Ekspresy gastronomiczneOferta dla gastronomii
Czas czytania: 4 minuty

Szacowany czas czytania: 6 minut

W 1945 roku Carlo Ernesto Valente otworzył fabrykę w Mediolanie
do produkcji ekspresów do kawy: Fabbrica Apparecchiature Elettro Meccaniche e Affini (FAEMA). To tutaj wystartowała produkcja pierwszego modelu ekspresu opartego na wynalezieniu dźwigni do ekstrakcji espresso z „naturalną śmietanką do kawy”.

W 1952 roku został wprowadzony pierwszy ekspres do kawy na rynek krajowy: Faemina. Była to imponująca maszyna wykonana z wysokiej jakości materiałów (aluminium i chromowany mosiądz), z zamkniętym kotłem. Ogromny sukces zapewnił jej ponad 30-letnią produkcję.

Dziś, po 70 latach i bogatej, profesjonalnej specjalizacji w espresso, Faema powraca do „domu” z nową kultową, najnowocześniejszą maszyną autorstwa ItalDesign Giugiaro.

Naturalnie nazwano ją Faemina.

Ze spotkania świata designu i kawy powstaje Faemina, zapewniająca najwyższą jakość kawy, którą możesz cieszyć się w domu. Dokonaj wyboru wśród modeli Classy Style! FAEMA Feamina to ciśnieniowy ekspres do kawy wyposażony w 1 grupę do parzenia kawy, 1 dyszę do spieniania mleka i wylewkę gorącej wody.

Premiera ekspresu IV kwartał 2021 r.

Ponadczasowy design

Elegancki wygląd, w połączeniu z najwyższej jakości materiałami (aluminium i stal) oraz 100% produkcją Made in Italy sprawiają, że ta maszyna jest ponadczasowym dziełem sztuki, które ma trwać. Wybór różnych wykończeń, od klasycznej elegancji czerni i bieli po bardziej wyrafinowane polerowane aluminium i satynową miedź, sprawia, że Faemina jest idealna do każdego otoczenia.

Wysoka wydajność


Najbardziej zaawansowane technologie świata profesjonalnego dla segmentu rynku home&small

Faemina przynosi najbardziej zaawansowane technologie od świata profesjonalnego do segmentu domu i małego biznesu:

 • kontrola temperatury ekstrakcji;
 • podwójny bojler (jeden dedykowany do kawy, drugi do usług); – energooszczędna izolacja kotła;
 • ekskluzywny system ze zintegrowanym filtrem zmiękczającym w zbiorniku na wodę, aby zapewnić
  nie tylko właściwa konserwacja, ale zagwarantowanie najlepszej jakości w kubku dla każdego napoju (zgodnie ze standardami WBC i IEI).

Rozwiązania zorientowane na użytkownika


Skrupulatny projekt Faeminy znajduje odzwierciedlenie w wielu detalach, które sprawiają, że jest ona naturalna i przyjemna w użyciu:

 • przedni zbiornik na wodę z wyjmowaną szufladą i automatycznym powiadomieniem na wyświetlaczu o konieczności opróżnienia;
 • opatentowany system Up&Down, regulowany w zależności od wielkości filiżanki (np. wysoka filiżanka do caffè americano, mała filiżanka do espresso; zaparzacz);
 • zaawansowane systemy oszczędzania czasu i energii (maksymalne skrócenie czasu włączenia); – wydawanie kawy już po 5 minutach od uruchomienia;
 • automatyczny tryb czuwania ustawiony na 10 minut nieużywania.

Faemina osiąga doskonały poziom jakości w wydawaniu szerokiej gamy napojów dzięki zestawowi dostosowanych do indywidualnych potrzeb systemów, które są unikalne na rynku:

 • doskonałe spienianie mleka, dzięki dwóm opcjom funkcjonalnym, ręcznej dyszy pary dla doświadczonych użytkowników oraz automatycznej parze – cappuccino w jednym dotknięciu – dla doskonałego rezultatu bez względu na poziom wiedzy użytkownika;
 • „mistrzowska” ekstrakcja różnych rodzajów napojów gorących, wymagających zadanych temperatur i wody dzięki dedykowanemu oprogramowaniu i tacce ociekowej z regulacją wysokości dla każdego rodzaju kubka (System Up&Down);
 • ekskluzywny system ekstrakcji do kawy filtrowanej (Brewing) i wysokiej jakości herbaty parzonej.

Rozpoznawanie głosu


Dzięki systemowi rozpoznawania głosu użytkownicy mogą również uzyskać dostęp do treści związanych z Faemina (szczegółowe informacje, klipy wideo, infografiki itp.), co umożliwia lepszą interakcję z profesjonalnym ekspresem do kawy w domu. Innowacyjny system gwarantujący lepsze doznania w inteligentnym domu, przyczyniający się do rozwoju międzynarodowej kultury kawowej.

Aplikacja „Be-Faema”

Świat Faeminy wykracza poza maszynę dzięki dedykowanej aplikacji Be-Faema, która pozwala zdalnie ustawiać jej parametry pracy, ustanawiając prostszą, bardziej elastyczną i osobistą relację z maszyną. Be-Faema to zaproszenie dla wszystkich użytkowników, od początkujących po doświadczonych profesjonalistów, do przyłączenia się do społeczności miłośników kawy, do ciągłego poznawania świata kawy i tworzenia własnych idealnych przepisów.