Obróbka termicznaOferta dla gastronomii
Czas czytania: 6 minuty

Linia mebli kuchennych Symphony ułatwia profesjonalistom zaprojektowanie przemysłowej kuchni szytej na miarę, aranżując ją według własnego gustu i dostosowując różne elementy do swojego sposobu pracy. Szeroki wachlarz elementów, form, rozmiarów, dodatków wraz z wykończeniem projektowym i jakością pozwalają na stworzenie idealnego narzędzia, dzięki któremu można delektować się gotowaniem i zachwycić wykwintne podniebienia. 

Linia Symphony została stworzona z myślą o zaspokojeniu potrzeb projektowych i funkcjonalnych profesjonalnej kuchni. Elegancka, uniwersalna, o dużej mocy i wysokiej jakości, odpowiednia do aranżacji dla najbardziej wymagających profesjonalistów. Ponadto posiada wiele zalet, które pozwalają zoptymalizować dostępną przestrzeń i efektywnie zarządzać pracą w kuchni zgodnie z gustami i metodami pracy szefa kuchni. 

Zalety

  • Optymalizacja przestrzeni – Pozwala zoptymalizować dostępną przestrzeń wybierając odpowiednią strukturę dla każdego kształtu kuchni i formy pracy szefa kuchni. Dzięki różnorodności pod względem wielkości i kształtu, profesjonalista może wybierać pomiędzy urządzeniami o różnych wymiarach, co pozwala mu pracować tak komfortowo i efektywnie, jak to tylko możliwe. Tym samym uzyskuje się instalacje bez konieczności stosowania jakiegokolwiek systemu modułowego lub standardowych wymiarów, co byłoby niemożliwe w przypadku urządzeń konwencjonalnych.
  • Absolutna wygoda – Użytkownik sam wybiera i określa kształt i rozmieszczenie elementów składowych bloku, tworząc idealną kuchnię, która zapewni mu absolutny komfort, zoptymalizuje czas i ułatwi przebieg pracy.
  • Największe bezpieczeństwo – Kuchnia zapewniająca maksymalne bezpieczeństwo dzięki przestrzeganiu norm jakości i higieny, stosowaniu zatwierdzonych komponentów, konstrukcji ze stali nierdzewnej, paneli zewnętrznych o temperaturze poniżej 80°C, stosowaniu pilotów i wskaźników na wszystkich elementach elektrycznych, systemowi „bezpieczeństwo stołu”, który zapobiega wyciekom gazu i jego zaokrąglonym krawędziom na obwodzie i krawędziach.
  • Wytrzymałe i wykonane z różnych materiałów wykończeniowych – Trwałe rozwiązanie wysokiej jakości, w całości wykonane ze stali nierdzewnej, z mocnym blatem roboczym o grubości 3 mm. Posiada również szeroką gamę materiałów wykończeniowych, za pomocą których można skomponować element o pożądanej estetyce.
  • Optymalizacja wydajności – Umożliwia zastosowanie elementów gazowych, elektrycznych lub indukcyjnych, co pozwala na optymalizację wydajności wymaganej w danym przypadku.
  • Łatwość czyszczenia – Zapewnia dużą łatwość czyszczenia dzięki jednoczęściowemu blatowi roboczemu, do którego zamontowane są wszystkie elementy. Ponieważ są to elementy kompaktowe, urządzenia gamy Symphony nie pozwalają na powstanie rowków, przez które może przedostać się tłuszcz lub brud
Restauracja Arzak

Wybór konstrukcji szytych na miarę

Symphony pozwala użytkownikowi zaprojektować idealną kuchnię, przez wybranie kształtu odpowiedniego do jego potrzeb przestrzennych i maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Symphony centralne

Kuchnia typu „wyspa”, z dostępnością do elementów wokół jej obwodu, tak aby kucharze mogli pracować ze wszystkich stron.

Symphony przyścienne

Kuchnia oparta o ścianę, gdzie urządzenia i elementy funkcjonalne są ułożone liniowo. Wyposażona w tylną listwę przeciwbryzgową jako wykończenie i jako osłona.

Symphony wsparte na cokole

W każdej wersji, przyściennej lub centralnej, blat roboczy stoi na jednym lub kilku cokołach, pozostawiając pustą przestrzeń pod stołem roboczym.

Symphony na podstawie

W każdej wersji, przyściennej lub centralnej, blat roboczy spoczywa na dolnej szafie, na której można umieścić różne elementy składowe i wsporcze: otwarte lub zamknięte; neutralne, zimne lub gorące; piekarniki elektryczne; szafy techniczne do przyłączy itp.

