Dystrybutory do wodyFiltry do wody
Czas czytania: 4 minuty

Najłatwiejszym sposobem dostarczenia świeżej wody jako usługi dla Klientów i Gości jest zainstalowanie dystrybutora ze stałym przyłączem wody. W takim przypadku zaleca się przygotowanie i uzdatnianie doprowadzanej nieuzdatnionej wody za pomocą systemów filtra BWT water + more, które zostały specjalnie zaprojektowane do stosowania w dystrybutorach do zimnej wody.

Innowacyjne systemy filtrów


Innowacyjny system filtra BWT bestdrink PREMIUM z technologią uzdatniania magnezem BWT zapewnia zrównoważoną mineralizację wody i nadaje jej niezrównaną jakość sensoryczną, co sprawia, że każdy łyk jest prawdziwą przyjemnością dla konsumentów. Dystrybutory do wody również wymagają ochrony przed zarazkami, które to zadanie system filtra BWT bestcare spełnia doskonale. Zapewnia więc konsumentom wysoki poziom bezpieczeństwa higienicznego. Jeśli nieuzdatniona woda zawiera niepożądane zapachy, przydatny będzie produkt BWT besttaste. Ten system wyłowi z wody poszczególne składniki organiczne i chlor, zapewniając świeżość wody w dystrybutorze.

BWT bestdrink PREMIUM – Mineralizacja magnezem


BWT bestdrink PREMIUM to system filtracji przeznaczony do uzdatniania wody pitnej w dyspenserach do wody. Dzięki opatentowanej technologii magnezowej BWT Magnesium Technology woda surowa zostaje oczyszczona ze związków wapnia i wzbogacona w magnez. Mineralizacja magnezem poprawia właściwości organoleptyczne każdego rodzaju wody; schłodzonej, gazowanej, niegazowanej, nadając jej jakość PREMIUM. Dzięki 5-cio stopniowej filtracji z wody surowej usuwane są niepożądane składniki takie jak zanieczyszczenia, cząsteczki organiczne oraz chlor. System składa się z wkładu filtrującego z głowicą BWT besthead FLEX. Zawory zwrotne w głowicy filtra zapobiegają przepływowi zwrotnemu do wodociągu i niekontrolowanym wyciekom wody. Systemy filtracji BWT bestdrink PREMIUM są bezpieczne dla zdrowia i zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością. Mogą być stosowane na całym świecie, w dowolnym systemie wody pitnej i z dowolnym dystrybutorem wody.

Zalety techniczne głowicy BWT bestdrink PREMIUM

 • 5-krotna filtracja
 • Doskonała mineralizacja zimnej wody z preferencją dla magnezu
 • Włóknina z węglem aktywnym zapewnia stale krystalicznie czystą wodę
 • Prosta wymiana filtra
 • Możliwość montażu poziomego i pionowego

BWT besttaste – Polepszacz


Woda wodociągowa przed wykorzystaniem w gastronomii musi być zoptymalizowana i przystosowana do wysokich wymagań jakościowych. BWT besttaste to system filtrujący, który poprawia zapach i smak wody pitnej do użytku w hotelach, restauracjach i gastronomii. System filtrów składa się z wkładu filtra i przykręcanej głowicy filtra BWT besthead FLEX. Lepsza jakość wody może przynieść korzyści również w przypadku automatów z kawą i automatów vendingowych w miejscach, gdzie woda charakteryzuje się niską twardością węglanową. Z kolei tam, gdzie twardość jest wysoka (obecność kamienia), filtry świecowe BWT bestmax to idealny dodatek oferowany przez BWT water+more – wykorzystujący tę samą technologię połączeniową (głowica filtra). Systemy BWT water + more są bezpiecznymi i odpornymi na ciśnienie filtrami do wody, które można stosować w każdym systemie wody pitnej na całym świecie.

Zalety techniczne filtra BWT besttaste

 • Wbudowana filtracja wstępna cząstek stałych
 • Wysokiej jakości węgiel aktywny
 • Włóknina z węglem aktywnym zapewnia stale krystalicznie czystą wodę
 • Zmniejsza zawartość metali ciężkich
 • Prosta wymiana filtra
 • Możliwość pionowego montażu

BWT bestcare MINI – Opiekun


System filtrów BWT bestcare MINI został stworzony z myślą o ochronie przed bakteriami i cząstkami stałymi w dystrybutorach wody i automatach z zimnymi napojami.
Dzięki swym małym rozmiarom może być łatwo instalowany i wymieniany przed lub w dystrybutorach wody lub innych urządzeniach za pomocą przyłączy systemu John-Guest. System BWT bestcare MINI zapewnia zawsze czystą, higienicznie nieskazitelną wodę, a dzięki swej kompaktowej budowie jest zdolny przefiltrować 5000 litrów wody

BWT bestcare – Opiekun


Jakość wody pitnej w Europie jest wysoka, co gwarantują przepisy państwowe oraz kontrole sieci wodociągowych. Niemniej jednak nawet w przypadku wystarczającej jakości wody pitnej mogą wystąpić niespodziewane problemy, np. wskutek uwolnienia cząstek zanieczyszczeń z instalacji czy skażeń bakteriologicznych. Przyczyny takich sytuacji mogą wiązać się zarówno z wodociągami miejskimi, jak i z instalacją domową. Niezależnie od źródła problemu, w instalacjach wody pitnej oraz dystrybutorach wody mogą szybko rozwinąć się drobnoustroje, w związku z czym woda wymaga dokładnego czyszczenia. BWT bestcare zapewnia ochronę przed tego typu zagrożeniami. Z wody zostają w bezpieczny sposób usunięte bakterie i pierwotniaki, a także cząstki zanieczyszczeń i niepożądany smak lub zapach. Filtry BWT bestcare nadają się idealnie do stosowania we wszelkiego rodzaju dystrybutorach wody i instalacjach wody pitnej. Przydadzą się również we wszelkich miejscach konsumpcji, gdzie przez cały czas potrzebna jest zimna woda o niezmiennie dobrej jakości.

Zalety techniczne filtra BWT bestcare

 • Filtracja wstępna zapewnia długą żywotność filtra
 • Blok węgla aktywnego zapewnia stale krystalicznie czystą wodę
 • Membrana filtracyjna zapewnia usuwanie 99,9999% (log6) bakterii
 • Doskonałe zapobieganie zanieczyszczeniom bakteryjnym
 • Zmniejszenie zawartości chloru
 • Możliwość pionowego montażu

Dane techniczne


Zobacz systemy filtracyjne innych producentów