AktualnościOferta dla gastronomiiPiece konwekcyjno-parowe
Czas czytania: 4 minuty

Szacowany czas czytania: 6 minut

Kongres, premiera, 50. urodziny, impreza firmowa, ślub. À la carte, bankiet, szwedzki stół, catering. To opłacalne zlecenia – pod warunkiem, że wszystko jest pod kontrolą. Od planowania przez realizację po nieprzerwanie wysoką jakość nawet setek porcji na talerzach. Często presja czasowa jest powiązana z brakiem wykwalifikowanego personelu, wysokim nakładem pracy przy niewielkim budżecie i konieczności obsługi imprezy równolegle do codziennej działalności. Brakuje inteligentnej logistyki. Takiej, która zapewniłaby rozdzielenie produkcji i wydawania potraw w czasie, takiej, która nie zmuszałaby do zawierania kompromisów w kwestii jakości i pozwalała oszczędzać surowce. Jak np. Finishing w iCombi Pro.

Na talerze, gotowi, start!

Proces Finishing jest niezwykle prosty.

Utrzymywanie temperatury i regeneracja – techniki, które umożliwiają serwowanie wielu porcji jednocześnie, ale ponieważ nie uwzględniają różnych momentów dogotowania poszczególnych produktów, wiążą się ze znacznym obniżeniem jakości oraz utratą składników odżywczych. Dlatego też firma RATIONAL stawia na proces Finishing. Sprawdzony. Niezawodny. Bezpieczny. Produkcja i wydawanie potraw zostały od siebie całkowicie oddzielone. Smak, witaminy, kolory i struktura potraw nie ulegają zmianie. Dzięki regulacji temperatury punktu rosy. Inteligencja iCombi Pro umożliwia zapewnienie stanu równowagi w procesach skraplania i parowania. Dzięki temu na potrawach powstaje powłoka ochronna w postaci mikroskopijnych kropelek wody, zapobiegająca wysychaniu produktów i powstawaniu kałuż na talerzach.

Finishing talerzy na bankiety

Kwestia odpowiedniej organizacji.

100 gości, 100 porcji, podanych w tym samym czasie. Dzięki funkcji Finishing. Potrawy można w spokoju przyrządzić metodą cook & chill – przed imprezą, zgodnie z własnym harmonogramem pracy. Następnie należy umieścić je na talerzach i przenieść do chłodni na specjalnym stelażu na talerze. Dzięki temu można zyskać czas na codzienną działalność. Na krótko przed zaserwowaniem, wszystkie talerze są jednocześnie podgrzewane do odpowiedniej temperatury z wykorzystaniem funkcji Finishing. Jest to również możliwe w przypadku kilku tysięcy porcji. Wystarczy wtedy przygotować więcej stelaży na talerze. A gotowe potrawy osłonić przed utratą ciepła za pomocą pokrowca RATIONAL Thermocover. Nawet przez 20 minut.

Finishing à la carte

Wszyscy chcą wszystko jednocześnie. Nie ma sprawy.

W każdej restauracji są momenty, kiedy w kuchni po prostu brakuje rąk do pracy. Nie, jeśli jest wykorzystywany proces Finishing: poszczególne składniki menu można w spokoju przyrządzić wcześniej. Następnie wystarczy je odpowiednio schłodzić. Dopiero po wpłynięciu zamówienia potrawy należy ułożyć na zimno na talerzach i umieścić w iCombi Pro w celu ich wykończenia. Następnie można wyjąć z urządzenia pyszne, gorące, świeże dania. Bez uszczerbku na jakości. Ale za to z niezwykłą elastycznością: z wykorzystaniem procesu Finishing można przyrządzać np. tylko dodatki, a główny składnik potrawy usmażyć tradycyjnie.

Finishing pojemników.

Każda ilość. Wyśmienity smak i na czas.

Catering, szwedzkie stoły, wyżywienie dla pracowników, stołówki szkolne, szpitale, domy spokojnej starości – tutaj potrzebne są różnorodne potrawy w dużych ilościach. Przyrządzane na czas, pyszne i zdrowe. Tak jak w przypadku Finishing w pojemnikach. Potrawy można przyrządzić wcześniej, zapakować próżniowo lub przechowywać w chłodni w pojemnikach. Dzięki temu możliwe są zakupy i produkcja na zapas. Kiedy potrawy są potrzebne, wystarczy podgrzać je do odpowiedniej temperatury. Szybko i bezproblemowo. Tak samo jak produkcja dodatkowych porcji.

Przydatne pomoce.

iCombi Pro i akcesoria. Zgrany zespół.

Stelaż na talerze.

Za pomocą stelaża na talerze można z wykorzystaniem funkcji Finishing można dokończyć przyrządzanie nawet z ułożonymi daniami. W przypadku urządzeń stołowych wyłącznie w połączeniu z szyną wjazdową do stelaża ruchomego.

Wykonany z wysokiej jakości stali szlachetnej i optymalnie dostosowany do urządzeń. Przeznaczony do załadunku i rozładunku do 120 gotowych talerzy w iCombi Pro 20-2/1 (o średnicy do 31 cm).

Stelaż na talerze z wózkiem transportowym.

Niezależnie od liczby porcji: 20, 100 czy kilka tysięcy – dzięki procesom Finishing potrawy można bez stresu, pośpiechu i zatrudniania dodatkowych pracowników przyrządzić na wyznaczony czas. Wystarczy przygotować odpowiednią liczbę talerzy na zimno i przechować je w chłodni na stelażu na talerze. Na krótko przed zaserwowaniem dań talerze są przyrządzane jednocześnie z wykorzystaniem procesu Finishing. System Finishing zawiera wszystkie akcesoria, umożliwiające rozpoczęcie pracy (stelaż na talerze, pokrowiec Thermocover, wózek transportowy).

Thermocover.

Wykonany ze specjalnych materiałów izolacyjnych, przeznaczony do utrzymywania temperatury potraw przez nawet 20 minut. Szybkie zamykanie i otwieranie dzięki zamknięciu magnetycznemu. Ponadto łatwy w czyszczeniu i zajmujący niewiele miejsca po złożeniu.