Restauracja Ła Bicicleta

Eleganckie wykończenia i dodatki

Spersonalizowany wygląd kuchni dzięki szerokiej gamie wykończeń blatów roboczych, konstrukcji, wnętrz i przednich paneli sterowania, a także różnych możliwości podparcia stołu, szaf oraz za pomocą wielu elementów uzupełniających, takich jak górne kratki, wsporniki grilla, słupy wodne czy korki pomocnicze, które będą wisienką na torcie składającym się z doskonałego sprzętu.

  • Przedni panel sterowania – Możliwość montażu z blachy stalowej nierdzewnej o grubości 1,5 mm (dostępna również w kolorach emaliowanych z palety RAL, mocowana od przodu, z miękkimi załamaniami ułatwiającymi czyszczenie).
  • Szafy techniczne – Do podłączania instalacji, skrzynek elektrycznych, zaworów przepustowych i zaworów odcinających (dostępne są również szafy neutralne i/lub puste z prowadnicami na tace).
  • Opcjonalna poręcz – Element wsporny dla kucharza.
  • Neutralne szafy i szuflady do podgrzewania talerzy – Ciepłe szafy i szuflady, podtrzymujące ciepło potraw.

Personalizacja kuchni

Kuchnia z linii Symphony pozwala znaleźć odpowiednie funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie dla potrzeb pracy dzięki funkcjonalnym, szytym na miarę elementom kuchni.

Grill baskijski

Niepowtarzalny grill baskijski pozwala połączyć precyzyjne gotowanie z naturalnym węglem drzewnym. Dzięki zastosowaniu różnych gatunków drewna i węgla, produkt może być aromatyzowany podczas przygotowywania. Konstrukcja grilla pozwala na koncentrację temperatury, co pozwala na bardziej wydajne gotowanie potraw.

Robata

Dzięki pionowej konstrukcji umieszczenie jej na Symphony umożliwia gotowanie z użyciem żaru o różnych temperaturach.

Płyta grillowa

Idealna płyta do pieczenia. Zapewnia doskonały rozkład ciepła, ułatwiający przygotowanie mięsa i ryb. System zbiera tłuszcz ściekający przy pomocy strumienia wody sterowanego elektrozaworem.

Płyta Coup de Feu

Duża płyta wyposażona w palnik wysokiej mocy, umożliwiający występowanie różnych temperatur na powierzchni płyty.

Palniki gazowe

Palniki z rusztami ze stali nierdzewnej (możliwość emaliowania), piezoelektryczne do zapłonu i odpływu z separatorem tłuszczu zebranego z wodą. 

Elementy indukcyjne

Można zastosować płyty indukcyjne o różnych rozmiarach i mocach dostosowując je do każdej potrzeby. Można także zastosować wok i płyty indukcyjne, z równomiernym rozkładem ciepła i zmniejszonym zużyciem energii.

Grille gazowe

Podgrzewanie kamieni wulkanicznych palnikami rurowymi wykonanymi ze stali nierdzewnej AISI-18/10. Siatka nośna dla kamieni. Wyciągana misa ociekowa.

Frytownica elektryczna

Sterowana termostatem dla zagwarantowania bezpieczeństwa i długiej żywotności oleju, wyposażona w podporę ułatwiającą jego końcowe opróżnienie. Może być osadzona na powierzchni z wystającą krawędzią, aby uniknąć dostania się resztek do wewnątrz.

Warnik próżniowy

Dzięki precyzyjnej elektronicznej regulacji temperatury, utrzymującej się na stałym poziomie w całym zbiorniku oraz dzięki konwekcyjnej cyrkulacji wody, jest to prosty, ale idealny element do gotowania próżniowego żywności pakowanej w worki, którą można gotować w niskiej temperaturze (między 56 a 95°C).

Bemar

Naczynie z automatycznym napełnianiem wodą. Pozwala na umieszczenie pojemników GN do przechowywania sosów i wykończenia.

Warnik do makaronu

Sterowane termostatem i z automatycznym napełnianiem wodą, w całości ze stali nierdzewnej i z wbudowanymi koszami.

Piec panoramiczny

Przeznaczony do pieczeni XXL i dużych paelli.

Bateria

Pozwala na doprowadzenie wody bezpośrednio do miejsca, które życzy sobie szef kuchni, bez przenoszenia i wysiłku, ułatwiając tym samym pracę.