę

Wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę

  Wersja:
  Kolor (tylko model Z14 Standard oraz Z14 Contactless):
  Opcjonalne podstawy: